Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dark Caves 2 - dobrodružství v Egyptě

  12:00aktualizováno  30. září 2:27
V temných chodbách egyptských pyramid na vás čeká nejedno tajemství, po zemi se plazí jedovatí škorpióni a za rohem číhají mumie. Najdete-li odvahu, můžete se do tohoto dobrodružství pustit s naším hrdinou.
50

Dark Caves 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Hellbound

Stáhnout

Dark Caves 2Dark Caves 2 je multilevelová hopsačka vytvořená v programu Gamemaker. Jde o remake hry se stejným názvem ze staré C64. Jak napovídá její podtitul "Lost in Egypt", zavede vás do hlubiny pyramid starého Egypta, které jsou plné spletitých chodeb, tajných místností a podivných nepřátel. Vaše herní postava je oblečena do skafandru a na zádech nese raketové motory. Ty vám umožňují zdolávat propasti a dostávat se do jinak nepřístupných míst. Také můžete jednoduše přeletět potvůrky, kterým nezbude, než vám ze země hrozit pěstí. Motor však potřebuje benzín, a když vám dojde, nepohnete se prakticky z místa. Další komoditou, kterou je radno šetřit, jsou bomby na bourání zdí. Po cestě sbíráte zlaté klíče ve tvaru egyptského symbolu, které vám přidávají body. Ty na konci každé úrovně směníte za životy v kurzu tisíc bodů = jeden život.

Dark Caves 2Vaši nepřátelé jsou mumie, podivná rotující UFO, nepříjemní škorpióni a faraóni. Většinu z nich můžete zastřelit laserovou pistolkou, některým se jde pouze vyhnout. Faraóni měli místa svého posledního odpočinku dobře chráněna, na chodbách najdete vysouvací bodce, kapky kyseliny a další překážky. Téměř v každém kole najdete oddělenou místnost s bombami, klíči nebo palivem. Zdánlivě k ní nevede žádná přístupová cesta, do každé však můžete některou cihlou ve zdi vstoupit. Stačí ji jenom najít :-)

Hra má celkem dvacet kol, ke konci se design místností trochu podobal, ale překážky a nepřátelé byli vždy originálně rozestaveni. Vaše postava se dobře ovládá na zemi i ve vzduchu, ve směru nejste nijak omezeni, což nebývá u hopsaček pravidlem.

Dark Caves 2Bohužel Dark Caves 2 nenabízí sebemenší možnost nastavení, zapisování výsledků nebo alespoň příběh, který by vám vysvětlit, proč se chodbami vůbec prodíráte. V prvním kole do chodeb vstoupíte, v posledním z nich vystoupíte a to je vše, skončí se další etapa vašeho života. Jedinou "nadstandardní" klávesou je F2, která vás zabije, pokud někde uvíznete. V novém životě získáte dvě bomby a trochu paliva, což většinou na dokončení kola postačí. Pokud se budete držet hesla "kdo šetří - má za tři", naberete záhy dostatek paliva, bomb a životů a hru během hodinky celou dohrajete. Bohužel se k ní asi podruhé nevrátíte. Kouzlem her je, že znáte váš předchozí bodový výsledek a při dalším hraní se snažíte být ještě lepší. Zde jste o tuto možnost ochuzeni. Hudba v Dark Caves není, díky čemuž má hra menší velikost a hodí se i pro modemisty. Zvuky jsou povedené, grafika u hopsaček bývá hodně podobná a ani zde žádný zázrak nečekejte.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

19 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Témata: UFO

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz