Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Deadly Kickboxing - dopřejte si knock-out!

  12:00aktualizováno  6. září 9:51
Dnes vám přinášíme hru, která by se dala začlenit jak do kategorie sport, tak do kategorie akční. Ano, bystřejší z vás jistě z názvu postřehli, že se jedná o bojové umění zvané kickbox. Gamesky na toto téma se jen tak na freewarové scéně nevidí, proto si určitě nenechte ujít tento počin, který si máte možnost zahrát nejen proti počítači, ba dokonce i s kamarádem u jedné klávesnice.

Deadly Kickboxing - dopřejte si knock-out!

Platforma: Freeware
Výrobce: HT Software

Stáhnout

Dnešní nabízená pařba s názvem Deadly Kickboxing (dále jen DK) pochází od nám již dobře známého německého vývojářského týmu HP Software, který nám nabídnul a ještě nabídne řadu kvalitních freewarových kousků. Tentokráte se vývojáři zaměřili na ryze sportovní záležitost s akčními prvky, která má stále u hráčů dobrý ohlas. Předem vám mohu říci, že od DK vůbec neodejdete zklamáni. Nyní vám nic nebrání přelouskat bližší informace o této gamesce, přičemž jej můžete třeba v klidu stahovat :-).

Virtual Stratton – jezdi jako ďábel!Co vás tedy, čeká, co vás nemine. Jak již je u HP software zvykem, po spuštění vás jistě zaujme vkusně vybraná muzika, která navodí bojovou atmosféru. Menu už však tak uchvacující není. Nicméně, být vámi, tak bych se nejdříve podíval do položky s názvem “Info”, kde si osočíte základní chvaty bojovníka, čímž zjistíte i jednoduché ovládání. Poté už můžete vstoupit do hry samotné kliknutím na nápis “1 Player” nebo “2 Players” (tedy v rámci vašich možností). Já bych vás však nejprve rád zasvětil do módu hry, kde se utkáte pouze vy a umělá inteligence (počítač).Kickboxer, do jehož role se na příští chvíle vžijete, se jmenuje Jaxon a to je vše, co nám autoři o jeho osobě řekli. Na druhou stranu však do DK zakomponovali jakési intro (zápletku). U nějakých skalisek se setkává Jaxon s nynějším šampiónem v Kickboxu. Po celou dobu hovoří pouze šampión, o tom že je velice silný, a aby se s ním mohl Jaxon utkat, pak musí nejdříve porazit jeho nejlepší bojovníky. A tímto začíná Jaxonova obtížná cesta za titulem.

Jak už je u her tohoto typu zvykem, souboje probíhají v různých arénách. V našem případě se ocitáte za velkou louží ve světoznámém městě New York. Místa, po kterých se budete pohybovat jsou vskutku různorodá. Na začátku se ocitnete v “Greg‘s Arena”, což je skutečná oficiální aréna, kde probíhají i boxerské souboje. Diváci zaplní hlediště do posledního místa, i když jich dost jakoby z oka vypadlo:-). Teď už stačí jen porazit nepřítele jménem Greg a postoupíte do další mise, která vás čeká v přístavu. Nepřátelé jsou postupně stále silnější, ale pro vás určitě bude hračkou je překonat.

Virtual Stratton – jezdi jako ďábel!Místa, které cestou za titulem navštívíte jsou opravdu dobře zvolená. Poznáte jich celkem pět po celém New Yorku. Dvě jsem již zmínil a nyní vám představím zbývající tři. Kdopak by neznal slavný most Manhattan? Ano, i tam se dají svádět souboje na život a na smrt, nikoliv však v reálném životě. Že se Američani pořád za něčím honí dokazuje fakt, že ani jedno auto projíždějící po mostě nezastaví či nezpomalí, ačkoliv dva polonazí chlapíci se tam ”mlátěj” :-). Dále se podíváte do tělocvičny, kde na správnost zápasu bude dohlížet řada vyznavačů karate. Pokud přejdete i přes tento level, pak už na vás čeká sám šampion ve své osobní aréně. Prostředí však vypadá spíše, jako v jakémsi čínském chrámu, kde přihlížejí pouze skuteční znalci – chlapíci v kápích.

Po pár chvílích strávených u módu pro jednoho hráče jistě docílíte vítězství i u samotného šampióna. Mohu totiž z vlastní zkušenosti potvrdit, že DK je celkem jednoduchá hra, čímž se dostáváme ke hratelnosti, která je tímto značně kratší než bychom mohli očekávat. To ale zase napravuje možnost zahrát si proti kamarádovi u jedné klávesnice, což se mnohým pařanům jistě bude zamlouvat. DK obsahuje také prvky, které jsme zvyklí vídat u her tohoto typu. Je to například známe “Fight Him”, kde máte šanci, pokud je soupeř opravdu mimo, dát mu poslední ránu, která může znamenat někdy i známou fatalitu (povedlo se mi to na Manhattnu:-). Budete-li poraženi, pak můžete zkusit štěstí celkem třikrát.

Virtual Stratton – jezdi jako ďábel!Teď už bych se podíval na technickou část hry. Jak máte možnost poznat z okolních screenshotů, grafické provedení je založeno na bázi jednoduchosti, ale i přesto je vše pěkné a dostačující. Hudba i zvukové efekty jsou přitom naprosto vynikající. Při soubojích máte možnost slyšet známé skupiny (např. Nirvana, 2 Unlimited), i když pouze ve zvukovém formátu mid. Ovládání je zde vyřešeno buď na klávesnici a nebo joypadem. U klávesnice používáme Shift (úder pěstí), Ctrl (úder nohou) a šipky. Tyto tlačítka jsou zpřístupněné také v menu!

Co říci na závěr? Máte-li rádi bojové sporty, ať už ve filmech nebo na počítači, Deadly Kickboxing by vás jistě neměl minout. Přes svoji krátkou hratelnost zaujme hlavně možnost rozdat si to proti kamarádovi, příjemnou grafikou a hlavně vysoce kvalitními zvuky. Rozhodně tedy neváhejte!

Autor:


Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.Další z rubriky

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský krajNajdete na iDNES.cz