Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Defense Commander - divoká palba

  12:00aktualizováno  25. února 10:07
Defense Commander vám nenabízí otřepanou roli nějakého velitele bůhvíjaké jednotky, jak by se možná z názvu mohlo zdát, ale zato vám nabízí možnost převtělit se do obranné věže, která má za úkol likvidovat všechny cizácké nálety.

Defense Commander

Platforma: Freeware
Výrobce: Titanium Studios

Stáhnout

Defense Commander

Možná tomu nebudete chtít věřit, ale autorský tým Titanium Studios vytvořil tuhle legrácku původně pro Microsoft. Kromě verze pro PC existuje i verze pro Dreamcast, ale tou se tu dneska rozhodně zaobírat nehodlám. Zato nesmím zapomenout říct vám, že Defense Commander má relativně krvavé hardwarové nároky - Pentium 350 a 16 MB videokarta jsou nezbytným minimem plus je třeba mít na paměti, že pokud nemáte nainstalovány DirectX aspoň ve verzi 7, nemá cenu se o provoz téhle hry vůbec pokoušet.

Pokud tedy nutné podmínky splňujete, jistě vás bude zajímat, oč tu vlastně běží. Inu vězte, že běží o střílení. Vy ovládáte jakési dvě otočné zbraně, pomocí niž se snažíte postřílet všechno, co uvidíte. Než se začnete škaredit nad tím, že to vypadá moc primitivně, vzpomeňte si na známé pořekadlo, které praví, že jednoduchosti je síla.

To "všechno", co máte postřílet, tvoří shluky útočných letadel všelikých typů. Tedy přesněji řečeno tří typů - červená, žlutá a modrá plavidla. Pochopitelně se neliší jen Defense Commanderbarvou, ale taky destrukčním výkonem - červení na vás střílejí z nějakých ne moc strašných palných zbraní, žlutí už jsou o něco nebezpečnější a vezou si na vás rakety a modří disponují slušně výkonnými bombami, které na vámi hájeném území dokážou nadělat pěknou paseku a až ji opravdu nadělají, poslední bombu mají ještě schovanou pro vás.

Kromě těchhle útočných letadel pak přilétá ještě jeden typ - menší červeně zbarvené letky, které neútočí vůbec, ale zato v sobě skrývají překvapení. Když postřílíte kompletně celé hejno, vypadne z něj powerup. Protože jste ale nepohyblivá obranná věž, nemůžete se jen tak sebrat a dojít si pro něj - získáte ho tím, že ho rovněž rozstřílíte. To, jaký powerup to bude, zjistíte už podle tvaru formace, který letka má. Možností je pět - jeden zaceluje díry ve vašem zdraví, jeden vylepšuje vaši střelbu, další dokáže navádět střely přímo na nepřátelská letadla, aniž byste je museli nějak přesně zaměřovat, a účinky zbylých dvou se nechte překvapit :-).

Defense Commander

O čem ještě nebyla řeč, je váš vlastní arzenál. Tak jednak je tu základní zbraň s nekonečnou municí, která sice moc parády nenadělá, ale s některými powerupy se výkon zlepší. Dalším typem jsou naváděné střely, které je třeba zaměřit přímo na cíl a vyslat, aby bys výsledek patřičně efektní (i těch máte neomezené množství). A poslední jsou smart bombs, které dokážou zničit všechny nepřátelské objekty v určitém okruhu (těch ovšem máte omezené množství).

No a aby to celé trvalo dostatečně dlouho, přidali autoři úrovně, o kterých vám sice neřeknu, kolik jich je (ne že bych nechtěla, ale nedošla jsem na až konec :-), ale zato vám prozradím, že dojít aspoň do desáté, bude pěkná fuška.

Autor:


Témata: Raketa

Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Další z rubriky

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Rozdáváme 100 kusů Baby Dove mycího gelu pro tělo i vlásky. Vyhrajte ho vy!
Rozdáváme 100 kusů Baby Dove mycího gelu pro tělo i vlásky. Vyhrajte ho vy!

Odborníci v Dove vytvořili řadu Baby Dove, která je určena pro jemnou péči o dětskou pokožku. Vyzkoušejte ji!Najdete na iDNES.cz