Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dad would be proud - bude na vás pyšný

aktualizováno 
Těžko říct proč, autoři této arkády si ale rozhodně myslí, že jejich rodiče mají na hlavního hrdinu být proč pyšní. Přitom mu ale budete muset pomoct v dokončení jeho nesnadného úkolu.
68

Dad Would Be Proud

Platforma: Freeware
Výrobce: scattle

  • přibývající prvky hratelnost
  • slabší technická stránka

Stáhnout

Dad Would be proud

Dad Would be proudDad would be proud tak je nazvaná nová arkádová hra. Pro angličtiny neznalé jen dodávám, že v překladu titul znamená „váš táta na vás bude pyšný“. Jestli na vás ale rodiče budou pyšní při hraní této hry, to bych se odhadovat neodvážila, spíše by ale odpověď byla negativního charakteru.

A hlavního hrdinu ale někdo klidně pyšný být může už jenom proto, jak těžký úkol ho čeká. Autoři si pro něj připravili celou řadu levelů, ačkoliv na jejich počtu mohli tvůrci ještě trochu přitlačit. Každý z nich je rozmístěny pouze na jedné jediné obrazovce a to ještě v docela nízkém rozlišení, proto by alespoň malé zlepšení v tomto směru rozhodně pomohlo.

Naštěstí hratelnost celou tuto stránku alespoň částečně zachraňuje, ačkoliv také zůstala v oblasti lehkého nadprůměru. Hlavní hrdina je tak trochuDad Would be proud jednoduššího vzhledu a většinu času s ním budete poskakovat. Ony jsou k tomu levely ale většinou přímo připraveny a tak na spodní i horní straně koridoru se nachází odrazová trampolína. Co je ale pro vás ještě podstatnější, že se na podobném místě nachází také ostré bodáky, které vás dokážou na místě zabít. A cílem každého levelu je pochopitelně přežít a co více ještě se dostat až ke dveřím, které jsou od vás zpravidla na míle vzdáleny. Pokud se vám to ale povede, posouváte se o level dále a to až do chvíle, kdy dorazíte na samotný konec hry.

Co na Dad would be proud opravdu stojí za zmínku to je variabilita s jakou nám předsouvají nové a nové herní prvky. Zpočátku se jedná o klasickou arkádu, kde Dad Would be proudprostě jen jde o to vyskočit na jediné trampolíně a v pravou chvíli zmáčknout výskok znovu a tím přeletět nad kobercem ostrých bodáků až do bezpeční vzdálené plošinky. Postupně ale bude celý level o mnoha překážkách, které vám v dostání se do cíle brání. Ať už to jsou zmíněné všudypřítomné trampolíny tak třeba i záludné klíče. V jednom levelu je jich kupříkladu kolem desíti a sebrání kteréhokoliv z nich znamená odebrání bílých kostiček okolo a tedy i okamžitou smrt. Většina hratelnosti tedy bude o obezřetném vyhýbání se překážkám, k čemuž vám ale pomůže hlavní silná stránka hry a sice možnost zpomalovat čas. Ta je vám dána navíc neomezeně a tak třeba můžete ve zpomaleném stylu odehrát celý level a v některých pokročilejších je to dokonce i doporučované. Rychlost pohybu hlavního hrdiny v klasickém módu je totiž leckdy prostě nezvládnutelná.

Celkově zhodnotit Dad would be proud je obtížnější než se mohlo zprvu zdát. Grafika je poměrně slabá, rozlišení docela malé ale hratelnost na tom není až tak špatně. Díky zpomalování času a variabilitě přidávaných prvků se jedná o docela svěží a zábavnou záležitost. Škoda těch technických nedostatků.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

68 %

Hodnocení čtenářů

24 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz