Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

CyberGym - potrapte své tělo

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:39
Olympiáda je sice už pryč, ale všichni si na ni ještě dobře vzpomínáme. Tak proč si nepředstavit, že jsme jedním ze závodníků a připravujeme se v tělocvičně na rozhodující utkání? Co všechno budeme potřebovat: přesnost, sílu, rychlou reakci...
60

CyberGym

Platforma: Freeware
Výrobce: ISM Games

Stáhnout

CyberGymOlympijské hry jsou sice již nějaký čas za námi, ale všichni máme ještě v čerstvé paměti okamžiky, které jsme strávili před televizními obrazovkami fanděním našim sportovcům, jež se tohoto sportovního svátku zúčastnili. Proto vám dnes přinášíme hru, která má na olympijské hry v Sydney úzkou vazbu. Ne, nehodláme vám ke stažení nabídnout Sydney 2000, ačkoliv bychom jistě rádi, ale to si prostě dovolit nemůžeme (a kdo by si to také stahoval? Modemisté jen těžko :o) ). Máme tu ale pro vás volně šiřitelný titul CyberGym, který můžeme z výše jmenované hry znát pod názvem Virtual Gym.

CyberGym obsahuje celkem tři "disciplíny". Záměrně je dávám do uvozovek, protože nikdy bych v sobě nenašel dost drzosti na to označovat je za opravdové sporty. První je střelba na kachny (ale ne ta závodní, vše spíše připomíná pouťovou střelnici), dále zde máme benchpress a lightwall. Tak to vezměme hezky od začátku.

"Duck Shoot" je, jak jsem již předeslal, střelba na pouťové kachny. Některé mají dost slušnosti, že stojí na místě a trpělivě čekají, až je sestřelíte, jiné se různou rychlostí prohánějí sem a tam. Vaším úkolem jich je sestřelit během časového limitu co nejvíce a co nejpřesněji. Musíte si přitom dávat pozor, aby CyberGymvám nedošly náboje, protože těch máte jen omezenou zásobu. Pokud kachní terč nezasáhnete, sám po chvilce mizí a objevuje se další. Nejdříve jen jedna, po čase i více najednou. Body se vám u této disciplíny napočítávají podle toho, jak přesně se vám podařilo kartónového opeřence zasáhnout. To bohužel není nijak jednoduché, protože ovládání zaměřovače je možné pouze na klávesnici, takže nepočítejte s nějakými lehkými body.

Až vás střelba po kachnách začne nudit, máme zde druhý sport. Tím je benchpress, tedy zvedání činky vleže (kdo jste byl alespoň jednou v posilovně, víte, o čem to mluvím). Zde je ovládání o něco jednodušší, ale zase hrozí promáčknutí klávesnice. Zatímco totiž rychlým střídavým mačkáním šipek vlevo a vpravo zvyšujete používanou sílu, enterem dáváte pokyn ke zvednutí činky. Postupovat ale musíte opatrně, protože chybné zadání sekvence "levá-pravá-levá-pravá..." má za následek její upuštění na hrudník ležící postavy. Ta sice není mrtvá, jak by tomu bylo v takovémto případě ve skutečnosti, ale je každopádně na chvíli ochromená. Je zřejmé, že čím větší sílu se vám podaří šipkami nastavit, tím CyberGymvícekrát činku zvednete a o to větší je pak výsledné skóre.

Jako poslední disciplína je pro vás nachystána "světelná zeď". Zde stojíte mezi třemi panely, na kterém jsou odshora dolů celkem tři světla. Jakmile se jedno z nich rozsvítí, vaším úkolem je co nejrychleji se jej dotknout. To není až tak jednoduché, vezmeme-li v potaz skutečnost, že i zde postavu ovládáte třemi tlačítky (doleva, dopředu a doprava) a světel je přitom devět. Tento problém vyřešili autoři tak, že horního světla se dotknete po jediném zmáčknutí šipky, prostředního po dvou a dolního po třech stisknutí. Za chvíli budete mít na prstech uzel, to vám garantuji.

Tak, tři disciplíny máme za sebou. Že to je podle vás málo? No tak dobrá, ještě něco přidáme. Výsledky, kterých dosáhnete, můžete jediným kliknutím odeslat na server autorů, kde bude automaticky porovnán s ostatními hráči a zařazen do všech možných i nemožných statistik. Já jsem se dostal téměř na 350. místo. Kam se dostanete vy?

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 50 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz