Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cyfut - fotbal v jednodušším kabátku

  12:00aktualizováno  28. září 8:41
Fotbalovou simulaci na počítačích zrovna často nevídáme a to vzhledem k obtížnosti, která by byla kladena na případného vývojáře. Autor Cyfut si ale koncept lehce okleštil a vybavil několika málo inovacema.
60

Cyfut

Platforma: Freeware
Výrobce: pedro_dh

Stáhnout

CyfutSportovní hry tvořené v Gamemakeru většinou nepatří k přehnaně kvalitním a komplexním záležitostem, což ale logicky nevylučuje, že se lze při jejich hraní skvěle bavit, což vám potvrdí i Cyfut. Nejspíše vás neohromí ani svým technickým zpracováním, v single i multiplayeru ale nabízí příjemnou zábavu.

Cyfut patří do úzké skupiny her beroucí si za úkol alespoň v osekané podobě převést do počítačové podoby oblíbený sport – fotbal. Místo tradičního mužstva jedenácti sportovců ale po začátku na hřiště naběhne jen dvojice podivně vypadajících hráčů. Těmi jsou speciálně tvarované potvůrky, ze spodu zcela rovné, nahoře naopak zakulacené do malého obloučku, k čemuž nedošlo jen tak nCyfutáhodou. Právě tato vlastnost totiž výrazně promluví do celkové hratelnosti.

Cílem samozřejmě je nastřílet co nejvíce gólů, přičemž k výhře v takovém zápasu úplně postačí dosáhnout limitu gólů, který si ještě před započetím hry můžete sami nastavit. Skórovat zde při tom nebude až tak složité, jako je tomu v případě reálného fotbalu. Hrací plocha je totiž jen opravdu malá a stačí jeden správně namířený kop a míč je v síti. Jak jsem se již zmiňovala, velký důraz bude hrát také tvar obou hráčů, kteří po sobě Cyfutmohou klouzat, najíždět na sebe a tím třeba i přerušovat útočnou akci protivníka, který bude ve většině případů nejspíše řízený umělou inteligencí. Ta je na slušné úrovni a stane se vám velice důstojným protivníkem. Pokud budete chtít vyhrát bude třeba již při úvodním vhazování správně odhadnout chování protivníka a zabránit mu v první akci, která může být mnohdy i tou poslední. Vedle posunování vpravo a vlevo totiž dokáže hlavní hrdina vyskakovat nahoru, kdy se budou oba najednou třeba i ve vzduchu srážet, narážet a potkávat, což je vlastně celým smyslem hry. Ta je navíc mnohdy pořádně rychlá a většinou nezabere ani více než jednu minutu. To ale vůbec nevadí – aspoň takových zápasů ve volné chvíli zvládnete sehrát více.

Grafická stránka se zrovna moc nezdařila. Pozadí je tak trochu jednoduché, stejně tak i hlavní hrdinové, sic si na sebe mohou obléct několik různých trikotů a přebarvit je do několika barev, za chvíli se prostě okoukají.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 38 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...



Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!



Najdete na iDNES.cz