Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Die Teppichklinik - akce čisté koberce

  12:00aktualizováno  1. listopadu 3:14
Tato hra německého původu vyniká svou excelentní hratelností a skvělou myšlenkou. Staráte se v ní o pohodlí obyvatelů města Cleanville, kteří jsou poněkud líní a využijí místní firmy na čištění koberců, jíž jste zaměstnancem.

Die Teppichklinik

Platforma: Freeware
Výrobce: Outline Development

Stáhnout

Die TeppichklinikTak to tu ještě nebylo! Do velké skupiny freewarových her přichází další skvělá hra s originálním nápadem. Zoufale hledáte nějakou práci,  když v tom se před vámi naskytne možnost zaměstnání v klidném malém městečku ve společnosti Teppich Asche. Říkáte si, čím se může živit společnost s takovýmto názvem? Odpověď je jednoduchá: čištěním koberců. Jdete se tedy poptat do samotné firmy jak to vypadá s tím volným místem. Čeká vás vřelé uvítání a vaše nová kariéra čističe koberců může začít…

Po stáhnutí souboru s velikostí asi 5,5 MB (nelekejte se té velikosti a čtěte dále) a po následné instalaci se můžeme konečně pustit do hraní. V úvodním pohledném menu nás potěší pěkně vypadající grafika a příjemná hudba v pozadí. Menu je tvořeno těmito položkami: start hry, jednoduše provedená nápověda s názornými vysvětlivkami, high score tabulka, konec hry a ještě tu máme možnost tréninku. Trénink slouží jako tzv. autoškola pro začínající řidiče kobercové čističky. Nyní se již podíváme na váš první pracovní den v roli zaměstnance.

Hra je rozdělena na jednotlivé dny, ve kterých se od vás čeká splnění určeného plánu vaším nadřízeným. Tento váš šéf vás vždy do každého dne seznámí s vaším úkolem, na který máte limit 5 minut. Die TeppichklinikOznámí vám také počet zakázek a někdy i místo bydliště vašich zákazníků (zejména v úvodních kolech). Váš den začíná v autě na parkovišti před firmou. Vyjedete do města a čekáte až vám nějaký zákazník zavolá. Město je rozděleno na 3 části s velkým množstvím zatáček znesnadňující vaši rychlou jízdu mezi zákazníky a firmou. Zákazníci na sebe upozorňují neustálým zvoněním a zobrazením obrázků zvonku před vchody jejich rodinných domů. Vyzvednete špinavé koberce a zavezete je zpátky do firmy, kde vám je záhy vyčistí. Teď musíte jednotlivé koberce rozvézt po městě čekajícím obyvatelům. Důležité je si zapamatovat pořadí, ve kterém jste koberce vyzvedávali, protože jestli se vám podaří přivést koberec nesprávnému majiteli, přijdete o 20 až 30 bodů! Naopak za každý správně dovezený koberec obdržíte 50 bodů. Cestu vám znepříjemňují klikaté cesty a kužely umístěné patrně policií, za jejichž přejetí dostanete pokutu vyjádřenou odebráním 10 bodů. Za vaším úspěchem tedy stojí efektnost, kterou se budete vyhýbat kuželům a spolehlivost vrátit koberec správnému majiteli. V pozdějších dnech je na vás vyvíjen nápor velkého množství obyvatel se špinavými koberci čekající právě na váš příjezd. Auto má kapacitu "pouze" pro 8 koberců, takže vás čekají nelehké situace.

Die TeppichklinikGrafice nelze nic vyčíst, mohu jen říct, že si s ní autoři dali velkou práci, která bezesporu sklízí ovoce. Vaši práci zpříjemňuje skvělá hudba znějící z autorádia. Jedná se o kanál Radio Cleanville na frekvenci 71,4 MHz :-). Hratelnost je, jak jinak než, na opět vynikající úrovni. Služební auto řídíte šipkami a vyčištění koberců před firmu provedete mezerníkem. Tyto skvělé prvky se pochopitelně projevily na velikosti hry, která činí již zmiňovaných 5,5 MB.

Neváhejte a stahujte, protože hra Die Teppichklinik patří mezi ty nejlepší, se kterými se můžete ve freewarovém světě her setkat. To mi jistě potvrdíte po vašem stáhnutí i vy. Přeji příjemnou zábavu.


Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz