Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Die Slave - jeden hrdina nestačí

  12:00aktualizováno  5. listopadu 12:06
Chcete víc? Nemusíte nikam chodit, Die Slave je vesmírná střílečka, která vám dá nejen extra porci vypečených robo-mechů a zbraní, ale také hrdinů, protože v ní neovládáte jen jeden osamělý stroj, ale hned celou vlastní letku!
60

Die Slave

Platforma: Freeware
Výrobce: Sexy Death Entertainment

Stáhnout

Die SlavePo povedené vesmírné střílečce xSynergy Gate vám představuje druhou hru japonského seskupení Sexy Death Entertainment a světe div se, jde opět o akci z prostředí nekonečného vesmíru, megalomanským strojů, efektních výbuchů a samozřejmě nebudou chybět ani mechové! 

Die Slave se časově řadí před xSynergy Gate a po stránce grafické je to na něm znát. Nedosahuje takových kvalit, zapomenout můžeme na 3D modely a po vizuální stránce je hra kompletně ve 2D. Kde však ztrácí body grafika, snaží se je nabrat doprovodné efekty, na nichž japonští vývojáři opět nešetřili. Bohužel tentokrát se jich až přejíte, navíc mnohdy je těžké odlišit vlastní objekty od efektů, zbraně splývají se svými aurami a jen těžce odlišíte v záplavě střel vlastní od soupeřových. Také animace a transformace mechů na mě působily rušivým dojmem, snad i proto, že jsem měl pocit, že jde vlastně jen o Die Slave předem připravené představení, které nemá cokoliv společného s mým hraním. Pokud narazíte na nějakého bosse, vždy si projdete trapné kolečko, kdy na vás dělá své naučené budlyky-budlyky. A je to stejné při prvním i dvacátém hraní, nezáleží na síle vaší lodi ani zkušenostech. Jako by vám říkal: „Vítej, teď tě tady budu pět minut dusit, pak tě pustím dál, režisér si to tak přeje“. Vaše účast na tomto efektním divadle je tak až na druhé koleji, což je asi největší minus celé hry.

Die Slave je zajímavý tím, že v něm nemáte pouze jednu vesmírnou loď, ale hned celou letku. Doprovodné lodě tak suplují vlastní speciální zbraně a nabízí velkou volnost ve střelbě. I se slabou zbraní tak dokážete střílet do více stran, což zde obzvláště oceníte, protože soupeřovy stroje se na vás poženou odevšud a vůbec si nebudou dělat výčitku z toho, že vás přepadnou zezadu. Die Slave Díky tomu tato akce rozhodně nepatří mezi nejlehčí a probít se jen přes prvního bosse vás bude stát kbelík potu. Není to však nemožné, chce to jen důkladně se sžít s neobvyklým ovládáním celé letky, vhodně si ji zvolit a především naučit se používat zbraně. Těch je zde pět a mají jednu výhodu: dá se ovlivňovat jejich intenzita. Jedno tlačítko tak slouží jako jakýsi plyn u auta, kterým regulujete jejich účinnost.

Die Slave je pěkně svižná akce, ve které budete mít jen stěží chvilku na odpočinek. Nepatří sice ke graficky nejpovedenějším, ale nelze jí upřít jisté kouzlo, jež ocení především příznivci japonských robotů.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz