Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cyklon 2 - zachraňte trosečníky

  12:00aktualizováno  15. srpna 2004 12:39
Toužili jste se někdy stát pilotem vrtulníku nebo záchranářem? Adrenalin a odvaha vám nejsou cizí? Pokud ano, tak právě pro vás je určena hra Cyklon II, která všechny tyto prvky perfektně spojuje.
60

Cyklon 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Tatko

Stáhnout

Cyklon 2 Toužili jste se někdy stát pilotem vrtulníku nebo záchranářem? Adrenalin a odvaha vám nejsou cizí? Pokud ano, tak právě pro vás je určena hra cyklon II, která všechny tyto prvky perfektně spojuje.

Jako pilot záchranářského vrtulníku máte za úkol dostat do bezpečí všechny, kteří se dostali do nesnází. Většinou se jedná o domorodce, jejichž příbytky zničil cyklon, avšak setkáte se i se zachraňováním rukojmích z lodi mafiánů, trosečníků ze spadlého letadla nebo vědců z hořící plošiny. Jak vidíte, mise jsou opravdu různorodé a nudit se rozhodně nebudete.
 
Práce záchranáře je ovšem tvrdá a proto nečekejte procházku růžovým sadem. Tím se dostávám k obtížnosti hry, která je opravdu na vysoké úrovni. Hladký průběh zachraňování vám znepříjemňuje hned několik faktorů. Tím nejdůležitějším je samotný cyklon. V jeho blízkosti je obtížné udržet přímý směr, natož  pak zachraňovat trosečníky nebo přistát. Práci vám také ztěžují vojenské helikoptéry, které se vás paradoxně nesnaží sestřelit, ale při průletu okolo nich vám výrazně ubyde benzín. Nedostatek paliva uprostřed oceánu je opravdu nepříjemná věc, a proto je občas nutné zaletět na čerpací stanici. Cyklon 2 Avšak nejobtížnější na celé hře je přistávání. Je to opravdu věda a napoprvé se vám to určitě nepovede. Motor musí mít nízké otáčky a je nutné dosednout na střed přistávací rampy. Po čase jsem se přistání naučil a stalo se pro mě rutinou.

Hra je velice dobře hratelná a na ovládání si také rychle zvyknete. Nakládání trosečníků nad hořícími budovami je zábavné a navíc jste občas omezeni časovým limitem, což hru pěkně zpestřuje. Nejvíce mi však vadil samotný přesun pacientů. Po naložení všech čtyř nešťastníků se rychlost vrtulníku sníží na polovinu a let na delší vzdálenost k domovské základně se tak obvykle stává velice zdlouhavým. Jinak po stránce hratelnosti nelze hře již nic vytknout.

Cyklon 2Technické zpracování je spíše na průměrné úrovni. Grafika je slušná, ale je pravda, že ničím neohromí. Zvuk se autorovi až na hudbu v pozadí opravdu povedl. Svištění helikoptéry je velmi realistické a výkřiky trosečníků taky nikoho neurazí. Ovšem techno v pozadí vydrží snad jen ti nejzarputilejší příznivci tohoto žánru. Po pěti minutách jsem začal hledat způsob jak hudbu vypnout. Hra samotná tuto možnost nenabízí a tak nezbývá než vypnout reproduktory, takže možnost zapnutí  oblíbených mp3 je mizivá. Přes to všechno hra oplývá především klady a navíc je z naší rodné země, takže knipl do ruky hurá zachraňovat!


 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 49 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz