Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Croco in the Sewage - krokodýl a švábi

  12:00aktualizováno  9:19
Malý krokodýlek se zatoulal do podzemního kanálového systému, kde se mu pod nohy motá několik nepříjemných nepřátel. Za prvé jde o odporné šváby, které doplní kupříkladu daleko odolnější myši.
80

Croco in the Sewage

Platforma: Freeware
Výrobce: Prince Of Sorrow / Sami Khanfor

Stáhnout

Croco in the SewagePokud jste pravidelnými návštěvníky zahraničního serveru Caiman, jistě jste zaregistrovali nedávno ukončenou soutěž a její velmi slibné účastníky. Jedním z nich byl také Croco in the Sewage, který skvěle splňuje jediný úkol, jež byl nadsazen. A sice obsazení roztomilého zeleného krokodýlka, kterého budete v tomto případě přímo ovládat.

Jako v každé jiné arkádě je vše i zde pod vládou kurzorových kláves. Na Croco in the Sewagetěch máte umístěný také výskok, což bude vaše úplně první zbraň. A není na tom vůbec špatně, co se účinnosti týče. Poradí si ale pouze se základním typem nepřátel vyskytujícím se zejména v oblasti prvního levelu. Ten je jako všechny další rozdělený checkpointem, tedy vlaječkou. Tou jestliže projdete a následně umřete, budete se vracet na toto místo, nikoliv zcela na začátek. A to je vzhledem k délce levelů poměrně výrazné plus. Jinak by se totiž velmi často stávalo, že byste zcela bz důvodu opakovali pasáž, kterou jste již dokončili.

Croco in the Sewage

Pár řádků je nutné věnovat také dalším herním prvkům. Většinu času budete věno vat likvidaci a to především v prvním levelu vlastním tělem, tedy tradičně ničivým výskokem přímo na hlavu. To ale neplatí na další protivníky, kromě prvních švábů. Takové myši již v druhé misi jsou oproti těmto metodám odolní, proto je nutné přijít s nápadem novým. Naštěstí nemusíte dlouho přemýšlet, neboť vám hra samotná nabídne alternativu v podobě železného nástroje. Ten jednoduše seberete a budete myši mlátit po hlavě stejně jednoduše, jako byste na ně šlapali. Problém je možné hledat i v dalších zábranách, které po cestě potkáte. Tyto jsou už ale většinou neživé. Jde především o kanály, kterými do podzemního království proudí splašky. Tyto proudy se vyplácí sledovat, pokud totiž tečou velkým proudem, mohou vás jednoduše smést. Pokud je takový proud mezi dvěma plošinkami vy se rozhodnete přeskočit, jednoduše vás smetou dolů a nedoskočíte. Stejně tak vás hra smete z úzké dřevěné lávky, pokud na ni vstoupíte ve chvíli, kdy je proud veliký, jako byste v ten moment zase skončili.

Croco in the Sewage skončil na druhém místě soutěže a to jedině zaslouženě. Grafika je povedená a kreslená, ovšem hratelnost je trochu horší, pohyb hlavní postavy je místy těžkopádný a to hraje v hratelnosti celkem důležitou roli.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

49 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...Najdete na iDNES.cz