Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dark Jungle - dobrodružství v pralese

  12:00aktualizováno  14. února 12:21
Hustě porostlá a temná džungle čeká na vaše osvobození od kopy krvěžíznivých nepřátel. Je tedy čas usednout za volant svého zánovního vozítka a se všemi se jaksepatří poprat. Troufnete si?
50

Dark Jungle

Platforma:
Výrobce: Grant Wilde

Stáhnout

Dark JungleKdyž vám pod rukama projde již minimálně pátá akční hra tvořená v DarkBasicu, začnete jistě stejně jako já uvažovat nad jednou věcí – čím to, že všechny trpí prakticky stejnými neduhy navíc ještě prakticky totožně vypadají. On nejspíše DarkBasic není tím nejlepším nástrojem, což se ostatně prokázalo již v několika rozličných hrách. Dalším ukázkovým příkladem budiž dnešní Dark Jungle, která se velice podobá hře RC Spider Hunter.

Místo uzavřeného, dřevem obloženého a tajemným nádechem obdařeného domu se protentokráte podíváme do hustě porostlé a nebezpečnými zvířaty obývané džungle. Ačkoliv to může znít kdoví jak přitažlivě, není tomu tak. V podstatě budete opět projíždět stále stejnými chodbami, pouze je na jejich stěnách použita textura mající budit dojem pralesa. S nějakými těmi stromy zpestřujícími vaši jízdu tedy rozhodně nepočítejte – a musím říct, že je to rozhodně škoda.

Dark JungleVe své podstatě je Dark Jungle nachlup stejný jako výše zmiňovaná hra – opět se jedná o simulátor křížený s akční hrou, kde se s malým autem projíždíte skrze jeden jediný level. Ten je hojně obývám všemožně vyhlížejícími potvorami, mnohdy až tak nechutnými, že byste je v pralese rozhodně nečekali. Adrenalinu a napětí ještě více přihrává fakt, že jsou v několika příkladech až čtyřikrát a více mohutnější než vy samotní. Aby toho nebylo málo, tak se na vás nejen valí vcelku nepříjemnou rychlostí, nýbrž také vypalují ze svých útrob projektily, před nimiž musíte uhýbat. A dodám-li, že jsou tyto věcičky zpravidla pořádně malé a rychlé, jistě mi dáte za pravdu, že nepůjde o nic snadného.

Paleta nepřátel je vcelku obsáhlá, a vedle již dávno vyhynulých pravěkých ještěrů budete narážet na pořádně zmutované rostliny a také další hbité tvorečky. Ti se budou nacházet všude po okruhu a na vás pochopitelně zůstává, do jednoho je zlikvidovat. Bohužel však na to nemáte patřičné vybavení, neboť jedna velice slabá a Dark Junglenízkou kadencí obdařená zbraň rozhodně stačit nebude, což zjistíte sami po několika sekundách na vlastní kůži.

Spíše než bezchybnou zábavu na několik minut nabízí Dark Jungle stresující zážitek v kabátku podobném mnoha jiným titulům. Jestliže hru zpustíte poprvé, nesmíte se rozhodně zděsit toho, že byste snad hned několikrát na samotném počátku zemřeli. Mohu vás uklidnit, že to je u této hry zcela normální a chcete-li ji hrát, musíte si na to zvyknout a překonat to. Pak možná z titulu vyždímáte kromě pořádné porce frustrace také nějaké to potěšení. Grafika se dle mého řadí k takovému slušnému průměru, ovšem v rámci DarkBasics her je zcela tuctová a fádní. Zvuky jsou již o něco horší, nicméně narozdíl od některých horších her se alespoň dají poslouchat. Co dodat? Každý ať si sám rozhodne, zda mu titul stojí za stažení – třeba jsem na něj byla pouze příliš kritická :-).


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

37 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz