Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Czerwi - žraví červíci

  12:00aktualizováno  29. srpna 2004 11:53
Jistě je všem známo, jakou paseku dokážou udělat červi nebo žížaly na vaší zahrádce. Sežerou všechno, na co přijdou a nic jim není svaté. Ale tak žravou havěť, která sežere i sama sebe, to jste ještě určitě neviděli.
50

Czerwi

Platforma: Freeware
Výrobce: Hippo Games

Stáhnout

CzerwiKaždý, kdo jen alespoň trochu přičichl k zahradničení ví, že k těm nejnebezpečnějším škůdcům, ohrožujícím ovoce a zeleninu, patří bezesporu žížaly, různí brouci a v neposlední řadě i červi, kteří všechno, co nemohou už sežrat, alespoň řádně ohryžou a okoušou, je to totiž věčně hladová a nenažraná havěť, která nikdy neví, kdy má dost. Jeden takový exemplář, vlastně v případě jiné volby dokonce i dva, vám teď tady nabízíme. Jedná se o 2D freeware, tudíž volně stažitelnou hru, jejíž tvůrci jsou mladí nadějní čeští autoři, jejichž dílka pro vás určitě nejsou neznámá, neboť jsme jich už řadu vydali i na našich stránkách a všechna patří k těm hodně navštěvovaným.

Mylně byste se však domnívali, že vaším úkolem bude tyto nenasytné potvory ničit a likvidovat. Je tomu právě zcela naopak, budete nuceni v roli jednoho takového červa zbaštit vše, co vám autoři k jídlu předkládají. Výběr v jídelníčku však není veliký, jedná se o jednostrannou potravu, jejíž tvar a barva, ze které ani nelze poznat, čím se to vlastně krmíte, však je zcela totožný s jedním článkem vašeho těla. Ostatně také po jejím pozření se vždy o tento jeden článek prodloužíte a získáte navíc k dobru jeden bod do celkového hodnocení. CzerwiJakmile si hru spustíte, nabídnou se vám tři možnosti způsobu hraní a to buďto hrajete sami, nebo ve dvou, také si můžete zvolit verzi Vražedný souboj.

Ovládání hry je velice jednoduché a nenáročné, pokud hrajete v singlu, vystačíte si plně s kurzorovými šipkami “pravá” - “levá”, nic jiného nepotřebujete. Ve dvou si jistě pro sebe ponecháte toto ovládání a svému potenciálnímu soupeři pak přenecháte klávesy “A” a “S”. Jakmile se tedy červík rozběhne, musíte směr jeho pohybu řídit těmito klávesami tak, abyste nárazem sebrali tu část potravy, vlastně další článek červího těla a získali tak pro sebe další bod. Pokud však narazíte do mantinelu, do některé části vlastního těla, v případě hry ve dvou do těla soupeře, skončili jste, umíráte a je nutné začít hrát znovu. Dole na liště máte po celou dobu možnost vidět celkové počty získaných bodů.

Na hrací ploše, kromě již zmíněné potravy, která má tvar a barvu šedého kolečka, se tu a tam i objeví další dva druhy potravy, jedno ze dvou koleček má uprostřed znak blesku a pokud ho seberete, pohyb červíka se podstatně zrychlí. Naopak, pokud sníte šedé kolečko se znakem trhliny uprostřed, pohyb se značně zpomalí, takže pokud chcete nasbírat co nejvíce možných bodů, je dobře se zrychlujícím kolečkům vyhýbat a sbírat co nejvíce koleček zpomalujících. CzerwiTato posledně jmenovaná kolečka však po chvíli zmizí, zatím co potrava na ploše zůstává a nová se neobjeví, pokud stávající nezkonzumujete. Taky za ně neobdržíte žádné body. Je tedy nutné nejdříve sbírat zpomalující kolečka, neboť potrava vám neuteče. 

Hra s přihlédnutím k velikosti stahování je poměrně dobře graficky vyvedena, s přibývajícím počtem bodů se dostáváte do dalších vyšších úrovní. Pokud byste však čekali nějakou doprovodnou hudbu, či zvukové efekty, pak vás musím zklamat, nic takového zde nenajdete. Doufám ale, že byste to také od takového mrňouse trpaslíka ani neočekávali, v tom snad se mnou budete naprosto souhlasit a nebudete to považovat za nedostatek jinak této skutečně dobré hry, při jejímž hraní se rozhodně dobře pobavíte. Takže hurá do toho, přeji příjemnou zábavu a dobrou chuť při pojídání této jednotvárné stravy.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 45 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz