Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Deathchase: UFO - stoprocentní retro hra

  12:00aktualizováno  27. ledna 9:46
Pamatujete na zajímavý Deathchase jež se objevil již poměrně dávno na ZX Spektru? Ať jste již s touto hrou přišli do styku nebo ne, čeká na vás zajímavý remake s jednoduchou hratelností a ještě jednodušším zpracováním, který se vám i přesto bude jistě líbit.
60

Deathchase: UFO

Platforma: Freeware
Výrobce: Nenad

Stáhnout

Deathchase UFOPřídomek „retro hra“ se častokrát používá v souvislosti i s moderně vypadajícími předělávkami, které si sice ze svého původce základní grafické principy propůjčují, celkově ale vypadají naprosto moderně. To ale rozhodně neplatí pro Deathchase: UFO, remake věrný svému vzoru ze ZX Spektra a to také po grafické stránce. Že se nebude nejspíše líbit současným hráčům, s tím si autoři hlavu nelámali.

Kdo tedy doufá v propracovanou 3D grafiku, vyvedly ho z omylu jistě okolní obrázky, jež se nesou v pouze několika barevném duchu. A je třeba poznamenat, že tak vypadá celá hra od samotného začátku do konce. V žádné zlepšení nedoufejte ... Deathchase UFO

Na druhou stranu měla podobná grafická stránka na mě více-méně pozitivní účinky a dovedu si velice dobře jaký proud nostalgických slz spustí tato hra v rukou někoho, kdo strávil u její předlohy dlouhé a dlouhé hodiny. Stejně jako grafika ani koncept nevyrazí dech svou komplikovaností, spíše právě naopak. Deathchase: UFO je kombinací akce a simulátoru a to v té nejjednodušší podobě. Terčem se vám v každém z prostředí stane skupinka ufounů, jež se nelegálně usadila na území jednoho lesa. Vy pak začínáte vždy na jeho okraji, naberete rychlost, která vám vyhovuje a teprve ve chvíli, kdy začnou stromy kolem vás houstnout, objeví se najednou všichni protivníci. A právě tehdy začíná ta prDeathchase UFOavá zábava. Budete mít totiž plné ruce práce abyste se zvládli jak vyhnout okolním stromům, tak i zničit všechny protivníky, jež se vám postaví do cesty. A že se nebude časem stromům vyhýbat žádný med myslím netřeba zdůrazňovat. Jejich počet na metr čtvereční totiž s číslem informujícím o množství dokončených levelů postupně stoupá.

Gradující obtížnost ovšem rozhodně není na škodu, ba právě naopak. Spíše se příliš nepovedla variabilita jednotlivých levelů. Jasně, střídání dne a noci je zajímavý nápad, vezmeme-li v potaz že fakticky dojde jen k prohození okolních odstínů, je to trochu málo. Co byste ale chtěli od věrné kopie hry, která si svou premiéru odbyla již před slušnou řádkou let.

Celkově tedy budou asi hráči Deathchase: UFO ve výsledku rozděleni do dvou neslučitelných kategorií. Jedni budou jásat nad věrností přepracování, druhý si budou stěžovat na jednoduchost hry ... a je již jen na vás, do které z nich se zařadíte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Témata: UFO

Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...Najdete na iDNES.cz