Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diamond 4 – logika a rychlé prsty

  12:00aktualizováno  4:05
Mnoho hráčů pokládá logické hry za pomalé, nudné, či málo akční. Ve většině případů je tomu skutečně tak, ale právě u dnešní hry to vůbec neplatí. Jestli rádi řešíte hlavolamy a máte dobrý postřeh, je to hra právě pro Vás!
60

Diamond 4

Platforma: Freeware
Výrobce: Cassata Games

Stáhnout

Diamond 4V této hře máte v každém levelu velmi jednoduchý úkol. Stačí se z něj prostě dostat ven. V cestě Vám ale stojí spousty barevných diamantů. A protože je to nerost tvrdý, bude problém tyto překážející diamanty odstranit. Po celou dobu hry hrajete s kuličkou, která po obrazovce létá nahoru a dolů. Nejdůležitější ale je její schopnost ničit ony otravné diamanty. Ihned po kontatku kuličky s vzácným nerostem dojde k jeho rozpadu a cesta dál se uvolní. Zdá se Vám to nějaké moc jednoduché? Vtip je totiž v tom, že diamanty se vyskytují v několika barevných modifikacích. Aby jste mohli zničit určitý druh diamantu, musí být Vaše kulička stejné barvy.

Tím se otvírají ony strategické možnosti. Jde o to, zničit diamanty ve správném pořadí tak, aby jste získaly přístup k objektům, které dokáží změnit barvu kuličky. Pokud někde zapomenete diamanty odstranit a již se nemůžete „přebarvit“ na správnou barvu, máte smůlu a musíte level opakovat. Hra Vás ještě potrestá ztrátou jednoho života, což je vzhledem k faktu, že máte jen tři, opravdu nepříjemné. Aby to Diamond 4 nebylo tak jednoduché, nachází se v každém levelu ještě další nástrahy. Tou první je jakýsi podivný čtverec, kterého když se dotknete, ztratíte život. Ke všemu se Vám kulička zbarví zpět do barvy v jaké jste level začínali. To dokáže mnohdy rozzuřit, zvláště ve chvíli, kdy se chystáte triumfálně zničit posledních pár překážek na cestě do cíle. Ovšem jsou tu i jiné nepříjemnosti. Někdy se v levelu nachází blikající diamanty. Když jeden z nich zničíte, získáte možnost zničit dotykem jakoukoliv jednu překážku, ať už jde o obyčejnou zeď nebo o čtverce beroucí životy. Ve většině případů bych tuto možnost uvítal, ale v této obtížné hře to přidává jen starosti. Blikajících diamantů je pouze omezený počet a tak je nutné pečlivě zvážit, které překážky je dobré odstranit. Samotné rozhodnutí o exekuci ale nestačí. Ještě je nutné ji provést. To je mnohdy ještě těžší, zvlášť je-li poloha cíle obtížně dosažitelná.

Další věc, která ze hry činí logickou hru pro hráče s rychlými prsty, je možnost zrychlit pohyb kuličky. Pokud budete za hry držet klávesu Shift, bude se kulička pohybovat dvakrát rychleji. Tato možnost není pouhým vylepšovákem, naopak, pro Diamond 4 dokončení některých levelů je dokonce nutností. Jsou případy, kdy se „normálním“ pohybem mimo nebezpečí nedostanete a pokud se rychle nenaučíte manévrovat, zrychlovat a zpomalovat, pokročilejší levely nikdy neuvidíte.

Po grafické stránce je Diamond 4 povedeným dílkem. Design který autoři zvolili hře sluší a nelze mu prakticky nic vytknout, dočkáte se i grafických efektů (při ničení diamantů). Také hudební stránka se povedla, přestože bych uvítal spíše pomalejší skladby. Malým nešvarem tohoto dílka je neustále zobrazování loga autorů. Uvidíte ho pokaždé když hru spustíte a hlavně když prohrajete a chcete hrát znova. V takovém případě nejvíce naštve fakt, že se ho nedá nijak zbavit, můžete mačkat co chcete a pořád je tam. Zmizí až po nějaké době a teprve pak můžete začít hrát znovu. Je to ale jen malá vada na jinak velmi dobré hře, která jistě nebude nudit ani zaryté odpůrce logický her.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz