Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Darwin Not Avaible - zábavná evoluce

  12:00aktualizováno  8:07
Tuctová vesmírná střílečka? Ale kdeže, DNA je do kruhu orientovaná zajímavá evoluční hra, ve které sice také budou létat projektily vzduchem, o žádnou bezduchou střílečku přesto nepůjde. Však vyzkoušejte a přesvědčte se sami.
70

Darwin Not Avaible

Platforma: Freeware
Výrobce: Jan Willem Nijman

Stáhnout

DNA Darwin Not Avaible – zkráceně DNA je nová akční hra od zahraničního tvůrce. Ta ač evokuje dojem tuctové střílečky znamená zajímavou evoluční hru, jejímž jednoduchým herním principům propadnete téměř okamžitě.

Základem všeho je malá vesmírná loď umístěná uprostřed kružnice. Ta má kolem sebe umístěné modré políčko, s kterým můžete za pomocí kurzorových kláves otáčet a to buď vpravo nebo vlevo. To pak má poměrně zásadní vliv na délku času, kterou na herním poli přežijete. Modré políčko je totiž takovým zaměřovacím prvkem. Je v něm proto třeba uchytit nepřátelský objekt, na nějž je následně zahájena palba a to až do chvíle, kdy buď políčko šipkami neposunete jinam nebo objekt nezmizí z herního povrchu. První odlišností oproti klasickým veDNA smírným akčním hrám tedy je nemožnost ovlivnit střelbu. Ta je totiž zapínána automaticky a zahájit ji lze jen tehdy, kdy máte přesně zacíleno na některou z lodí.

Ty jsou poměrně netradiční již tím, že ze sebe vypouštějí plankton. Ačkoliv se to může zdát nežádoucí, ve skutečnosti je to ta hlavní surovina, kterou naše loď nezbytně potřebuje k tomu, aby se neustále vyvíjela. A právě evoluce bude základním projevem, který z DNA dělá netradiční akční hru. Evoluci lze přirovnat k takovým lehkým RPG prvkům, které způsobují zlepšování vlastností lodi. K tomu dochází vždy po určitém intervalu, která je možno lépe přiblížit díky počítadlu ve spodní části herní obrazovky. Tam je uveden počet potřebných kusů planktonů stejně jako ten, který již aktuálně máte. ZDNA atímco k prvnímu vylepšení vám bude úplně stačit čtveřice planktonových kousků, postupně budou hodnoty narůstat, čímž se bude i zvyšovat obtížnost hry. Ta končí v momentě, kdy vyčerpáte všechny body ze svého Armoru, což je pro změnu zaznamenáno v horní oblasti obrazovky.

Co se upgradů týče, těch není zrovna mnoho, všechny jsou ale užitečné a jen dobrou strategií přijdete na to, v jakém pořadí je nejlepší je užít. A tak můžete jednoduše přidat k modrému čtverečku jeden další, což vytvoří více proudů projektilů a tím zvýší vaši likvidační schopnost. Dále lze zvětšit poloměr kružnice, v níž se pohybujete, vylepšit váš Armor o celých 50 bodů nebo třeba přidat upgradovat zbraň, která se tak stane daleko silnější. Možností je tedy příjemné množství a zkoušet je v akci je poměrně zábavné. A to ačkoliv grafická stránka nepatří k žádné špičce a obtížnost je vytažena možná až zbytečně nahoru – umírání tedy bude minimálně ze začátku na denním pořádku. Pokud se ale nevzdáte a budete zkoušet dále, jistě vás začne DNA bavit minimálně tak dobře, jako mě.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

25 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.Najdete na iDNES.cz