Diamond Lines - diamantová přestřelka

  12:00aktualizováno  2:31
Pěkná arkáda ve stylu deskové hry, ve které vytváříte barevná komba z diamantů na šachovnici. Dokážete nastřádat dost bodů, než se plocha zaplní?
70

Diamond Lines

Platforma: Freeware
Výrobce: GameTop

Stáhnout

Diamond LinesU dnešní hry jsem si vzpomněl na své mládí a docela zábavnou stolní hru Vlk a ovečky, která se hrála na křížové šachovnici s barevnými fazolemi. Jako recenzent však raději zmíním hru Lines od jednoho ruského vývojáře, která má k Diamond Lines ještě o kus blíž. Princip, kdy vzájemně blokujete kuličky, ovečky (nebo diamanty v tomto případě) je ovšem stále stejný.
Těžko říct, zda má gameska blíže k logické hře nebo rychlé arkádě, rozhodně kombinuje prvky obojího. Herní mechanismus vyžaduje plánování několika kroků dopředu, svou porci úspěchu má na bedrech náhoda při generování nových kuliček a v neposlední řadě musíte mít rychlé prsty, protože se vzrůstajícím časem se vaše rozehraná partie vrací na začátek.


Diamond LinesV arkádovém módu je třeba vytvořit určité množství komb, jež postupně plní sloupec. Naplněný sloupec je propustkou do dalšího levelu, pokud ale dlouho otálíte, začne mizet. U těžších levelů tedy soupeříte s časem a přeplněnou plochou, jež omezuje počet hratelných tahů a nutí vás připravovat si dlouhá komba za více bodů, čímž se paradoxně sami omezujete. Na první pohled vypadá hra chaoticky a bez hlubšího smyslu, ale pokud se podíváte na rekordní časy, za které je možné level dokončit, začne vám vrtat hlavou, jak jich mohl vůbec někdo dosáhnout.


V normálním módu vytváříte minimálně trojice diamantů stejné barvy v horizontálním, vertikálním nebo diagonálním směru. Na ploše najdete tři druhy políček: statická s velkým diamantem, která se nemění a můžete je pouze začlenit do kombinace, políčka s malým diamantem, přes která se můžete posunovat a tyto diamanty v dalším kole vyrostou ve statické, a do třetice prázdná pole, přes které se dá pohybovat a na kterých může popřesunu náhodně vyrůst nový diamant. Diamond Lines nabízí i další dva módy: v přemýšlivém Puzzle musíte ničit diamanty tak, aby s nimi zmizely Diamond Linesi dílky puzzle. Nejste tedy pod časovým tlakem, ale více přemýšlíte nad každým tahem. Třetí klasický mód vyžaduje sestavování celých pětic, což už není moc zábavné.
Hru má na svědomí tým GameTop, což jsou ostřílení vývojáři, kteří hru zabalili do líbivého grafického kabátku. Diamond Lines může díky několika módům sloužit nejen jako zábava na několik minut, ale i přemýšlivá náhražka deskových her typu Go pro dlouhé večery.

 

 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Nejčtenější

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

V arkádové Hillbilly Apocalypse se farmář rozhodne zachránit svět

Hillbilly Apocalypse

Když se úroda povede a místo rajčat se vám po farmě potujují krvežíznivá tomatová monstra, je potřeba vzít do ruky...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz