Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Czech Hockey Manager 2004 - prvni dojmy

  12:00aktualizováno  10. září 4:02
V poslední době je tvořeno několik sportovních managerů. Jeden je fotbalový, druhý hokejový a právě jeden z těch hojekových jsme měli možnost vyzkoušet, to jak se hraje a jak vypadá se dozvíte v našem preview.

czhoman2004obrazky Každý z vás zná určitě titul s názvem Czech Soccer Manager. Je to snad nejpopulárnější freeware hra na domácí scéně a možná právě díky úspěchu tohoto titulu, vznikají manažery nové. O tom, že nemusí jí zrovna o fotbal, vás přesvědčí hra, která vzniká v českých luzích a hajích. Je to Czech Hockey Manager 2004.

Na testování nám byla zapůjčena poměrně raná fáze hry a jak autoři sami říkají, spoustu funkcí ještě neobsahuje nebo nejsou dotažené do finalní podoby. I přesto nemám žádné velké výhrady, ale k tomu až později. Na začátku si zvolíte své jméno, jakožto jméno manažera, dále si zvolíte ligu kterou chcete hrát, na výběr máte dvě nejvyšší. Další věc, co musíte udělat, je vybrat si tým, kterému chcete velet a poté jste odkázáni na to mu šéfovat a udělat z něj nejlepší klub ligy.

czhoman2004obrazky Určitě vás mile překvapí grafické zpracování, hra je laděna do tmavě modré, vše je hezky přehledné, od menu k zápasům, čili nevznikají žádné zmatky, jako je tomu zvykem u jiných her. V hlavním menu máte mnoho funkcí. Můžete nakupovat hráče (bohužel ne z NHL), nastavovat taktiku pro každý zápas, nebo si dokonce postavit funclub, který ke každému pořádnému týmu patří. Další pozitivní věcí je možnost vylepšování stadionu, můžete tedy dělat téměř vše jako opravdový manažer.

czhoman2004obrazky Co vás asi nejvíce zajímá, je to, jak probíhá samotný zápas. Ještě předtím však musíte nominovat jednadvacítku hráčů, a to buď tak, že borce náskládáte do formací ručně, anebo je tu možnost si je nechat od počítače vygenerovat, a to podle toho, jak jsou momentálně dobří. Také si můžete zvolit taktiku, na kolik lajn chcete hrát. Když tohle všechno máte hotové, můžete stisknout tlačítko hraj. Zápas probíhá velice rychle a v informační tabulce se vám pouze ukazují autoři gólů a asistenti. Uprostřed obrazovky v průběhu zápasu máte návštěvnost, kterou ovlivňuje kvalita týmů, které hrají, a jak už to bývá i ceny lístků. Po skončení zápasu máte možnost si prohlédnout statistiky, ze kterých se dozvíte kolik střel vyslal váš tým, kolik hrál přesilovek, či kolikrát byl vyloučen. czhoman2004obrazky Tady se dostávám k tomu, co mi na titulu nejvíce vadí. Při průběhu zápasu, jak už jsem psal výše, se zobrazují pouze autoři gólů a jejich asistenti. Myslím, že by nebylo na škodu mít možnost se dozvědět v průběhu zápasu i to, kdo střílel nebo kdo fauloval, zkrátka věci, které jsou u ostatních manažerů běžné. Snad autoři, tyto nezbytné věci do plné verze hry zabudují. 

 Naopak se mi velice líbí možnost si sehnat sponzora, či si vzít půjčku, která vám nejednou pomůže v těžko zvládnutelné situaci.

Stručně a jasně, pokud autoři dotáhnou vše do zdárného konci, můžeme se všichni těšit na to, že si zahrajeme pořádný hokejový manager. I před drobné chyby, které beta verze obsahuje, má Czech Hockey Manager 2004 ambice stát se pořádným manažerem, o kterém se bude ještě dlouho mluvit.

Autor:


Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Svět loutek je v Ruben's Puppets na pokraji války

Ruben’s Puppets

Tato hra není neobvyklá jen zasazením do pohádkového světa loutek, ale také svým žánrem. Akčních strategií se poslední...

Další z rubriky

Rozhovor s Danielem Viktorinem

Rozhovor - Daniel Viktorin

O chystaných projektech, prodejích shareware her na našem trhu i nové online hře jsme si povídali s naším bývalým...

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Smrt mladíka vážícího 160 kilogramů mohou mít na svědomí videohry

Neurony

Letošní červen byl osudný pro třiadvacetiletého Francise Haydocka z britského Birminghamu. Mladík zemřel po náhlém...Najdete na iDNES.cz