Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Death Cage 2: Nightmare Returns - noční můry podruhé

  12:00aktualizováno  1:50
Každý má čas od času opravdu ošklivý sen. Sen plný krve, špatných zkušeností v některém případě i mrtvých. A právě jako uprostřed podobné situace se budete dle autorů cítit při hraní této akční 2D hry.
50

Death Cage 2: Nightmare Returns

Platforma: Freeware
Výrobce: Fanotherpg

Stáhnout

Death CageJiž před časem jsem ze zvědavosti zkoušela první díl akční hry Death Cage. Vzhledem k faktu, že bych na něj musela napsat nepěkně negativní recenzi s nízkým hodnocením, raději jsem titul v tichosti zahodila a věnovala se projektům lepším. A již to, že si na Plných Hrách můžete přečíst o druhém díle, o něčem vypovídá...

Ano, kvalita skutečně od prvního dílu stoupla. I když se může zdát vše na svém místě, přeci jen se autor poučil z několika málo drobností a opravil je. Na prvním mDeath Cageístě je třeba zmínit několik přidaných prostředí. V prvním díle jsme měli totiž co dočinění jen s jedním jediným, což po chvíli hraní budí nepříjemný stereotyp, který prostě nemůžete zabít přepnutím se na mapu jinou. Proto autor pro případ této hry zvolil mapy hned tři. To není číslo nikterak velké a jak sami jistě poznáte, je doslova nedostačující. Na tu bídu, jaké jsme byli svědky předtím, je ale třeba výkon pochválit.

Horší je to již s atraktivitou zmíněných map. Ty nejsou zrovna nápadité a kromě několika málo prvků vlastně nenabízejí nic zajímavého snad až na desítky nepřátel, kteří se rojí ze všech okolních koutů. Zpočátku poměrně pomalu, ale časem pochopitelně začne přituhovat, ažDeath Cage je v pozdějších fázích obrazovka zcela zaplněna nepřátelskými jednotkami a tam, kde snad zůstalo volné místo, na zemi nepochybně leží krvavá skvrna. Ty právě zůstávají po vámi zabitých protivnících. Další po vás důležitou informací je, že se již dále nevalí bezduše rovnou směrem k vám, jako tomu bylo dříve, Nyní jen tak bloumají po mapě a trochu nešikovně předstírají, že vás vlastně hledají. Přímo k vám se otočí a rozeběhnou až v momentě, kdy v jejich blízkosti začnete ohrožovat nějakého z jejich přátel. Naštěstí je k dispozici široký zbraňový arzenál, který začíná na jednoduché pistoli, pokračuje přes brokovnici až k samopalům ap. Kromě defaultního meče ale mají všechny omezený zásobník do něhož musíte sbírat projektily, které se čas od času objeví na herní obrazovce.

Sečtením všech výše zmíněných výrazných mínusů a radě drobných kladů vám jednoduchým výpočtem vyjde, že Death Cage 2 je takovým ani ne dobrým, ani ne zlým herním průměrem.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz