Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Death from above - arkádový letecký simulátor

  0:01aktualizováno  0:01
Představte si, že jste jeden z nejlepšíchpilotů v zemi a v průběhu cvičení vám nějací zložádi zaberou vládu nad domovinou, okupují letecký prostor a využívají občany. Samozřejmě, že tomu musíte udělat v rozsáhlé kampani co nejrychlejší přítrž.
77

Death from above

Platforma: Freeware

  • snadné ovládání se spoustou možností
  • zajímavé mise

Stáhnout

Death from above

Death from aboveJeště několik měsíců zpátky se v herní podobě až nezdravě hodně nosily témata z první a druhé světové války. Válečné konflikty ze zdály být nevyčerpatelnou studnicí nápadů, i tak ale je tento trend naštěstí na ústupu. Death from above je takovým povedeným výkřikem, který sice válečný konflikt zpracovává, nijak výrazně se ale neváže na historické události a dává si ambice stát se solidní arkádovou akcí, ne reálným simulátorem.

Příběh vypráví o skupině letců, kteří byli vyslaní na misi respektive cvičení kdesi nad vzdálený oceán. Poté co vše splnili, plánovali se vrátit do své rodné krajiny, kde ale na ně čeká nemilé překvapení. Země byla obsazena diktátory a dostat je z nově nabytého prostředí už nebude tak snadné. Konkrétně to bude chtít několik misí kampaně, kde pěkně kousek po kousku vyčistíte celý kontinent. Mise se budou Death from aboveodemykat postupně, takže máte jasnou motivaci k tomu, abyste si v každém levelu vedli co možná nejlépe.

I když je Death from above vesměs arkádovou hrou, létání se strojem nebude až tak snadné, proto není od věci na začátku si projít interaktivním kurzem, který vše spolehlivě vysvětlí. Nejprve je nutné naučit se ze země vzlétnout do vzduchu, přidávat výkon, klesat a stoupat, otáčet se a dělat různé efektní otočky. K tomu vám slouží také dvojice kláves (mezerník a ctrl), které letadlo přetočí buď spodkem nahoru a nebo celou piruetu dokončí. I když to může vypadat jako Death from abovezbytečnost, při letu, manévrování a dalších akcích přímo v boji budete tyto zdánlivé nezbytnosti v každém případě potřebovat. V každé misi na vás čeká kombinace pozemních a vzdušných protivníků, které je nutné zlikvidovat a aby toho nebylo málo, bude třeba se také starat o vlastní zásoby paliva a střeliva. Důležité tedy bude i přistávání, ke kterému je potřeba dobrý odhad, správný rozjezd a trocha štěstí. Pokud vypnete motor dříve nebo ho naopak málo uberete, může vše skončit katastrofou.

Death from above se autorům povedla. Projekt rozumně balancuje na pomezí mezi akcí a simulátorem a nabízí dostatečně komplexní zázemí pro zastánce obou žánrů. Grafika je dobrá, prostředí se mění – nemáme prakticky co vyčítat.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

77 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 33 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...Najdete na iDNES.cz