Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Deadly Steps: Mission Clone - sebevražedná trilogie

aktualizováno 
Od Sibiře po Anglii vás provede tato akční série. Ne jednu, ale rovnou tři hry si střihneme v dnešní recenzi.
60

Deadly Steps: Mission Clone

Platforma: Freeware
Výrobce: GraniteGear

  • Arkádová trilogie
  • Level design, skripty (u MC3)
  • Délka hraní
  • Nevyužitý potenciál

Stáhnout

deadlysteps_post

deadlysteps02_02Když ji milujete, není co řešit. Správní vývojáři mají svoje hry v lásce. Posílají jim valentýnská přáníčká, mazlí se s nimi na Prvního máje a dokonce i celé léto stráví jen v jejich přítomnosti. Pravda, většinou nemají moc jiných možností. Jednočlenný vývojářský tým GraniteGear díky oddanosti svému duchovnímu dítku dal před časem do kupy sérii her s enigmatickým názvem Deadly Steps. Zboku viděná 2D akce s mírnými logickými prvky se rozrostla na tři pokračování a několik navazujících spin-off her, takže by byla škoda se na minifenomén nepodívat. A protože nejsme žádné máčky, PH zrecenzují celou trilogii v jediné trojrecenezi. Dobře my!

deadlysteps1_01Deadly Steps: Mission Clone 1 už od svého počátku působí poněkud bezkrevným dojmem. Tuctová arkáda, ve které procházíte z obrazovky na obrazovku a sestřelujete slabé oponenty vypadá jako debut, a nejsme daleko od pravdy. Ústřední kulatý supervoják má za cíl zničit klonovací fabriku na Sibiři. V souvislosti s tím zaujme fakt, že ve fabrice najdete i neustále se respawnující klony, kterých se zbavíte až po eliminaci klonovací mašiny. Do čtvrt hodiny hraní sundáte bosse a hurá na druhý díl.

deadlysteps02_03To Deadly Steps: Mission Clone 2 je už o něco sofistikovanější, nicméně celkově je stále až příliš podobný prvnímu dílu série. Přesunete se do Londýna, kde pátrání po frakci záporáků pokračuje. Přibyly granáty a podobné nesmysly, také přituhlo na obtížnosti jak akce, tak i level designu. Mission Clone 2 je typické pokračování, ve kterém je více všeho původního a nového nic.

deadlysteps1_02Konečně Deadly Steps: Mission Clone 3 se vydalo trochu jiným směrem. Namísto nudného střílení do nepřátelských koulí se těžiště zábavy přeneslo na level design a řešení jak se dostat dále v levelu. Zmizely útočné pušky i granáty a nahradily je mnohem slabější pistole. Zároveň přibylo i více děsu – vaše postava byla totiž unesena a probouzí se ve vězení mezi haldami mrtvol. Některé děsivé momenty ve hře skutečně překvapí, a závěrečný boss je sice vcelku nudný, ale aspoň vyloudí na rtech úsměv. Rozhodně nejlepší díl trilogie.

Ačkoliv není série Deadly Steps žádným zázrakem, jak se můžete dočíst někde na českém internetu, v nynějších klidných vodách arkádových stříleček jde o zajímavý kus. Díky mírným obměnám v jednotlivých dílech série se hráč dočká alespoň mírného posunu hratelnosti, čili featury tak často neviděné mezi freewarovkami.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz