Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Der Fischer vom Bodensee – střílejte kormorány!

  12:01aktualizováno  12:12
Pokud Vás baví hry typu Moorhuhn, máme pro Vás dnes skutečnou lahůdku. Hru, která jakoby z oka vypadla populárnímu honu na slepice. Přináší ale mnoho nového a ze své předlohy si bere jen to nejlepší. Máte-li chuť si ještě zastřílet, pak je to hra právě pro Vás!
80

Fischer vom Bodensee

Platforma: Freeware
Výrobce: 4Tuos

Stáhnout

Fischer vom BodamseeJestliže Vás zaujal nadpis článku svou zdánlivou nelogičností, pak vězte že se nejedná o chybu. Přestože název této hry zní „Rybář od Bodamského jezera“, budete zde sbírat body za střílení kormoránů. Možná trochu nezvyklé, ale rozhodně ne nelogické. Kormoráni a rybáři jsou totiž zarytí nepřátelé. Oba si totiž brousí zuby (ehm, zobáky) na stejnou kořist – na ryby. Není proto divu, že se vzájemně nesnáší a tak se jednoho dne rybáři naštvali a ke svému obvyklému náčiní přibalili i pušku.

Tím se dostáváme k jádru věci, tedy k samotné hře. Princip je opravdu jednoduchý, ale jak už ukázala série Moorhuhn, právě takovýto přístup mnohdy přináší ovoce. Vaším hlavním cílem je postřílet co nejvíce nenažraných kormoránů a stihnout to ve velice krátkém časovém limitu. Časový limit zde představuje rybka, která se postupně mění na kostru a jakmile z ní nezbude Fischer vom Bodamsee nic než holé kosti, hra končí. Zde ale autoři přidali zajímavou věc, která tuto hru od jiných dosti odlišuje. Limit je totiž tak krátký, že byste toho moc nenastříleli a tak je nutné občas nechat kormorány na pokoji a věnovat se rybám. Za každou chycenou rybku Vám totiž přibude trochu času a při troše štěstí zvládnete z kostry ryby udělat zase spokojenou živou rybku. Nemusíte kvůli tomu dokonce ani měnit zbraň, kterou lovíte. Prostě začnete střílet do vody a je to.

Fischer vom BodamseeLov ovšem není tak jednoduchý, jak se může zdát. Kormoráni jsou totiž dobří letci a často proletí přes obrazovku tak rychle, že nestačíte ani zamířit, natož vystřelit. Evidentně to od nich okoukaly i ryby (ne létání, ale tu rychlost), takže se Vám může často stát, že střílíte jak smyslů zbavení, ale čas přitom utíká a skóre se nehýbe. Přesto však zkušený střelec s dobrým postřehem může díky možnosti prodloužit časový limit hrát opravdu dlouho a mít nevídaný bodový zisk. I v této hře se vyskytují další možnosti, jak získat extra body navíc. Tím prvním je střílení speciálních kormoránů, tedy takových, jaké běžně na obrazovce nevídáte. Ať už jde o kormorána-kamikadze, nebo o partu námořních kormoránů na voru, vždy je za jejich sestřelení o nějaký ten bodík více, než za ostatní okřídlené potvory. Při perfektní mušce a sestřelení několika kormoránů rychle za sebou Vás hra pochválí a přidá na Vaše konto další bodíky, stejně tak pokud odhalíte ukrytá překvapení, jako správné pořadí, v jakém sestřelit kormorány na stromech a podobně.

Fischer vom BodamseePokud se Vám stane, že neuhlídáte čas a z rybičky se stane kostra, hra končí a body jsou sečteny. Dozvíte se také, jak přesnou mušku jste měli a pokud máte dostatek bodů, budete se moci zapsat do listiny nejlepších lovců. Malou nevýhodou je, že střílením rybek čas přibývá dosti velkoryse, takže pokud máte přesnou mušku, můžete hrát téměř do nekonečna. Díky tomu se stává záležitost nejvyššího skóre otázkou výdrže, což není úplně ideální. Přesto je hraní tohoto dílka velmi zábavné, podívejme se tedy ještě na jeho zpracování. Po grafické stránce není rozhodně co vytknout, hra je ručně kreslená a velmi líbivá, kormoráni i rybky jsou pěkně rozpohybované. Díky tomu se na obrazovce pořád něco děje, ani chvilku to není nudný pohled na Bodamské jezero. Ovládání je také přehledné, vystačíte si s myší a tu a tam použijete i klávesnici – to když se budete zapisovat do listiny nejlepších lovců. Malou výhradu bych měl k ozvučení hry. Zvukové efekty jsou v pořádku, ale chybí nějaká hudba na pozadí. To je trochu škoda, rozhodně to snižuje kvalitu hry. Nespornou výhodou je malá velikost hry, díky čemuž si ji bude moci stáhnout skoro každý, ať už má připojení jakékoliv. Rozhodně se u této hry budete dlouho a dobře bavit, byla by velká škoda si ji nevyzkoušet!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

77 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 88 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz