Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Destructivator - návštěva z jiné planety

  11:44aktualizováno  11:44
Když se řekne, že na zemi přijela návštěva z jiné planety, zní to téměř, jako bychom si ozbrojené muže dokonce pozvali. Pravda ale je, že na Zemi provedli invazi a jen vy ji můžete zvrátit.
70

Destructivator

Platforma: Freeware
Výrobce: Pug Fugly Games

  • obměňující se prostředí
  • příliš obtížné

Stáhnout

Destructivator

DestructivatorPug Fugly Games se v reinkarnaci herních projektů doslova vyžívají a tak je také jejich Destructivator na první pohled retro laděným projektem, který si zamilují nejen herní pamětníci. 

I když začneme trochu negativně, nenechte se odradit. Destructivator je velmi příjemnou hrou, která za vyzkoušení bez váhání stojí. Bohužel ale příběh se nevydařil tak, jak bychom možná očekávali. Tvůrci se totiž opět smířili s klišovitým oznámením, že Země byla napadena početnými mimozemskými jednotkami. No a klasicky celou tuto situaci dokáže z celého světa zvrátit jeden jediný člověk a tím je kdo jiný než vaše maličkost zvaná DeDestructivatorstructivator. A tak se musíte opět spokojit s akční hrou, kde bojujete jako jeden proti desítkám, ale díky početným výhodám i takovouto přesilu s trochou šikovnosti zvládnete v pořádku. 

Jako první je tedy dobré informovat o tom, že Destructivator je akční hra, na kterou budeme nahlížet pohledem zboku. Jinak jde o 2D záležitost, kde se bude hlavní hrdina téměř po celou herní dobu šplhat po početných plošinkách pospojovaných žebříky. I když to vypadá, že v jednu chvíli je hráči zpřístupněno vše, není tomu tak. Nenápadné zdi oddělují dění v jedné části od druhé a tak vlastně ve výsledku projdete celým prostředím jednou lineární a připravenou cestou a nejčastěji nejprve po jedné straně nahoru, načež se tou druhou vydáte zase dolů. Po doskoku z žebříku na pevnou zem čeká většinou milé Destructivatorpřekvapení. No ono zase tak milé nebude, neboť se jedná o ozbrojené nepřátelské jednotky, mnohdy navíc ve větším počtu. Ty se pohybují neustále doprava a doleva a nejbezpečnější chvíle nastává v momentě, kdy jsou k vám otočeni zády. Pokud ale máte na jedné plošince hned tři postavičky, bude opravdu těžké vychytat moment, kdy toto platí pro všechny. 

Úplně nejzáludnější jednotky jsou ty létající. Sestřelit je docela problém a ony samy na vás vypouští naváděné střely, tudíž minou jen opravdu málokdy. Plusovým bodem na druhou stranu rozhodně je zpracování. Po určitém bloku levelů se kompletně střídá motiv pozadí, což zabraňuje stereotypu. Navíc je každý level unikát co se designu týče a téměř bez výjimky byly všechny vymyšleny velmi dobře. Na druhou stranu i přes 4 záložní životy je dostat se na jeden zátah do pokročilého levelu docela obtížné vzhledem k vysoké obtížnosti.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 31 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz