Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diablo 3 – zažeňte ďábla zpět do pekla!

  12:00aktualizováno  14. března 12:00
Jste příznivci série Diablo a nemůžete se dočkat třetího dílu této výtečné RPG ságy? Je-li tomu tak, zkuste si dnešní plnou hru od několika nadšenců, abyste mohli říct, že jste jako jedni z prvních u nás hráli Diablo 3 ;-).

Diablo 3

Platforma: Freeware
Výrobce: Diablo Requiem Clan

Stáhnout

Diablo 3Asi první překvapení, které na vás po spuštění hry čeká, je jazyk, jakým s vámi hra komunikuje. Žádná angličtina nebo němčina, ale čeština. Pokud byste se začali pídit, proč tomu tak je, vězte, že autory hry je český Diablo Requiem Clan, tak naše hlavičky vypálily Blizzardu rybník a přišly s hrou, na kterou byste za normálních okolností museli čekat nejméně ještě několik dalších let :-).

Jestliže očekáváte, že titul Diablo 3 zůstal koncepčně věrný svým předchůdcům, budete hodně zklamáni, neboť v tomto případě již nejde o hru žánru RPG, ale „pouhou“ plošinovku. Sice je nadmíru povedená, ale opravdoví skalní fanoušci budou asi poněkud rozhořčeni.

Příběh hry vypráví o barbarovi, který se vrací z války domů a po cestě jej napadá spousta přisluhovačů pána pekel, s nimiž se musí vypořádat. Úkol to nebude rozhodně jednoduchý, ale jelikož máte pro strach uděláno, do boje jdete po hlavě až lítají kusy masa, resp. kostí. Pokud bychom měli tuto hru k něčemu přirovnat, byl by to s největší pravděpodobností titul Lode Runner, neboť podobnost s touto hrou je více než nasnadě. Diablo 3Princip hry je totiž v podstatě stejné – váš hrdina musí proběhnout daný level, posbírat v něm všechny cihličky zlata, najít východ a zmizet. Vše je samozřejmě ztíženo různými nástrahami v podobě propastí, pohybujících se plošinek a samozřejmě nepřátel. Těch je poměrně hodně a netřeba je likvidovat, pokud to nebude bezpodmínečně nutné. Na začátku hry totiž dostanete do vínku pouze 20 fireballů, s nimiž musíte šetrně hospodařit, protože by se vám jich v pozdějších částech hry nemuselo dostávat. Sice čas od času najdete nějaké to kouzlo, které vám fireball přidá, ale i tak s nimi plýtvat je hodně nerozumné, tak pozor na to!

O nějaké inteligenci u nepřátel v Diablu 3 nemůžeme ani hovořit, neboť vaši protivníci se pohybují po předem daných trasách a i když se k nim dostanete blízko, nijak na vás nezareagují a pouze jdou po svých vytyčených cestách. Nicméně i přesto je třeba se mít na pozoru, poněvadž na hru máte pouhé 3 životy, což není mnoho...

Diablo 3Levelů v Diablu 3 najdete poměrně hodně, celkové přesné číslo vám neřeknu, ale je to něco přes 20. Potěšitelné je, že co level, to jiná grafika, takže se vám hra jen tak neokouká a budete se u ní bavit poměrně dlouhou dobu. Jistým hnacím motorem, proč hru opakovaně hrát, by pro vás mohla být možnost zaslat své skóre na web autorů a porovnat své výsledky s ostatními hráči.

Po stránce technického zpracování Diablo 3 nevypadá nejhůře. Není to sice žádný nadprůměr, ale rozhodně si myslím, že se za odvedenou práci nemusí autoři příliš stydět. Některé prvky mohly být provedeny lépe (např. způsob rozpohybování hlavního hrdiny), avšak to jsou pouze malé mušky, které nijak nekazí požitek z hraní. Takže nemáte-li co hrát a současně jste fandové fantasy, plošinovek či samotného Diabla, rozhodně si tuto hru stáhněte, nebudete litovat.

Autor:



Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...



Najdete na iDNES.cz