Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Destructivator - návštěva z jiné planety

  11:44aktualizováno  11:44
Když se řekne, že na zemi přijela návštěva z jiné planety, zní to téměř, jako bychom si ozbrojené muže dokonce pozvali. Pravda ale je, že na Zemi provedli invazi a jen vy ji můžete zvrátit.
70

Destructivator

Platforma: Freeware
Výrobce: Pug Fugly Games

  • obměňující se prostředí
  • příliš obtížné

Stáhnout

Destructivator

DestructivatorPug Fugly Games se v reinkarnaci herních projektů doslova vyžívají a tak je také jejich Destructivator na první pohled retro laděným projektem, který si zamilují nejen herní pamětníci. 

I když začneme trochu negativně, nenechte se odradit. Destructivator je velmi příjemnou hrou, která za vyzkoušení bez váhání stojí. Bohužel ale příběh se nevydařil tak, jak bychom možná očekávali. Tvůrci se totiž opět smířili s klišovitým oznámením, že Země byla napadena početnými mimozemskými jednotkami. No a klasicky celou tuto situaci dokáže z celého světa zvrátit jeden jediný člověk a tím je kdo jiný než vaše maličkost zvaná DeDestructivatorstructivator. A tak se musíte opět spokojit s akční hrou, kde bojujete jako jeden proti desítkám, ale díky početným výhodám i takovouto přesilu s trochou šikovnosti zvládnete v pořádku. 

Jako první je tedy dobré informovat o tom, že Destructivator je akční hra, na kterou budeme nahlížet pohledem zboku. Jinak jde o 2D záležitost, kde se bude hlavní hrdina téměř po celou herní dobu šplhat po početných plošinkách pospojovaných žebříky. I když to vypadá, že v jednu chvíli je hráči zpřístupněno vše, není tomu tak. Nenápadné zdi oddělují dění v jedné části od druhé a tak vlastně ve výsledku projdete celým prostředím jednou lineární a připravenou cestou a nejčastěji nejprve po jedné straně nahoru, načež se tou druhou vydáte zase dolů. Po doskoku z žebříku na pevnou zem čeká většinou milé Destructivatorpřekvapení. No ono zase tak milé nebude, neboť se jedná o ozbrojené nepřátelské jednotky, mnohdy navíc ve větším počtu. Ty se pohybují neustále doprava a doleva a nejbezpečnější chvíle nastává v momentě, kdy jsou k vám otočeni zády. Pokud ale máte na jedné plošince hned tři postavičky, bude opravdu těžké vychytat moment, kdy toto platí pro všechny. 

Úplně nejzáludnější jednotky jsou ty létající. Sestřelit je docela problém a ony samy na vás vypouští naváděné střely, tudíž minou jen opravdu málokdy. Plusovým bodem na druhou stranu rozhodně je zpracování. Po určitém bloku levelů se kompletně střídá motiv pozadí, což zabraňuje stereotypu. Navíc je každý level unikát co se designu týče a téměř bez výjimky byly všechny vymyšleny velmi dobře. Na druhou stranu i přes 4 záložní životy je dostat se na jeden zátah do pokročilého levelu docela obtížné vzhledem k vysoké obtížnosti.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 31 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz