Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Danger! Energy – technikem budoucnosti

  23:32aktualizováno  23:32
Logická hratelnost a skvělé technické zpracování jsou hlavními klady hry, jež dokazuje, že strojařina může být zábava.
80

Danger! Energy

Platforma: Freeware
Výrobce: SaintHeiser

  • Perfektní grafika
  • Originální herní prvky
  • Nevšední příběh
  • Po čase repetetivní pravidla

Stáhnout

Danger! Energy

Průmyslový komplex potřebuje vyspravit a právě vy si to máte vzít do merku. Ač se to nezdá, vtipný a zajímavý příběh Danger! Energy (dále jen DE) vypráví o budoucím dystopickém světě, v němž se lidé snaží vymanit z nadvlády strojů. Hratelnost samotná je ale překvapením největším – jedná se totiž o logický titul o spojování nefunkčních generátorů. A světe div se, celý tento mix spolu perfektně ladí a dává smysl.

Danger! Energy

Danger! Energy

Danger! Energy

Danger! Energy

Ve světě po konci světa zbylá lidská populace přežívá ve virtuální realitě, malá skupinka "skutečných" lidí musí udržovat pomocí rozsáhlé průmyslové mašinérie. Ocitáte se v Santermonii, hlavním městě světové sítě. Hlavním hrdinou je kapitán Faust, který postupně rozklíčovává pozadí celého příběhu - a my tak činíme s ním.

Komplexní story DE jakoby lépe seděla ke hře na hrdiny či arkádě prodchnuté detonacemi. K ničemu takovému ale nedojde. V DE totiž hrajete za futuristického technika opravujícího rozbité generátory. Že to příliš neladí k úvodnímu příběhu? Právě naopak, tahle nesourodá dvojice spolu perfektně pasuje a je příjemným oživením na scéně nejen nezávislých her.

Jako technik musíte dodávat mašinám energii. Konáte tak pomocí rozsévání energetických síti, představovaných paprskem čiré energie. Pokud jde paprsek přes mašinu, tato se rozjede. Máte přitom pouhých několik omezených bodů, jak paprsek dále zakřivit. Vtip je v tom, že herní prostředí jsou všemožně komplikovaně konstruovaná. Často je díky omezení zakřivení paprsku energie třeba přemýšlet a chytře využívat různé bonusy, které vám počet zakřivení mohou dodatečně zvýšit.

Danger! Energy

Danger! Energy

Danger! Energy

Danger! Energy

Zní to možná jako popis nějakého manévru ve Star Treku, celé ovládání a mechanismy jsou ale překvapivě intuitivní a do detailů vysvětleny (spolu s příběhem) v rozsáhlých úvodních animacích. DE navíc oplývá detailní 2D grafikou plnou efektů. Celková atmosféra tak připomíná letní Pragmatiku a má blízko k atmosférickému ale nikoliv přehnaně depresivnímu postapo světu ve stylu Matrixu.

Ve finále je tak DE překvapivým mixem na první pohled nesourodých prvků, který ale díky talentu vývojářů z Digital Synthesis šlape jako pověstné švýcarské hodiny.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...Najdete na iDNES.cz