Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dark War 2 - brutální jatka

  12:00aktualizováno  19. října 11:46
Existuje mnoho bojových arkád. Jedny lpějí na propracované hratelnosti, nabízejí pestrou paletu charakterů i smysluplný příběh. Jiné zase kladou důraz na obsažené zbraně, co největší množství nepřátel a hlavně - litry a litry krve. Dark War, jak sám podtitulek praví, patří evidentně do druhé skupiny.

Dark War 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Blue Skull Entertainment

Stáhnout

Dark War 2

Blue Skull Entertainment jsou ostří hoši a s hráči se rozhodně nemazlí. Vybafnou na vás krví zalitou úvodní obrazovkou a s pumpováním hektolitrů životadárné tekutiny nepřestanou ani v samotné hře. Ale tak už to holt u brutálních akčních her chodí. Nehledí se tu na grafiku (i když ani ta v případě Dark War 2 nevypadá nijak špatně), na logický (pokud vůbec nějaký) příběh či něco podobného, co by žánrovým zaškatulkováním téhle adrenalinovky zahýbalo směrem od rychlých vybíječek k něčemu, co dokonce má smysl - což by, uznejte sami, bylo doslova haněním akčního žánru.

Dost ale bylo ironických poznámek, mrkněme se Dark War 2 pod pokličku. Vybíjení zákeřných nepřátel může být podle vaší libosti záležitostí sólovou nebo v ideálním případě týmovou - dá-li se tedy dvojici hráčů říkat tým. Své štěstí můžete zkusit ve dvou herních módech - kampani a jakémsi boji o přežití. Hlavní kouzlo a výhoda kampaně spočívá v tom, že během doby mezi dvěmi navazujícími úrovněmi můžete svému svěřenci nakupovat nové zbraně a průběžně ho tak dovybavovat, resp. dovyzbrojovat.

Peníze na nákup nových střelných hračiček získáváte jednoduše - sbíráním symbolů dolaru povalujících se na nejrůznějších místech chaoticky po celém levelu. Nebyla by to ale pořádná jatka, kdyby vás autoři jen nechali pokojně sesbírat dolárky, zmizet a doma na sebe potichounku nabalit to nejlepší vraždící "náčiní". Ve skutečnosti to bude mnohem mnohem složitější, protože armáda, kterou proti vám postavili, je nejen často téměř stejně mrštná jako vy, ale především mnohem početnější. Navíc disponuje schopností, o které si můžete nechat leda zdát - dokáže své nohsledy vysílat do akce průchody a místy tak důmyslnými, že se vám snadno v mžiku vyrojí přímo za zády.

Dark War 2

Mód kampaň je prostě jak akční a rychlý, tak náročný na postřeh a důvtip hráče - v ničem si ovšem nezadá se svým kolegou - "survive" módem. Ten všechny obdobné požadavky stupňuje až k samotnému maximu. V principu je ale vlastně naprosto jednoduchý; na začátek jste obdarováni nejvyšším možným obnosem peněz, které můžete dle libosti použít na nákup čehokoli z celého spektra nabízených zbraní. Posléze přichází část herní, která je nesporně mnohem složitější - úkolem a cílem vašeho hrdiny je totiž vydržet v předem vybrané aréně po co nejdelší dobu a co možná nejúčinněji a nejšikovněji hájit svou pozici proti nájezdům nepřátel. Dařit se vám samozřejmě nemůže navždy a tak hra, hned jakmile se síle nepřátel nedobrovolně poddáte, zaznamená dosažený čas a zařadí jej mezi ostatní.

Jak už jsem naznačil v úvodu, jednoznačnou předností Dark War 2 je přehršel nabízených zbraní a koneckonců i pestrá paleta nepřátel či způsobů jejich smrti (ačkoli uznávám, že v rukou zatvrzelého odpůrce násilí v počítačových hrách se tato dle mého názoru jednoznačná přednost může rázem změnit v silné negativum). Mezi méně tradičními typy zbraní snadno najdete granátomety, laserové pušky a podobné libůstky, které jsou schopny jakéhokoli nepřítele rozstřílet na malé kousíčky. Překvapující je, že hra dokonce registruje i to, kam byla jaká potvora zasažena a s ohledem na to například ve chvíli, kdy obludu trefíte do ramene, danému stvoření například usekne ruku. Zvlášť efektní je ovšem způsob umírání kostlivců - ostatně, uvidíte sami.

Co do grafiky nečekejte od Dark War 2 žádnou excelentní bombu - prakticky vše je podřízeno tomu, aby hra jako celek vypadala co nejbrutálněji, nejtemněji a nejkrvavěji. Dokonce i prostředí levelů je koncipováno tak, aby co nejlépe odpovídalo pesimisticky tmavé atmosféře hry. Nemluvě o zvukovém a hudebním doprovodu. Sečteno a podtrženo - servírujeme vám potenciální temnou hitovku, jak s ní naložíte je jen a jen na vás.

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz