Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diamonds Revolution - zničte všechny barevné diamanty

  12:00aktualizováno  12. srpna 6:12
Kvalitních logických arkád není nikdy dost - a věřím tomu že mi velké procento čtenářů dá za pravdu. O vaši přízeň se tak hodlá ucházet propracovaný Diamond Revolution slibující zábavu na dlouhé hodiny.
70

Diamonds Revolution

Platforma: Freeware
Výrobce: BrandonC

Stáhnout

Diamonds RevolutionDiamonds Revolution je chytlavou a rovněž zajímavou logickou hříčkou, která sice na jednu stranu přichází s chutnou esencí hratelnosti, zato s ohraným a již milionkrát viděným konceptem. Stačí si vzpomenout třeba na Diamond 4 (a věřte tomu že podobnost v názvu není ani zdaleka náhodná). Ba co víc, obě hry jakoby si z oka vypadly – snad jen dnes recenzovaný Diamonds Revolution by zasloužil plusový bodík za příjemnější zpracování, což je již ale jen opravdový detail.

Drobnosti ve zpracování jsou tedy patrné na první pohled, co se ale týče Diamonds Revolutionkonceptu, je Diamonds Revolution Diamond 4 v bledě modrém. Opět na nás tedy čeká série zábavných, logicko-arkádových misí, kde vyhrávají nejen dobrá strategie, ale také přesnost.

Hlavním „hrdinou“ je v tomto případě červená kulička. Ta se pohybuje vždy v izolovaných jedno-obrazovkových pokojích. Jejím úkolem není nic jiného, než zlikvidovat všechny okolní diamanty a posléze vletět do exitu – a že to nebude až tak úplně jednoduché je myslím každému jasné. Onen strategický prvek totiž spočívá ve nemožnosti rozbíjet kteroukoliv barevnou variaci diamantu jako se vám zachce. Rozhodující je totiž barva vašeho balónku. Ten je zpočátku červený, tudíž je třeba se ze začátku soustředit na diamanty červené barvy. Jejich zničením se zpravidla probouráte k nějakému tomu přebDiamonds Revolutionarvovacímu tlačítku, jehož se stačí dotknout a barva vašeho hrdiny se rázem změní. A tak to běží stále do kola pouze s tím rozdílem, že se v herním světě postupně objeví další překážky. Těmi nejjednoduššími jsou obyčejné stěny. Sice je s původní červenou kuličkou neprorazíte. Stačí se ale jen dotknout některého z šedých krystalů, ona změní barvu a jeden stěnový kvádr zničit zvládne. Daleko záludnější pak je pohybující se nepřítel, který zničí vše co se mu do cesty připlete a to včetně vás, přebarvovacích tlačítek, potřebných krystalů a dalších věcí, což je opravdu nemilé. Postupem času pak začne podobných vychytávek přibývat a z původní jednoduché arkády se stane pořádně hardcore logická záležitost, kde dříve, než level pustíte je třeba si všechny kroky dobře promyslet. Regulérní pauzu ani chvilku oddychu vám totiž autoři ani na chvíli nedopřejí. 

Ačkoliv jsem v úvodu tuto gamesku a Diamong 4 označila za prakticky totožné,neubráním se nutkání a přeci jen této „nové verzi“ se slovíčkem Revolution v názvu bez váhání udělím o stupínek vyšší hodnocení. Proč by také ne, vždyť nabízí doslova královskou zábavu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

45 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz