Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

DeathStar 150 – nechť tě síla provází!

  12:00aktualizováno  5. září 10:03
Každý známe tu slavnou scénu: Luke Skywalker se ve svém X-wingu spolu s bandou povstalců řítí vstříc hvězdě smrti. Po napínavém letu v úzkém prostoru zasáhne slabinu celé obrovské stanice a ukončuje tak 4. epizodu Star wars. Nyní však máte možnost si celý tento moment zopakovat na vlastní kůži!
60

DeathStar 150

Platforma: Freeware
Výrobce: X2 Productions

Stáhnout

Death Star 150O tom, že sci-fi série Star wars je jedním z nejlepších počinů, které se objevily na filmovém plátně, asi nikdo nepochybuje. Ze všech šesti filmů se každému určitě vryla do paměti nejedna scéna. A právě jednou z těch nejslavnějších je zničení Hvězdy smrti, obrovské vesmírné stanice, kterou nechalo Impérium vybudovat pro demonstraci své síly. Luke Skywalker to tehdy dokázal zvládnout, ale dokázali byste to vy? Deathstar 150 vám to jedinečným způsobem pomůže zjistit.


Do příběhu vás ihned v menu uvedou videosekvence, které pocházejí přímo z epizody 4., ale podle mě každý už v tu dobu bude vědět o co kráčí. Následuje pár krátkých okamžiků a už sedíte v kokpitu povstalecké stíhačky a letíte úzkým prostorem hvězdy Hvězdy smrti. Proti vám se generují různé překážky a vaším úkolem není nic jiného než se jim správně vyhnout. Na horní části obrazovky se krčí ukazatel vašich štítů, které vám ještě zbývají. Po nárazu do překážky se vám logicky nějaký ten štít odečte. Nic víc, nic míň. Nápad sice jednoduchý, ale překvapivě zábavný. Bohužel se po chvíli nevyhnete stereotypu. Osobně bych uvítal třeba přítomnost nepřátelských TIE letounů, nebo Death Star 150 dokonce samotnou loď Dartha Vadera, ale nic takového nám nebylo přáno. Musíme si holt vystačit s fádními ocelovými bloky. Deathstar 150 by mohla být hodně slušná hra, kdyby jí tolik neshazovala přímo ostudná krátkost. Celkově není nijak obtížná a obsahuje jen jednu misi, takže je možné ji dohrát napoprvé a co hůř, hrací doba nepřesáhne ani pět minut!


Příliš se mi také nezamlouvá skutečnost, že pokud na konci hry nevystřelíte do otvoru, budete automaticky přesunuti zpět na začátek, ale s původními štíty. Co naopak musím vyzdvihnout je hudba. Klasická znělka Star wars je hodně známá, ale také hodně dobrá. Death Star 150 Fanoušci ji jistě ocení. Čas od času se také ozve hlas Obi-wana Kenobiho, který vás větou : „Use the force, Luke.“ popožene kupředu. Dobrým nápadem bylo i přidání okamžiků z filmu po dohrání, nebo po neúspěšném konci. 


Škoda již zmiňované krátkosti a jednoduchosti. Deathstar 150 jinak mohla zaperlit – originální nápad tu máme, grafika také není k zahození, ovládání je vyřešeno vážně bezproblémově (k hraní vám postačí jen myš) a celkové zpracování dopadlo slušně. Naštěstí si můžete hru zahrát i jen tak pro odreagování a tím alespoň trochu prodloužit dobu její životnosti.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 35 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.Najdete na iDNES.cz