Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Crystal Towers - příjemná nelineární hopsačka

  12:00aktualizováno  12:01
Kvalitních arkád není nikdy dost, což Crystal Towers jedině potvrzuje. Na základech mnoho let starého konceptu vystavili tvůrci úctyhodné dílko, které jistě mnohé překvapí svou chytlavostí a nelinearitou.
70

Crystal Towers

Platforma: Freeware
Výrobce: Wong Chung Bang aka David Newton

Stáhnout

MazeHopsačky hopsačky a zase hopsačky. Má tento žánr ještě vůbec kam postupovat? Dle mého názoru ano, ale je již celkem unavující hrát několikátou v pořadí, sice v jiném zpracování a s originálně se tvářícím příběhem, jinak však stará klasika v bledě modrém. I přes to však mají bezpochyby své kouzlo, jinak si nedovedu představit, že si tolik lidí s chutí zahraje stařičkého Maria, takřka stejného jako všechny předešlé. Co myslíte, prolomí Crystal Tower toto nepříjemné pravidlo a bude neotřelým zástupce v jinak stereotypní šedi hopsaček?

Kdyby nebyli ve hrách lidé, co nedělají správně práci kterou měli zadáno, nestala by se spousta nehod, které následně musí hlavní hrdinové zachraňovat a to by byla rozhodně škoda. Celý příběh této arkády se pak točí okolo několika krystalům jež měl hlídat jeden jediný hlídač. Ten si však v noci na chviličku zdřímne a když konečně ze spánku procitne, zjistí, že mu jeho cennosti někdo ukradl. Nedá se nic dělat, jedinou možností je vydat se do světa a všechny do posledního je nalézt. Maze

Takto tedy budete procházet rozličnými prostředími, z nichž některé budou připomínat obyčejný svět, jiné zase nějaké podzemní království a nebo se třeba setkáte se světem, jež doslova září všemi možnými světlými barvičkami. Ať je to prostředí takové či makové, všude budete dělat prakticky to samé, ačkoliv s přibývajícím počtem odehraných levelů pochopitelně stoupá také obtížnost.

Jako v každé správné arkádě i zde si dosytnosti užijete všemožných plošinek, propastí, pohybujících se plošinek a v nemenší míře také Mazenepřátel, kteří vám půjdou po krku a to ať se jedná o malinkého brouka velikosti hrášku nebo skákajícího a obrněného protivníka. Všechny je třeba zlikvidovat mrštností svého těla, tedy skokem přímo na hlavu, což je mnohdy potřeba provést i několikrát, abyste jej zcela udolali.

Velice příjemnou věcí, díky níž Crystal Towers alespoň částečně vybočuje z řady ostatních arkád je fakt, že na vás bude mnohdy zůstávat samotná volba cesty, přičemž nabídnuty jsou třeba dvě alternativní. Jestliže byste chtěli tedy opravdu do posledních detailů projet všech 25 nabízených levelů, budete nuceni absolvovat hru hned několikrát abyste vůbec všechny projeli. Celkově tedy Crystal Toner rozhodně příjemně překvapil, nelinearita ve freeware hrách celkově není až tak častá, o to více tedy potěší.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz