Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dáma 2 - špičková logická gameska

  12:00aktualizováno  29. března 2003 12:19
BonusWeb dnes slaví druhé narozeniny a jako dáreček vám přináší mnoha lidmi toužebně očekávané druhé pokračování logické hry Dáma od olomouckého týmu Ignitron s vylepšenou grafikou, umělou inteligencí a s převratnou novinkou na poli českého freeware - vychytanou hrou po internetu.

Dáma 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Ignitron

Stáhnout
Dáma 2

Již podruhé v tomto roce si můžete stáhnout počítačovou předělávku stolní hry Dáma od olomouckého týmu Ignitron. Tento díl měl být podle původních plánů autorů plně komerčním projektem a měl se prodávat za několik set korun, to by tu ovšem nesměl být BonusWeb, který se rozhodl odkoupit práva na distribuci a umožnit tak její volné šíření jako dáreček svým čtenářům a zároveň jako návnadu pro nové návštěvníky svých stránek.

Jak jsem již v úvodu napověděl, oproti prvnímu dílu doznala Dáma 2 řadu změn. Vylepšila se inteligence počítače, kompletně překreslena byla také grafika, do herních menu byly přidány animace a hra je doprovázena také nevtíravým hudebním doprovodem a několika zvuky, toto je ovšem pochopitelně možné vypnout, neboť autoři předpokládali, že použitý styl se nemusí líbit všem - někdo má třeba rád "tvrdší" muziku. Pokud máte rádi dámu, pak vás jistě potěší obsáhlé informace o vzniku a vývoji deskové hry dáma, Dáma 2 které ve hře najdete a na nichž se podílela Česká federace dámy. Součástí jsou pak také bohaté tutoriály, tedy ukázkové partie, podle nichž se můžete učit. I tyto mají na svědomí profíci z České federace dámy, jejichž bude námi právě vydávaný druhý díl jistě dobrý tréninkovým nástrojem.

Převratnou novinkou co se českých freewarových gamesek týče pak je bezesporu propracovaná hra po internetu. Pro toto je na českém internetu vyčleněn jeden fyzický server, který dokáže vyřizovat požadavky stovek hráčů najednou. Samotná Dáma 2 pak obsahuje možnost registrace na serveru (toto se doporučuje, aby bylo možno využívat všechny funkce), chatovací okno pro domluvení se na hře a také dva herní mody - klasický, kdy oba dva hráči sedí u svých počítačů a v reálném čase táhnou a funkci "Move and Go", kdy se partie ukládá na server a tudíž není nutné, aby byli oba hráči zároveň on-line. Tato možnost hry je však přístupná pouze pro registrované hráče, neboť anonymové (hosti) nemají právo zápisu (ukládání) na server.

Dáma 2

Pokud vás zajímají bližší podrobnosti o hře samotné včetně podrobného popisu funkcí, možností hry v single a multiplayeru, hře po internetu a v menu a nastaveních, potom vám doporučuji přečíst si tuto obsáhlou recenzi na BonusWebu, v níž se dočtete všechno potřebné. Já už pak k popisu hry dodám pouze informaci o tom, že na základě četných žádostí hráčů si kromě klasické dámy můžete zahrát i oblíbenou dámu žravou, kdy je vaším úkolem nechat si "povyhazovat" své figurky co nejdříve.

Samotná instalace hry je jednoduchá, plná verze hry i verze "lite" bez hudby a animací, kterou také nabízíme ke stažení pro modemisty, kteří nejsou ochotni čekat na stažení kompletní hry je zabalena v instalačním souboru, který všechno provede za vás - vy jenom spustíte setup a vyberete si adresář, kam se má hra nainstalovat. Samotné spuštění pak pro vás jistě také nebude problémem, jenom bych chtěl upozornit, že pro správnou funkčnost všech součástí hry je nutné mít nainstalované DirectX Media. Tyto by měly být ve Windows nainstalovány standardně, pokud je však náhodou nemáte, můžete si je stáhnout odsud (4,6 MB). Jakékoliv postřehy, připomínky ke hře či problémy pak můžete hlásit v diskusním fóru pod tímto článkem, autoři hry vám na ně ochotně odpoví.

Autor:


Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Najdete na iDNES.cz