Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Day In The Park - procházka v dešti

  12:00aktualizováno  3:13
Bezbranní civilisté, kteří se poklidně prochází parkem, netuší, že máte moc ovládat hromy a blesky. Stačí tedy pořádně zacílit nějakého nebožáka a pak už jen doufat, že blesk přeskočí na co nejvíc dalších lidí.
50

Day in the Park

Platforma: Freeware
Výrobce: Demetrius Jordan

Stáhnout

Day in ParkDay In The Park představuje jednoduchou zábavu, kde si do jisté míry hrajete na boha. Nikdo vás neohrožuje a záleží jenom na vás, jak naložíte s nebožáky, kteří se prochází po parku. Abyste dosáhli co nejvyššího skóre, neskončí to s nimi však vůbec dobře.

Ve hře vidíte část parku a v něm se procházející lidi. Ti putují různými směry, někde se slučují, ale nikde nezastavují. Vy máte k dispozici tři možnosti, jak zasáhnout do jejich života. První z nich je seslání deště na určitou část parku, kde se následně vytvoří duha. Lidé v okolí budou v úžasu koukat na duhu a na několik okamžiků se zastaví. Další možností je použití hromů. Hromy lidi v jejich okolí vystrašíte natolik, že se dají na několik vteřin ve zběsilý úprk. A konečně přichází nejdůležitější a nejočekávanější možnost, sesílání blesků. Blesk aktivujete jednoduše. Stačí kliknout na vybraného jedince a už jím proudí Day in Park nepříjemně vysoké napětí. Pokud jsou v jeho blízkém okolí nějací další lidé, blesk přeskočí i na ně a tak dále. Vaším úkolem je sestavit co nejdelší řetěz probíjejících lidí. Jak se vám dařilo při vašem posledním pokusu a také celkový rekord vašeho snažení vidíte v levém horním rohu obrazovky. Herní doba není nijak omezena časovým limitem ani ničím jiným, takže záleží jenom na vaší chuti, jak dlouho si budete smažení nebožáků v parku užívat.

Po grafické stránce se nejedná o nic skvělého. Park působí až příliš plošně a nevýrazně, nachází se na něm jenom několik málo cest a zbytek je vykreslen, až na pár drobných změn, zelenou barvou. Lidé jsou natolik titěrní, že se o nějakém grafickém zpracování ani nedá mluvit. Nicméně čeho nedosahuje grafika, to dohání hratelnosti. I když v případě Day In The Park ani toto neplatí až zas tak přesvědčivě. Snaha o dosažení co největšího řetězce je zajímavá, Day in Park originální námět také oceňuji, nicméně celkově mě Walk In The Park nezaujal natolik, jako některé předchozí kousky Experimental Gameplay. Nutno však podotknout, že se jedná o jednu z jejich starších her. Co mi vadilo asi nejvíce byl fakt, že lidé po zasažení bleskem neumírali, nicméně se následně ze zásahu oklepali a procházeli se po parku vesele dál. Nerad bych udělal z parku masové pohřebiště, ale trochu víc akce by Walk In The Park neuškodilo. Muziky se nedočkáte, ale zvuky blesků a hromů jsou výborné.

Walk In The Park je v závěru průměrnou hrou. Dobrý nápad sráží až příliš jednoduchá grafika a lehce nadprůměrná hratelnost s tím příliš neudělá. Nicméně pokud si na chvilku chcete zahrát na všemohoucího a poskládat co nejdelší řetěz, máte možnost.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz