Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Den zúčtování - spočítejte to všem

  12:00aktualizováno  15. srpna 2004 12:36
Pokud chcete změřit své síly, schopnosti a bojové dovednosti s ostatními nepřáteli, které si můžete navolit sami podle své fantazie, neváhejte ani chvilku a vyzvěte nepřátele k boji na život a na smrt.
50

Den zúčtování

Platforma: Freeware
Výrobce: Joywood Studios

Stáhnout

Den zúčtováníNedovedu vůbec určit žánr, do kterého tahle hra zapadá. Dalo by se říci textová strategie, ale není to zas tak pouze textové, jak se na první pohled zdá. Hra je založena na tom, vybudovat a pojmenovat si stát, zvolit počet nepřátel, vytvořit si prosperující ekonomiku státu, vybudovat armádu a všechny nepřátele zneškodnit. Nutno počítat ale s tím, že nepřátelé se snaží o totéž. Princip hry a vysvětlivky jsou přiloženy v textovém souboru u hry. V průběhu hraní hry se vám možná občas bude zdát, že je hra v soubojích špatně naprogramovaná, ale to je omyl, protože ve hře je 5 ras + 1 bonusová a každá z nich oplývá 6-ti jednotkami, které jsou na sobě nezávislé.

Pokud ovšem do boje proti nepříteli vyšlete jednotky pouze 2 typů, zbývající 4 se budou počítat za prohrané a tím pádem válku prohrajete. To vše je ještě ovlivněno celkovou silou vyslaných jednotek, ale to je teď nepodstatné. Jestliže nepřítele nepřemůžou alespoň 4 typy jednotek, pak válku prohrajete, to stejné se stane, když nepřítel napadne vás. Hra se hraje na tahy, neboli na roky. Prvních 15 tahů jsou všichni v protektorátu a nikdo nemůže na nikoho zaútočit ani jednotkami, ani raketami. Veškeré podrobnosti a pokyny naleznete v souborech u hry. Pokud ve hře uspějete, můžete vámi dosažený výsledek poslat na "Top List Kód" a zapsat se tak do listiny nejlepších hráčů.

Den zúčtováníJakmile zvolíte nabídku „Den zúčtování“, tak zde najdete kompletní popis, jak hru hrát a co ve hře znamená „Spuštění programu a výběr nastavení“ Při spuštění hry si můžete vybrat rozlišení, ve kterém chcete hru hrát, pouze však 640x480 a 800x600. Můžete si i vybrat, jestli bude ve hře slyšet hudbu, nebo ne. Dále je v textu uvedeno i to, jak ve hře spustit vlastní hudbu, ovšem jen typu „MIDI“. Pak stačí kliknout na tlačítko "Spustit hru". Hned po spuštění hry a kliknutí na tlačítko "Nová hra" si vyberete jméno vašeho státu, počet nepřátel, maximálně však 6 a přidělíte jim jména. Dále zadáte jméno hry pro uložení a nakonec si vyberete rasu, za kterou budete hrát, celkem 5 + 1 bonusová.

Pokud chcete, tak si můžete vybrat i obtížnost hry, lehká, normál, nebo nemožná, ale hra je vždy nastavena na normál, což je vyhovující a hratelné. Po výběru stačí kliknout na tlačítko "Start" a postupovat podle pokynů, které se okamžitě vypíšou. Protektorát trvá vždy prvních 15 tahů (roků) hry. Znamená to, že nelze útočit jednotkami, technikou, raketami ani vysílat špióny. Tato doba je určena pouze pro veškerý rozvoj. Pozemky, rozloha = počet pozemků, jsou jednou z velice důležitých, dá se říct nejdůležitějších věcí ve hře. Pozemky také ovlivňují spoustu ukazatelů ve hře. Cena pozemků se odvíjí od celkového počtu pozemků, který vlastníte.

Den zúčtováníNa zlatých dolech závisí, kolik zlata za tah vyděláte. Při 50-ti zlatých dolech vyděláte tolik zlata, kolik získáte po vynásobení výnosů určité rasy počtem dolů.
Platy všech obyvatelů se u každé rasy liší, počet jednotek je jen orientační přehled, jaké jednotky vlastníte, jejich počet, jména a síla. Pokud chcete zaútočit na některého z nepřátel, stačí ho vybrat kliknutím ze seznamu, zvolit, kolik jednotek chcete vyslat, vedle pole pro počet jednotek na vyslání je i pole s maximálním možným počtem. Špionáž slouží k získání informací o armádě, sabotování nepřátelské půdy nebo krádeži zlata. Raketový útok slouží k ničení pozemků, jednotek, nebo obojího dohromady.

Den zúčtování nastává automaticky v případě, že věk (rok) překročí hranici 99, což znamená, že při vstupu do věku 99 na stát automaticky zaútočí všichni nepřátelé veškerou svou silou. Pokud dojdete až ke Dni zúčtování, stáváte se vítězem, i když vás soupeři zničí. Jakmile dohrajete hru, nebo se budete chtít kdykoliv pochlubit se svými výsledky, stačí kliknou v menu na tlačítko "Načíst uloženou hru", pak vybrat svou hru a kliknout na tlačítko "Top List Kód", potom už jen musíte být on-line a pomocí tlačítka "Odeslat Top List Kód" ho poslat ke zpracování na server hry. Jelikož nejsem milovnicí textových her, hodnocení tudíž ponechávám na čtenářích.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 85 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz