Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ve hře Deep Escape přežijete leteckou katastrofu

  17:52aktualizováno  17:52
Dějově a atmosféricky velmi zajímavý kousek se odehrává na neznámém, pomalu se potápějícím plavidle s příběhem jako vystřiženým ze scénáře seriálu Ztraceni.
80

Deep Escape

Platforma: Freeware
Výrobce: Thism2

  • přitažlivý příběh a atmosféra
  • prozkoumávání ponorky
  • grafika by mohla být lepší
  • chybí hudba dodávající atmosféru

Stáhnout
Deep Escape

Zvláštní kombinace logické hříčky a průzkumné hry Deep Escape postaví hráče do role člověka přeživšího letecké katastrofy, který se najednou objevuje na cizí a neznámé ponorce. Hlavní náplní tohoto netradičního titulu tak je prohledávání plavidla, manipulace s objekty, řešení logických hádanek, proplouvání zatopenými koridory a objevování, co se to vlastně stalo a jak  jste přežili.

Hlavní hrdina se probouzí oblečen do podivného skafandru na palubě čehosi, co vypadá jako ponorka hluboko pod hladinou oceánu. Jediné, na co si vzpomíná, je fakt, že děsivě vypadající katastrofu dopravního letadla neměl přežít. Jak se tedy dostal na palubu cizí ponorky? Kdo mu oblékl onen skafandr a proč to vypadá, že i samotná ponorka půjde rychle ke dnu?

Deep Escape

Zápletka je velmi mystická a trochu připomíná seriál Ztraceni a zároveň je tím, co vás u hry udrží. Hráč je s dalším vývojem děje seznamován pomocí různorodě položených datapadů, které napovídají, že vás kdosi navádí a očekává.

Hratelnost je založena především na průzkumu mnoha interiérů a řešení logických hádanek, které jsou různorodé a většinou zahrnují hrátky se zaplavováním určitých místností vodou tak, aby hráč mohl vyplavat do vyšších pater ponorky. Je tedy potřeba mít oči takříkajíc na stopkách. Hráč má k dispozici baterku a může pohybovat některými předměty, jako jsou všudypřítomné bedny, nebo používat terminály a tlačítka.

Deep Escape

Deep Escape není nijak děsivý. Spíše vzbuzuje pocit neznáma než děsu, spíše zvědavost, než že by lekal, přestože naprostá většina lokací je buď z velké části, nebo úplně ve tmě.

Grafické zpracování je poměrně kontroverzní. Nelze říci, že by bylo vyloženě špatné, ale textury jsou podivně rozostřené a nebýt slušných stínů, Deep Escape by leckomu připomněl deset let starou hru.

Deep Escape

Komu nedávají spát záhady a za každou špatně vysvětlitelnou skutečností hledá možnosti, co se asi stalo, toho bude Deep Escape skutečně bavit. Atmosféra a především zajímavý děj, to je přesně to eso, které má hra pomyslně v rukávu. Jinak je to poměrně standardní z první osoby viděná kombinace adventury a logické hry.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Další z rubriky

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

The Dark Mod přináší legendární Thief moderním hráčům

The Dark Mod

Město spí pod rouškou mlhového oparu a oblohu osvětluje jen srpek měsíce. Přesně v takových chvílích vyráží do ulic...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?Najdete na iDNES.cz