Diablo 3 – zažeňte ďábla zpět do pekla!

  12:00aktualizováno  14. března 12:00
Jste příznivci série Diablo a nemůžete se dočkat třetího dílu této výtečné RPG ságy? Je-li tomu tak, zkuste si dnešní plnou hru od několika nadšenců, abyste mohli říct, že jste jako jedni z prvních u nás hráli Diablo 3 ;-).

Diablo 3

Platforma: Freeware
Výrobce: Diablo Requiem Clan

Stáhnout

Diablo 3Asi první překvapení, které na vás po spuštění hry čeká, je jazyk, jakým s vámi hra komunikuje. Žádná angličtina nebo němčina, ale čeština. Pokud byste se začali pídit, proč tomu tak je, vězte, že autory hry je český Diablo Requiem Clan, tak naše hlavičky vypálily Blizzardu rybník a přišly s hrou, na kterou byste za normálních okolností museli čekat nejméně ještě několik dalších let :-).

Jestliže očekáváte, že titul Diablo 3 zůstal koncepčně věrný svým předchůdcům, budete hodně zklamáni, neboť v tomto případě již nejde o hru žánru RPG, ale „pouhou“ plošinovku. Sice je nadmíru povedená, ale opravdoví skalní fanoušci budou asi poněkud rozhořčeni.

Příběh hry vypráví o barbarovi, který se vrací z války domů a po cestě jej napadá spousta přisluhovačů pána pekel, s nimiž se musí vypořádat. Úkol to nebude rozhodně jednoduchý, ale jelikož máte pro strach uděláno, do boje jdete po hlavě až lítají kusy masa, resp. kostí. Pokud bychom měli tuto hru k něčemu přirovnat, byl by to s největší pravděpodobností titul Lode Runner, neboť podobnost s touto hrou je více než nasnadě. Diablo 3Princip hry je totiž v podstatě stejné – váš hrdina musí proběhnout daný level, posbírat v něm všechny cihličky zlata, najít východ a zmizet. Vše je samozřejmě ztíženo různými nástrahami v podobě propastí, pohybujících se plošinek a samozřejmě nepřátel. Těch je poměrně hodně a netřeba je likvidovat, pokud to nebude bezpodmínečně nutné. Na začátku hry totiž dostanete do vínku pouze 20 fireballů, s nimiž musíte šetrně hospodařit, protože by se vám jich v pozdějších částech hry nemuselo dostávat. Sice čas od času najdete nějaké to kouzlo, které vám fireball přidá, ale i tak s nimi plýtvat je hodně nerozumné, tak pozor na to!

O nějaké inteligenci u nepřátel v Diablu 3 nemůžeme ani hovořit, neboť vaši protivníci se pohybují po předem daných trasách a i když se k nim dostanete blízko, nijak na vás nezareagují a pouze jdou po svých vytyčených cestách. Nicméně i přesto je třeba se mít na pozoru, poněvadž na hru máte pouhé 3 životy, což není mnoho...

Diablo 3Levelů v Diablu 3 najdete poměrně hodně, celkové přesné číslo vám neřeknu, ale je to něco přes 20. Potěšitelné je, že co level, to jiná grafika, takže se vám hra jen tak neokouká a budete se u ní bavit poměrně dlouhou dobu. Jistým hnacím motorem, proč hru opakovaně hrát, by pro vás mohla být možnost zaslat své skóre na web autorů a porovnat své výsledky s ostatními hráči.

Po stránce technického zpracování Diablo 3 nevypadá nejhůře. Není to sice žádný nadprůměr, ale rozhodně si myslím, že se za odvedenou práci nemusí autoři příliš stydět. Některé prvky mohly být provedeny lépe (např. způsob rozpohybování hlavního hrdiny), avšak to jsou pouze malé mušky, které nijak nekazí požitek z hraní. Takže nemáte-li co hrát a současně jste fandové fantasy, plošinovek či samotného Diabla, rozhodně si tuto hru stáhněte, nebudete litovat.

Autor:

Nejčtenější

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Další z rubriky

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Krásný retro Nightkeep si můžete zahrát i v češtině

Nightkeep

Třebaže jen jako hra s předběžným přístupem, Nightkeep se ukazuje v tom nejlepším světle. Je to krásná akční hra na...

V oddechové Epic Shop si dva kulturisti otevřou obchod

Epic Shop

Dva bratři, chlapi jako hora a společný sen. Otevřít si vlastní fantasy krámek je jednoduché, ale přijít na to, jak...

Najdete na iDNES.cz