Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cyco – zatoulaná slepice

  12:00aktualizováno  8:19
V dnešní 3D skákačce musíte zatoulané slepici pomoct najít cestu ze všech nesnází. Bude záležet jenom na vás, jestli dokážete přeskákat všechny objekty a dojdete úspěšně do cíle, nebo skončíte ve vodě.
60

Cyco

Platforma: Freeware
Výrobce: SleazySoft

Stáhnout

cyco1Herní skupinu vývojářů SleazySoft mnozí znáte díky velmi povedených kousků Sharko a ArchAngel. Cyco představuje jejich starší počin, i když je o něco slabšího rázu. Borci ze SleazySoft se na něm pravděpodobně jenom trénovali na lepší časy, i když i tak je nutno podotknout, že se nejedná o hru nikterak špatnou.

V Cyco ovládáte slepici, která se pravděpodobně zatoulala z poklidu domovského kurníku a nyní, obklopena vodou, neví kudy kam. Naštěstí jste tu vy a můžete ji pomoct z této šlamastiky. Princip hry je jednoduchý, jedná se o klasickou 3D skákačku. Se slepicí musíte poskakovat z objektu na objekt a dostávat se tak blíže a blíže cíli. Objekty jsou různého rázu, nicméně povětšinou (až na velmi pěkné čajové konvice) se jedná o jednoduché kvádry či koule různého typu. Na cestě ncyco2epotkáte žádné nepřátele, ani vás nebude tlačit časový limit, takže bude všechno záležet jenom na vaší obratnosti. Musíte být však při vašem počínání velmi opatrní, protože máte pouhý jeden život. Pokud spadnete do vody, musíte začínat od znovu začátku. Nikde na obrazovce nenajdete žádné popisky ani skóre, což je poněkud na škodu.

Grafická stránka je plně 3D a poměrně se vydařila. Slepice je k vám sice celou hru otočena zády, ale ostatní objekty jsou viditelné ze všech stran. Kromě slepice, objektů, po kterých budete skákat a všudypřítomné vody však nebudete mít co více obdivovat, protože v Cyco se nachází opravdu jen to nejpodstatnější, co ke hraní potřebujete. Autoři ve hře použili fyzikální model Tokamak a je zřejmé, že si jej na Cyco chtěli především otestovat. Jeho zapracování dopadlo dobře, ale je škoda, že hru nedotáhli do finálnější podoby. Nejvíce ze všeho mi vadila špatná orientace, když jscycoem se slepicí vyskočil. Poté bylo velmi těžké strefit se tam, kam jsem opravdu chtěl a mnohdy jsem se skřípěním zubů skončil ve vodě. Také absence checkpointů nebo alespoň možnost uložení hry by se bezpochyby hodila, stejně tak oživení poměrně skoupého vzezření hry přidáním nějakých statistik či procentuální vyhodnocení již absolvované cesty. Je bohužel vidět, že Cyco byla pouhá předzvěst, co borci z Sleazysoft opravdu dokáží, i když třeba zvuky slepice jsou skvělé.

Na závěr není třeba Cyco úplně zatracovat. Pěkná grafika s trochou trpělivosti dokáže zaujmout, a i když herní tempo není nijak zběsilé, bude záležet jenom na vás, jestli u Cyco několik minut vydržíte, nebo jej po chvilce zavrhnete.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 27 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz