Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

DaShoota 32k – vetřelci útočí

  12:00aktualizováno  1. srpna 9:22
Myslíte si, že je velikost 32 kB malá nebo velká? Podobnou velikost může mít obrázek na internetu, zvuk nebo třeba taky dnešní plná hra, díky čemuž ji budete mít staženou za několik málo vteřin.

DaShoota 32k

Platforma: Freeware
Výrobce: Psychogon

Stáhnout

Dashoota 32kPokud zastáváte názor, že kvalitní a perfektně hratelné hry musejí svou velikostí zaujímat několik desítek MB, z tohoto nepěkného omylu vás rychle vyvede dnešní plná hra nazvaná DaShoota 32k. Ono číslo a po něm následující písmeno totiž neznamená nic jiného, než velikost hry, která je něco málo pod na dnešní dobu úctyhodných 32 kB. To však není až tak neobvyklá věc, protože v minulosti jsme tu kupříkladu měli hry Lemmings 32k nebo Turrican 32k o stejné velikosti. A o čem že tedy je DaShoota 32k?

Ve hře se vžíváte do role pilota malé vesmírné kocábky, která si tak létá nekonečným kosmickým prostorem a likviduje nepřátele. K ovládání vám stačí pouze kurzorové klávesy a mezerník, pomocí něhož můžete střílet. Zpočátku je to pouze jediná laserová střela, ale postupem času můžete ze zabitých nepřátel nabrat nějaké ty power-upy, jak bývá u těchto her zvykem,Dashoota 32k a svou raketku upgradovat. Střely se tedy znásobí, začnou létat i do jiných směrů než pouze dopředu, což hodně oceníte, neboť nepřátelé na vás postupně dotírají nejenom zepředu ale i zezadu a vy jim vždy musíte věnovat vždy hned několik zásahů.

Princip hry je tedy naprosto jednoduchý a pochopí jej i malé dítě. Obtížnost je na vcelku přijatelné úrovni a byť máte pouze jeden život, ve zdraví ustojíte cca sedm zásahů nebo kontaktů s nepřáteli. Zpočátku je hra poměrně nudná, protože je hodně lehká, ale čím dále se dostanete, tím těžší to bude.  Jakmile se váš life-meter vyčerpá, následuje nemilosrdný konec hry. Nepodařilo se mi bohužel zjistit, zda hra obsahuje nějaký konec. Dashoota 32kVaším úkolem je nasbírat co největší skóre, ale jelikož to se po skončení nikam neukládá, míjí se tato funkce účinkem.

Z hlediska technického zpracování nelze od hry očekávat zázraky, ostatně 32 kB má kdejaký obrázek nebo zvuk a jen stránka, na níž se právě nacházíte je datově větší než celá hra. Grafika je jednoduchá a sám autor přiznává, že si ji vypůjčil ze starší Uridium, která se objevila na platformě Amiga. Po stránce zvukové také oslněni nebudete. Nicméně i přesto si hra zachovává výtečnou retro atmosféru. DaShoota 32k je tedy výbornou oddechovkou, při níž se odreagujete a po několik minut dobře zabavíte. Svým zpracováním je sice kvalitativně za spoustou dnešních her, ale to až tak moc vadit nebude, jelikož hratelnost je hodně dobrá.

Pozn.: Vlastní hra má skutečně pouze necelých 30 kB, ale je k ní přibalena i dynamická knihovna, díky níž hra zvučí, proto je její finální velikost 100 kB...

Autor:



Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.



Najdete na iDNES.cz