Czech Hockey Manager 2004 - prvni dojmy

  12:00aktualizováno  10. září 4:02
V poslední době je tvořeno několik sportovních managerů. Jeden je fotbalový, druhý hokejový a právě jeden z těch hojekových jsme měli možnost vyzkoušet, to jak se hraje a jak vypadá se dozvíte v našem preview.

czhoman2004obrazky Každý z vás zná určitě titul s názvem Czech Soccer Manager. Je to snad nejpopulárnější freeware hra na domácí scéně a možná právě díky úspěchu tohoto titulu, vznikají manažery nové. O tom, že nemusí jí zrovna o fotbal, vás přesvědčí hra, která vzniká v českých luzích a hajích. Je to Czech Hockey Manager 2004.

Na testování nám byla zapůjčena poměrně raná fáze hry a jak autoři sami říkají, spoustu funkcí ještě neobsahuje nebo nejsou dotažené do finalní podoby. I přesto nemám žádné velké výhrady, ale k tomu až později. Na začátku si zvolíte své jméno, jakožto jméno manažera, dále si zvolíte ligu kterou chcete hrát, na výběr máte dvě nejvyšší. Další věc, co musíte udělat, je vybrat si tým, kterému chcete velet a poté jste odkázáni na to mu šéfovat a udělat z něj nejlepší klub ligy.

czhoman2004obrazky Určitě vás mile překvapí grafické zpracování, hra je laděna do tmavě modré, vše je hezky přehledné, od menu k zápasům, čili nevznikají žádné zmatky, jako je tomu zvykem u jiných her. V hlavním menu máte mnoho funkcí. Můžete nakupovat hráče (bohužel ne z NHL), nastavovat taktiku pro každý zápas, nebo si dokonce postavit funclub, který ke každému pořádnému týmu patří. Další pozitivní věcí je možnost vylepšování stadionu, můžete tedy dělat téměř vše jako opravdový manažer.

czhoman2004obrazky Co vás asi nejvíce zajímá, je to, jak probíhá samotný zápas. Ještě předtím však musíte nominovat jednadvacítku hráčů, a to buď tak, že borce náskládáte do formací ručně, anebo je tu možnost si je nechat od počítače vygenerovat, a to podle toho, jak jsou momentálně dobří. Také si můžete zvolit taktiku, na kolik lajn chcete hrát. Když tohle všechno máte hotové, můžete stisknout tlačítko hraj. Zápas probíhá velice rychle a v informační tabulce se vám pouze ukazují autoři gólů a asistenti. Uprostřed obrazovky v průběhu zápasu máte návštěvnost, kterou ovlivňuje kvalita týmů, které hrají, a jak už to bývá i ceny lístků. Po skončení zápasu máte možnost si prohlédnout statistiky, ze kterých se dozvíte kolik střel vyslal váš tým, kolik hrál přesilovek, či kolikrát byl vyloučen. czhoman2004obrazky Tady se dostávám k tomu, co mi na titulu nejvíce vadí. Při průběhu zápasu, jak už jsem psal výše, se zobrazují pouze autoři gólů a jejich asistenti. Myslím, že by nebylo na škodu mít možnost se dozvědět v průběhu zápasu i to, kdo střílel nebo kdo fauloval, zkrátka věci, které jsou u ostatních manažerů běžné. Snad autoři, tyto nezbytné věci do plné verze hry zabudují. 

 Naopak se mi velice líbí možnost si sehnat sponzora, či si vzít půjčku, která vám nejednou pomůže v těžko zvládnutelné situaci.

Stručně a jasně, pokud autoři dotáhnou vše do zdárného konci, můžeme se všichni těšit na to, že si zahrajeme pořádný hokejový manager. I před drobné chyby, které beta verze obsahuje, má Czech Hockey Manager 2004 ambice stát se pořádným manažerem, o kterém se bude ještě dlouho mluvit.

Autor:

Nejčtenější

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Další z rubriky

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Návod: Awakener - zcela neznámý opilec

Awakener

Sympatická adventura s poměrně logickými řešenímu hádanek je vhodná i pro začínající hráče adventur. Pokud byste se i...

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Najdete na iDNES.cz