Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Die Dunkle Seite – božské trampoty

  12:00aktualizováno  12:01
Měli jste někdy touhu vžít se do role boha a trápit nebohé pozemšťany sesíláním různých neštěstí a přírodních katastrof? Zdali je vaše odpověď kladná a chcete-li si něco takového vyzkoušet, čtěte dále a seznamte se s naší dnešní hrou.

Die Dunkle Seite

Platforma: Freeware
Výrobce: Blue Byte

Stáhnout

Die Dunkle SeiteSnad každý z vás - včetně těch méně jazykově nadaných - z názvu dnešní plné hry pozná její původ. Pokud byste hádali Německo, měli byste samozřejmě pravdu. Die Dunkle Seite od známé německé společnosti BlueByte je totiž minihrou, jejímž úkolem je propagovat čtvrtý díl i v našich končinách nesmírně populární série nazvané Settlers. A jestliže trochu freeware hry sledujete, jistě si vybavíte podobný titul nazvaný Smack a thief, který jsme tu měli před nějakými třemi lety a jehož úkolem bylo v podstatě to samé – dobře zpropagovat známou strategickou sérii.

Die Dunkle Seite rozhodně není pokračováním výše zmíněného titulu, ale jedná se o samostatnou a plnohodnotnou freeware hru. Její náplň je od minulé minihry na toto téma značně odlišná. Dnes totiž nebudeme honit zloděje, kteří nám budou krást suroviny, ale pod naši kontrolu se dostane stroj nazvaný Manakopter, což je jakýsi božský vrtulník. Vy v roli pilota jej budete navádět různě po krajině a vaším úkolem bude zamořovat území pod vámi. Čím? To je mi také záhadou, každopádně nějakou černou látkou podivného složení, jež se při letu sype z útrob vaší helikoptéry. Die Dunkle SeiteTo samozřejmě není vše, protože by hra byla jako taková moc jednoduchá. Z tohoto důvodu se po území, které budete zahalovat do černého hávu, pohybují vesničané, kteří se snaží škody, jenž jste napáchali, nějakým způsobem napravit. Ti pro vás sice nejsou nijak nebezpeční, protože se jedná o obyčejné rolníky, avšak na pozoru se musíte mít před vojáky, kteří na vás mohou útočit. Stačí opravdu pár zásahů a celé vaše létající království jde k zemi.

Principiálně se jedná o hru typu Erix, kterou můžete znát z mobilních telefonů jednoho švédského výrobce. Postupně totiž vidíte, kolik území je třeba zaplnit pro postup do dalšího levelu. Asi netřeba zdůrazňovat, že čím déle hrajete, tím obtížnost více graduje. Die Dunkle SeiteHra končí v okamžiku, kdy jste zničeni a nezbývají vám žádné další životy. Poté máte možnost zapsat své jméno do tabulky nejlepších „sypačů“.

Technické zpracování obstálo na výbornou, což se dalo trochu čekat, neboť autoři jsou skuteční profesionálové. Grafika je opravdu detailní i animace postav působí přirozeně a vše zavání tolik charakteristickou německou precizností a perfekcionismem. Pokud bych měl porovnat obě minihry co se hratelnosti týče, mně osobně více sedla ta první a tato se mi jeví trochu stereotypní, zvláště pokud u ní strávíte delší dobu. Ale možná na to budete mít jiný názor. Však si ji zkuste a vyjádřete se do diskuse.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz