Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

D.R.O.D. - Deadly Rooms of Death

  12:00aktualizováno  12:47
Tato hra je určena pro každého milovníka logických her odehrávajících se ve spletitých bludištích. S hlavní postavou rytíře v ní procházíte postupně rozsáhlé levely plné nástrah a rafinovaných nepřátel.
80

Deadly Rooms of Death

Platforma: Freeware
Výrobce: Caravel Soft.

Stáhnout

Deadly Rooms of DeathLidičky, já mám radost. Stejně jako rybář, který si nese domů svůj kapitální úlovek a těší se, až ho doma všem ukáže. Mám dneska potřebu pochlubit se vám se svým úlovkem, který jsem vytáhl z moře internetu. Tedy hrou s názvem Deadly Rooms of Death (často psáno jako D.R.O.D.). 
Dle názvu by jste možná soudili, že nejde o žádný trhák, ale po chvilce hraní gamesa D.R.O.D. každého přesvědčí o opaku. Zvláště potěší staré herní kmety, jimž jistě připomene starou gamesu WURMI (velmi rozšířenou na platformě Robotron) a dále pak její předělávkou Clutter, což byla její verze pro PC.

Deadly Rooms of DeathS dnešní hrou D.R.O.D. se rozhodně nudit nebudete. Jedná se totiž o bludišťovou pařbu, v níž ovládáte rytíře s mečem a snažíte se projít mnoho spletitých levelů, v nichž na vás na každém rohu číhají nepřátelé. Váš úspěch závisí pouze na tom, jak si vše dokážete promyslet dopředu a zvládnete reagovat na určité okolnosti ovlivňující postup do dalších kol. Nepřátelé se pohybují jen, pokud se pohnete vy. Dalo by se říct, že se střídáte podobně jako u šachů nebo v jiných tahových strategiích. V každém kole je hrací plocha rozdělena do čtverců, po nichž se můžete se svým hrdinou pohybovat v osmi směrech. Hrdina s mečem zabírá dvě čtvercové plochy a kdykoliv se nepřítel dostane na místo, kde se právě nachází váš meč, je s náležitou krvavou animací odstraněn ze světa živých. Běda, jak se nepřítel dotkne samotného hrdiny, Deadly Rooms of Death to je naopak konec s vámi a jste nuceni si kolo zopakovat od posledního záchytného bodu. Někdy je také vhodné využít možnosti zůstat na svém místě a dát tedy svůj tah nepřátelům. Jsou tu různé brány a objekty, které vám dovolí se pohybovat pouze v jednom určitém směru.

Proti vám stojí několik tvorů a každý z nich má svůj specifický způsob pohybu. Například štěnice se proti vám vydávají přímo, krvežíznivé oční bulvy po vás jdou pouze pokud vás zahlédnou, což tedy znamená, jen když stojíte v jejich zorném poli. Hadi vás budou nemilosrdně provázet za zády, dokud je v zatáčce nesetřesete. Zkrátka každý nepřítel má rafinovanou Deadly Rooms of Death techniku, jak vás dostat. A designéři levelů vás rozhodně nešetřili a přichystali pro vás velice zapeklité chytáky, které vám dají někdy hodně zabrat, než přijdete na správné řešení.

Co mě na hře velice imponuje je fakt, že to není žádný amatérský výstřelek programátora, který nevěděl, co má dělat o jarních prázdninách, ale projekt, na kterém se podílely desítky vývojářů a betatesterů vedených teamem Caravel Software. Dalším opravdu zajímavým prvkem je také to, že hra obsahuje volbu demo, v níž program ukáže, jak se dají nejefektivněji projít náhodně vybrané levely, což slouží jako ukázka toho, co vše na hráče čeká. Přestože v D.R.O.D. jsou části, na nichž se dá vyloženě zatuhnout, je hra z hlediska zpracování opravdu zajímavá a rozhodně stojí za stáhnutí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz