Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Destroyermech! - vysoce nebezpečný robotický obr

  12:00aktualizováno  29. března 10:34
Ačkoliv je současná technika na velice vyspělé úrovni, pořád nedosahuje kvalit, jaké nám jsou představovány v této zajímavé hře. Ta totiž jako hlavního hrdinu obsazuje obávaného obřího mecha, který je připraven bojovat, co to dá!
70

Destroyermech

Platforma: Freeware
Výrobce: Oddwarg

Stáhnout

Destroyer Mech Robotické jednotky působí na první pohled nereálně a futuristicky obsahují hlavní pozice ve freeware hrách poměrně často (v případě, že je nevystřídá nějaký ten švarný fantasy jinoch). A to je případ i značně sci-fi Destroyermech! Jehož herní princip se asi nejvíce blíží obyčejným vesmírným střílečkám, ovšem samozřejmě se řadou změn.

Jak je patrné, ovládáte obrovského chodícího robota vybaveného do začátku jednou jedinou zbraní, kterou se bude muset ubránit invazi mezigalaktických nepřátel. Na první pohled se Destroyermech! tváří jako obyčejná hopsačka,Destroyer Mech k tomuto přirovnání má ale hodně daleko, jak sami záhy zjistíte. Tohoto giganta totiž nemáte možnost jakkoliv ovládat, snad až na řízení jeho zbraní. Pohyb po plošinkách a různých vyvýšeninách sama za vás řídí hra, což znamená neustále stejný konstantní pohyb kupředu, což je právě první ze spojovacích bodů mezi Destroyermechem a klasickými vesmírnými střílečkami.

Ta další se vám ukáže v celé kráse hned ve chvíli, kdy na obrazovce uvidíte obrys prvního nepřítele. Ti se mimochodem pohybují vždy po silných skupinkách, což zvyšuje jejich sílu. Na podobné nálety jste ale velice dobře připraveni a dobře zvládnout občas velice vypjaté situace vám pomáhá především aktuální zbraň s neomezeným zásobníkem. Postupem času při procházení hlouběji a hlouběji do nitra hry se dostanete i ke zbraňovým kousků s vylepšenou účinností a kadencí. Obecně ale platí, že projektily ve vzduchu Destroyer Mech budou létat ve stovkách, což je ostatně vidět i na herních statistikách umístěných v pravé části herní obrazovky. V přehledném seskupení můžete najít aktuální počet vystřelených kousků, stejně jako vaši úspěšnost, co se zasažení terče týče. Ta možná alespoň zpočátku nebude nijak slavná. Nepřátelé totiž nejdou jen hloupě na terč (pokud nepočítám několik prvních rozehřívacích skupinek) nýbrž se různě stáčejí a pokud je nerozstřílíte do chvíle, než dosáhnou vaší úrovně, budete svědky zajímavých manévrů, které jsou samozřejmě namířeny, sic malou kličkou, na vás.

Celkově je Destroyermech! zajímavou a celkem netypickou hrou, což vás na ní bude bavit především. Nabízí výhradně frenetické střelné souboje bez špetky taktiky, což ale právě z této nadprůměrné akce dělá ideální odreágovačku pro aktuální jarní večery.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

14 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz