Dart'm up - chlapi, pojďme na šipky

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:49
Holandský pivovar Dommelsch zná řada lidí ať již díky jejich zlatavému moku nebo díky freewarovým herním titulům, jimiž svůj výrobek a svou značku propagují. Ať již tak či tak, jedno je jisté - po pinballu vám přinášíme další reklamní gamesku této firmy a tou jsou šipky.
70

Dart'm up

Platforma: Freeware
Výrobce: Lost Boys

Stáhnout
Dart'm up

Slovíčko Dommelsch není pro řadu lidí žádnou neznámou. Někteří si pod ním představí pivo (to znají hlavně lidé z Holandska, odkud Dommelsch Beer pocházejí), jiní naopak freewarové počítačové hry vytvořené za účelem propagace této značky. A aby jablko nepadlo daleko od stromu, respektive aby se žánr těchto her přibližoval odvětví, v němž holandští pivaři podnikají, jedná se o tituly, které si v reálu můžete zahrát právě v pohostinských zařízeních. Pinball, klasickou to gamesku, která už zažila spoustu modifikací také na PC, jsme již nabídli ke stažení a dnes mu přinášíme také bratříčka v podobě šipek.

Stejně jako pinball i tyto jsou zpracovány opravdu bezchybně a aby propagace Dommelsch Beeru byla účinná, také herní obrazovka připomíná hospodu a propaguje pivo této značky. Nicméně od propagace pryč a řekněme si něco o hře. Ta se pochopitelně ovládá myší a stejně jako klasické šipky i zde se snažíte podle zvoleného typu hry dostat co nejrychleji na nulu. Dart'm up Je faktem, že šest hráčů jako v reálu si šipky na jednom počítači nezahraje, avšak nezoufejte - sami se nudit také nemusíte, neboť Dart šipky, jak jsem tento titul pracovně pojmenoval, podporují multiplayer pro dva hráče na jednom počítači. Jak vypadá si popíšeme níže, nyní si vezměme pod drobnohled hru pro jednoho hráče.

Stejně jako v reálu držíte ve svých virtuálních rukách tři šipky, kterými postupně musíte odházet příslušné kolo. Hod provádíte tak, že si nejprve pohnete myší do pozice, kdy šipka podle vás míří co nejblíže na střed a pak stisknete levé myšítko. Poté se vám přes terč rozběhne zespoda nahoru kurzor (čím déle držíte, tím výš hod směřuje) a vaším úkolem je pustit levé myšítko ve chvíli, kdy se červený kurzor objeví v bodě, do nějž chcete šipku umístit. Následně jen vidíte animaci hodu a šipku v příslušném místě. Nutno podotknout, že poté, co zvolíte směr již můžete ovlivňovat pouze výšku hodu - to jen pro ty, kteří si myslí, že ve chvíli, kdy se jim zobrazí kurzor, budou moci ještě manévrovat zleva doprava. V pravé části stránky se vám pak ukládá celkový počet hodů, bodů, které ještě máte na svém kontě a musíte se jich zbavit a pak se vám červeným křížkem označují jednotlivá čísla od jedničky do dvacítky, což podle mého názoru značí, kolikrát jste trefili double či triple u jednotlivých čísel.

Dart'm up

V případě multiplayeru se ovládání ani popis nemění a hra probíhá stejně, jako v hospodě, hrajete-li s kamarády. Nejprve hází jeden, poté druhý, každý má tři hody, přičemž jejich bodování se ukazuje v pravé části obrazovky, kde je zároveň vysvícený aktivní hráč. Navíc se odlišují i barvy šipek - hráč číslo jedná má modro-oranžové, stejně jako v ten, kdo hraje single-player a hráč číslo dvě má šipky modro-zeleno-žluté. Jinak je multiplayer přehledný a kromě toho, že je uzpůsoben maximálně pro dva, hráče mu nelze nic vytknout.

Grafické zpracování je, jak jsem již nastínil v úvodu, hodně slušné, stejně jako hudební doprovod a použité zvuky. Tým, který pro Dommelsch tuto hru dělal si byl zřejmě vědom, že vzhledem k jejímu volnému šíření bude přístupná milionům lidí na celém světě, a proto si na ní dali záležet. Každopádně ať už to kluci z Lost Boys dělali pro peníze nebo pro své zviditelnění se kvalitním titulem, jedno je jisté - tyhle šipky jsou hrou, která by vám ve vaší sbírce neměla chybět.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

80 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 177 čtenářů

Nejčtenější

Horor Northbury Grove je osmdesátková vyvražďovačka pro silné žaludky

Northbury Grove

Osmdesátky neskončili. Alespoň v hlavě šíleného vraha, který na vás v tomto hektickém hororu uspořádá lov právě v...

V Coffee Talk jste zároveň přítelem, psychiatrem i baristou

Coffee Tak

Lidé se u dobré kávy otevírají stejně jako na gauči psychologa. V Coffee Talk stačí jen naslouchat a sem tam zapnout...Další z rubriky

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.Najdete na iDNES.cz