Dark Wolf 3D – agent Blazkowicz se vrací!

  12:00aktualizováno  16. ledna 2005 3:50
Konečně se po delší době objevil remake legendárního Castle Wolfensteina od ID Software. Jak obstál? Konkuruje vůbec originálu či dokonce jej překonává? To vše se dozvíte v naší recenzi.
80

Dark Wolf 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: Lord Belial

Stáhnout

Dark Wolf 3D Je opravdu málo lidí, kteří by si nezahráli či dokonce zcela přehlédli úplně první 3D střílečku s názvem Castle Wolfenstein 3D od borců z Id Software (přesněji jen od Johna Carmacka), která vyšla v roce 1992. Na stejném enginu poté běžel Doom a Doom 2. Později vyšly všichni tři Quakové a také Return to Castle Wolfenstein, který sklidil mnoho úspěchů a další hry jsou v tomto studiu ve vývoji. Jmenujme např. nejočekávanější hru všech dob Doom 3. Ale vraťme se ke stařičkému Castle Wolfenstein. Máme tu pro vás remake této legendy s hodně podobným názvem Dark Wolf 3D.

Úkoly hry jsou zcela prosté - zabít Adolfa Hitlera, shromáždit zabitím nepřátel a sbíráním pokladů co nejvíce bodů a samozřejmě to všechno přežít! Nebudete-li spokojeni se svým počtem životů, můžete si je doplnit lékárnami, které přidávají 25 životů. Ale co by to bylo za střílečku, kdyby v ní nebyli nepřátelé. Těch je celkově docela hodně a poznáte více jak 7 druhů. Zabít je lze čtyřmi zbraněmi (od pistolky až po rotačák) a můžete je likvidovat v celkem deseti levelech. Dark Wolf 3DAutor si nemohl, jako lidé z Id Softu, odpustit hledání různých klíčů, kterými se musíte přes zamknuté dveře posunout dále. Sem tam ty klíče vybojovat je opravdu dřina.

Po grafické a vizuální stránce je vše jednoduché jako u první střílečky, kterou jsme pařívali před 12 lety. Žádné zaoblené objekty, na zdech nic moc textury, nemožnost pohybovat myší nahoru a dolů, ale nechybí dobře fungující světla, trocha napětí a strachu. Nepřátelé jsou oproti originálu ve 3D, ale nečekejte postavy složené z tisíců polygonů, nýbrž tak z padesáti včetně rukou a nohou.

Hraní vám zpříjemní i hudba a dokonce i vcelku ucházející zvuky. Budete nuceni poslouchat pouze dvě skladby a stále stejné hlášky nepřátel, což můžeme ještě přehlédnout. Co se ovšem nedá přehlédnout, je po nějaké době silný stereotyp a časem se na obrazovku vkrádá nuda. Za každými dveřmi je nějaký nepřítel (bývají dva) a tak to pokračuje až do konce hry, kde se můžete pokusit zabít Hitlera, máte-li více jak 20 životů, protože jinak na něj zaručeně nemáte.

Dark Wolf 3D Nudu začnete pociťovat v tom smyslu, že pořád jenom střílíte a otevíráte dveře. Popřípadě najdete nějakou tajnou skrýš nebo výtah, ale žádného zajímavého úkolu se nedočkáte.

Závěrem to celé shrneme. Dark Wolf je bezpochyby jedna z nejlepších 3D akčních stříleček, které se ve freeware scéně objevily (není jich totiž nijak hodně), takže pokud vám chybí starý dobrý Castle Wolfenstein, je tu pro vás jeho skvělá, nelineární, místy strašidelná a celkem dlouhá předělávka. Hra sice má nějaké menší neduhy, ale není to nepřehlédnutelné, takže stahujte a připomeňte si rok 1992, kdy vyšel první Wolfenstein! Za ty 3 MB to přece stojí, ne? ;-)


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 79 čtenářů

Nejčtenější

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Další z rubriky

Démonická Faith vypadá jako teletext, ale je nečekaně působivá

Faith

Vymítání Satana z mladé dívenky je ve Faith stane obtížnější, než byste čekali. Už jen proto, že ji není mezi těmi...

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

Svět loutek je v Ruben's Puppets na pokraji války

Ruben’s Puppets

Tato hra není neobvyklá jen zasazením do pohádkového světa loutek, ale také svým žánrem. Akčních strategií se poslední...Najdete na iDNES.cz