Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V akční strategii Dead Siege je stín vaším přítelem

  19:29aktualizováno  19:29
Jako temný mág bránící svůj hrad máte pro nepřátelské rytíře nemilé překvapení. V této akční hře (a tak trochu strategii) můžete kouzlit automaticky střílející věže a navíc metat několik nepříjemných kouzel.
80

Dead Siege

Platforma: Freeware
Výrobce: eddiemendez777

  • kombinace strategie a akční hry
  • pěkná grafika, zábavná kouzla
  • element "příkrovu stínu"
  • dobře nastavená obtížnost
  • trošku kostrbaté ovládání
  • hra by mohla mít víc úrovní

Stáhnout

Dead Siege | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Dead Siege

V žánru takzvaných tower defence strategií je málokdy k vidění něco nového, ale Dead Siege je právě onou výjimkou potvrzující pravidlo. Je to zábavná a hezká strategie, která se ovšem hraje jako akční hra z pohledu třetí osoby. Jste v ní tudíž přímým účastníkem bojů a kromě stavění obranných věží kosíte nepřátele i vlastními kouzly.

Dead Siege

Co je to tower defence snad není potřeba připomínat. Nebo ano? Dobře, tak snad jen v kostce. Jde o typ her, zpravidla strategií, ve kterých je úkolem bránit cílový bod před hordami pomalu se vlekoucích nepřátel. Ti sledují předem vytyčené cestičky, podél nichž je třeba stavět obranné věže, které nepřátelské šiky automaticky kosí.

V Dead Siege je oním cílovým bodem váš hrad. Jako temný kouzelník v kápi nejste mezi čestnými rytíři dobra zrovna oblíbený, a tak na vás z hradu na druhém konci mapy podnikají útoky.

Dead Siege

Na předem určených stanovištích můžete stavět ony automatické věže, jen je třeba se ke stanovišti dostatečně přiblížit. Věží jsou jen tři druhy. Jedna věž je elektrická (malé zranění, ovšem střílí rychle), další jedem otravuje skupiny nepřátel (má velký dostřel, ale velmi pomalu útočí) a ta poslední vytváří zombie, které mají obrovský útok, ale nemohou jít dál, než pár kroků od své mateřské věže. Všechny tři druhy lze dvakrát vylepšit, čímž se jim zvyšuje síla i rychlost útoku.

Dead Siege

Kromě toho můžete útočit i pomocí vlastních kouzel. První je obyčejný ohnivý útok, druhé kouzlo zmrazuje a třetí vytvoří ohnivou vlnu, která proletí a zraní mnoho cílů. Na tato kouzla (která si vylepšujete z bonusů po nepřátelích) využíváte jinou zásobu many než na kouzlení věží, což se určitě hodí.

Zajímavou a originální rovinu do Dead Siege přidává efekt jakéhosi „příkrovu stínu“. Ten od začátku boje pomalu postupuje směrem od vašeho hradu na druhou stranu mapy, přičemž, pokud není určité stanoviště pro věž ve stínu, nelze na ní věž postavit. Začátek každé úrovně tedy probíhá tak, že se nejdříve snažíte ubránit hordám před hradem a až postupem času se díky stínu vymaníte z rohu mapy a zastavíte i vzdálenější části.

Dead Siege

Jediná škoda je, že Dead Siege má pouze pět úrovní. Ty první čtyři jsou poměrně jednoduché (jakmile zjistíte, jakou strategii zvolit), ale ta poslední vám dá zabrat. Odehrává se totiž na mapě, která je otevřená a nemá cestičky, takže nepřátelé mohou jít, kudy se jim zachce. Ale i tak vám Dead Siege při troše dobré vůle nějakou tu půlhodinku vydrží.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Témata: akční hra

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz