Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Crocodile Garden - zachraňujeme krokodýly

  12:00aktualizováno  2. září 7:29
Starý dobrý Sokoban zažívá výrazný přerod v této originální freewarovce. Místo nic neříkajících beden budeme tentokrát šibovat s masožravými krokodýli a obřími buldozery.
70

Crocodile Garden

Platforma: Freeware
Výrobce: Electronic Arts

Stáhnout

Crocodile GardenCrocodile Garden je jednou z her, které byly díky jazykové bariéře evropským či americkým hráčům zcela nepřístupny. Na svědomí to měla japonská výbava bez jakékoliv lokalizace do čitelnějšího jazyka, což bylo ale nyní, nějakou dobu po oficiálním vydání, konečně napraveno a tak vám nyní i my můžeme přinést tuto zajímavou logickou hru k vyzkoušení.

Anglický překlad názvu hry naprosto vypovídá o jejím obsahu. Když to vezmeme pěkně od zadu, hlavním prostorem na němž se budeme pohybovat je skutečně zahrádka, ne však ta klasická, kterou můžete nalézt za většinou rodinných domků. Tato má hned několik specifik jako je třeba nepřirozený tvar a nelítostný plot, který ji scvrkává mnohdy na plochu o velikostiCrocodile Garden několika málo čtverečků. A v tomto stísněném prostoru se budete nuceni pohybovat s dvěma postavami naráz, přičemž jejich počet nemá na hratelnost vůbec žádný vliv a pohyb s nimi je totožný, jako kdyby se jednalo o pouze jediného človíčka. Co je ale důležité vědět, že tato dvojice musí v každém za nastavených levelů dosáhnout toho, že budou všichni krokodýli aktuálně se plácající na suchu, v pořádku dopraveni do připravených rybníčků.

To ale nebude vůbec jednoduché, v cestě vám totiž bude stát hned několik překážek a tak se vedle malého prostoru k pohybu budete muset potýkat s dírami, které lze zahladit jen a pouze shození kamenu. Ten navíc nemůžete tlačit vlastní silou a to ačkoliv byste byli na takovou práci vlastně dva. Jedinou možností, kterak pohnout s balvanem je nasednout do buldozeru a odhrnou jej tímto způsobem. Ani tím ale problémy nekončí Tento modrý mechanický stroj se dokáže pohybovat pouze tím směrem,Crocodile Garden kam je původně nastaven. K otočení totiž bohužel při takto malém množstvím prostoru nemá dostatek místa. A tak je tato situace řešena několika různými buldozery rozestavenými v každém levelu. S těmi budete muset neustále kooperovat, nastupovat a vystupovat a tak je vzájemně posouvat jeden pomocí druhého (buldozer totiž může posouvat jiným buldozerem).

Crocodile Garden vyniká hned v několika oblastech. Jednak nabízí poměrně propracovaný koncept, který může být výzvou i pro zdatnější logické luštitele. Technická stránka taky není k zahození a stejně tak i levely, které jsou odemykány po sadách. Novou sadu při tom otevřete jednoduše odehráním alespoň jednoho levelu z té předešlé. Škoda jen, že se krokodýlci brzy okoukají a s přituhující obtížností přestanou být atraktivní pro méně zkušené hráče. Ono dojmu nepřidává ani ta dosti malá velikost herního pole.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

33 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz