Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cyclops Volleyball - odbíjíme s jedním okem

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:09
Volejbal, neboli česky odbíjená, je rozhodně sportem velice známým. Hraje se v mnoha variantách, jako třeba plážový, normální apod. Hrát ale volejbal s jednookými osobami zvanými Kyklopové je opravdu prazvláštní.
40

Cyclops Volley

Platforma: Freeware
Výrobce: Urisoft

Stáhnout

Cyclops Volley

Občas se stává, že se mezi těmi kvalitními hrami najde i hra, která vyloženě hráče odpudí už na první pohled. Taková je právě ta dnešní hra s názvem Cyclops Volleyball, ve které budete hrát odbíjenou se dvěma jednookými Kyklopy. Hra je velice jednoduchá a děsně nudná, ale pokud jste už takovou dlouho nehráli a jste zvědaví, jak asi taková „děsná“ hra vypadá, zkuste si přelousknout tento článek a sami si udělat takový první názor. Možná, že vám ani za to těch 500 Kb stát nebude:-))!!

Když jsem tuto hru stahoval, docela jsem se těšil, že si po dlouhé době zapařím nějakou sportovní hru, obzvláště když se jedná o volejbal. Ten mně totiž v reálu nikdy moc nešel, a tak bych své umění mohl využít alespoň na počítači. Jenže po stažení, rozbalení a spuštění mi málem vlasy vstaly hrůůůzou. Vysněné krásné menu se změnilo v primitivní obrazovku se čtyřmi nabídkami. Zde si (možná) přijdou na své ti, kteří upřednostňují multiplayer, protože Cyclops Volleyball (CV) obsahuje možnost hry dvou hráčů proti sobě. To je asi tak jediná kladná stránka hry. Po kliknutí na jednu ze dvou možností (myslím tím hry jednoho či dvou hráčů, ostatní nabídky jsou Fullscreen nebo Konec) začíná to pravá „zábava“.

Cyclops Volley

Stejně jako v opravdovém volejbalu, tak i zde jsou dva protivníci odděleni sítí. Ta je malinko odlišná, no spíš bych řekl, že se nejedná o sít, nýbrž o pěkně tlustou zeď. Na každé straně naleznete jednoho sportovce, který už netrpělivě čeká, až tím svým jedním očkem zahlédne ve výši něco, co se podobá míči. Potom totiž na řadu přichází šipky (ve všech směrech), kterými toho svého panáčka ovládáte. Cílem hry je porazit svého protivníka. Aby se vám to ale podařilo, je nutné dosáhnout skóre patnácti bodů. Potom se vám na obrazovce objeví tabulka, že jste vyhráli. V módu, kde hrajete proto počítači je to ale nemožné, buď totiž hrajete donekonečna a merunu si pinkáte sem a tam, anebo dostanete sodu – to ale spíš. Když ale hrajete proti nějakému kamarádovi (nebo i dokonce je možné hrát sám(a) se sebou), pak se možná trošku pobavíte a třebas i vyhrajete:o)). K ovládání druhého „jednoočka“ vám poslouží klávesy A(doleva), D(doprava), W(nahoru) a S(dolu).

Cyclops Volley

Možná si říkáte, že by tu alespoň mohla zabodovat nějaká slušně zmáknutá muzika, která by hru nějak zpříjemňovala. No, říkat si to sice můžete, ale nikdy se toho (alespoň ne v této verzi, nevím, zda autor uvažuje o pokračování) nedočkáte, protože ani audio stránka tu není žádná. Žádné zvuky, žádná doprovodná hudba, prostě nic. O grafické stránce radši ani nemluvím. Ta je zpracována opravdu jednoduše. Protože se jedná pravděpodobně o plážový volejbal, narazíte tu na horu písku, modré jasné nebe s nějakými těmi obláčky;-). Prostě ideální prostředí, co říkáte?

Do naší sbírky po dlouhé době přibyla nějaká ta gameska, která rozhodně nestojí za stažení ani v té největší krizi. Možná, že mě začnou někteří z vás, kterým se hra zamlouvá, v diskusích kamenovat, ale já doufám, že jich bude opravdu minimum anebo že nebudou vůbec žádní. V našem archívu si totiž vyberete stovky kvalitních her, kterým CV nesahá ani po kotníky. Nevěříte? Kolem se povalující obrázky vás jistě přesvědčí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

41 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz