Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Destruction Carnival - arénovým bojovníkem a hezky zhurta

  12:00aktualizováno  12:29
Svět už není tím čím býval, naštěstí je tu super agent D.S. Troy, který pomocí značného arzenálu dokáže překazit zlotřilé plány nemilosrdných tyranů a ukázat tak směr k lepším zítřkům.
50

Destruction Carnival

Platforma: Freeware
Výrobce: Charles Tumino

Stáhnout

Destruction Carnival Na horké červencové večery je skoro nutné sehnat si nějakou povedenou gamesu a s její pomocí tak naplňovat čas, kdy se zpravidla žádnému člověku nechce nijak těžce pracovat. Většinou pro tento účel nejlépe poslouží hry, které nejsou nijak náročné na to, aby se do nich uživatel dokázal ihned vpravit a rychle si zvyknout na herní prostředí. Přesto takové hříčky nemusí být žádné jednoduché záležitosti, které pro nás programátor připravil za dva večery. Ba naopak to častěji bývají až překvapivě do detailu propracované aplikace, které musely jejich tvůrci dát jistě velkou práci. Přesně takovou pařbu vám dnes chci představit a nabídnout vám ji jako prostředek ke krácení dlouhých dosud nenaplněných dnů.

Destruction CarnivalHra Destruction Carneval vás vpraví do nemilosrdného světa super-agenta D.S. Troye, jenž má za úkol překazit zlotřilé plány válečníka Amadeuse, který kdesi v daleké galaxii na planetě Dronas znepříjemňuje život tamnímu obyvatelstvu. S nepřátelskými jednotkami se utkáte v arénách, v nichž jsou nalíčeny výbušné miny, různé překážky a jiné zákeřnosti. Značnou přesilu nepřátel, která se vás snaží nemilosrdně dohonit, můžete ničit rozsáhlým arzenálem různých zbraní. Ty máte možnost v průběhu boje získávat. Jsou to různé laserové pistole, tříštivé granáty, řízené střely, vysoce explozivní bomby a další. Některé nálože lze klást na zem a případně dálkově odpalovat. Pokud se vám podaří sprovodit všechny své nepřátele ze světa, tak vás ještě čeká boj s hlavním bossem, který už není tak jednoduše porazitelný.

 Svého hrdinu ovládáte šipkami a pokud při tom držíte klávesu SHIFT, tak si zachováte jeho nasměrování, což značně rozšiřuje hratelnost, jelikož se tím tato gamesa vymaňuje z klasického pojetí arénových arkád. Destruction CarnivalCelá aplikace byla naprogramována pomocí u nás takřka neznámého vývojového prostředí zvaného Klik&Play, což je především v zahraničí hojně používaný nástroj k výrobě různých arkád. Hned po spuštění vás přivítá vlídná uvítací animace, jež vás seznámí s příběhem. Nemohl jsem se ubránit dojmu, že se autor snažil do hry vložit takovou energickou náladu podobnou starým dobrým osmibitovým gamesám.

Tuto oddechovku bych rozhodně doporučil všem pařanům, co si i v dnešním světě velkých 3D projektů rádi zavzpomínají na dobu, kdy nám stačilo k pořádné zábavě několik pestrobarevných pixelů. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 27 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz