Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Discoverie je podzemí plné překvapení

  10:00aktualizováno  10:00
Ve hře Discoverie osamoceni procházíte náhodně generované úrovně plné nepřátel a objevujete nová tajemství podzemních chodeb a místností. Hráč má sice pouze jeden život a nepřátel je mnoho, ale pokud hraje rozumně, je Discoverie zábavná a nenáročná objevitelská cesta.
85

Discoverie

Platforma: Freeware
Výrobce: Ben Weatherall & Matthew Hall

  • zábavné prozkoumávání podzemí
  • rozmanití nepřátelé i prostředí
  • náhodně generované úrovně
  • i když má hráč mapu, často se ztratí

Stáhnout

Discoverie | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Discoverie

Anglické slovní spojení "roguelike" označuje žánr her, do kterého spadá i Discoverie. Jejich hlavním společným jmenovatelem je to, že hráč disponuje pouze jedním životem, stojí proti obrovské přesile nepřátel a po smrti musí začínat hru zcela znovu. Discoverie však na rozdíl od ostatních her podobného ražení hráče nestresuje neustálou vyhlídkou na rychlou smrt, protože její hratelnost je spíše jednoduchá a nenáročně zábavná.

Discoverie

V Discoverie je hráč vržen někam doprostřed barevného čtvercového bludiště, které je zčásti zcela náhodně generováno při startu hry. Pomocí mapy, která se pomalu dokresluje, jak objevujete nové místnosti a stezky, musíte v labyrintu najít několik klíčů, které vám otevřou cestu dál.

Celé podzemí je však zamořeno velkým množstvím roztodivných nepřátel, proti kterým využijete rychlopalnou kuši, která střílí světelné šipky. Máte pouze šest dílků zdraví, což v praxi znamená, že přežije pouze šest zásahů od dotěrných protivníků.

Discoverie

Stejně jak je rozmanitá paleta těchto nepřátelsky naladěných tvorů, tak je rozmanité i prostředí hry. V jednu chvíli chodby lemují svíce a louče a v další už hráč prochází čímsi jako je podzemní bažinou se svítícími houbami, nebo zamrzlou krajinou, plnou zlých nenechavých tučňáků. Počet druhů nepřátel je obrovský a jejich počty později také. Vzhledem k tomu, že podzemí je opravdu velmi rozsáhlé, je docela možné, že hráč ani nenalezne všechno napoprvé.

Díky tomu, že hra disponuje slušným fyzikálním modelem, lze víceméně všechny kolem se povalující předměty převrhnout, sestřelit, nebo do nich kopnout. Mnohdy je i v takovém nevinně vyhlížejícím obrazu na stěně schován důležitý klíč, který z něj spadne až ve chvíli, kdy obraz sestřelíte přesně mířenou střelou.

Discoverie

Discoverie je velmi zajímavý titul pro hráče, kteří milují průzkum okolí a objevování rozličných tajemství, která skýtá podzemní labyrint. Pokud navíc takoví hráči holdují náhodně generovaným úrovním a voxelové grafice, ve které je všechno sice takové hranaté, ale velice pohledné a roztomilé, pak je tato hra stvořená přímo pro ně.

Na stránce hry je možné najít i verzi pro ostatní operační systémy.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 5 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy

Soutěžíme o poukázky na nákup Tesco Online nákupy v hodnotě 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč. Objednaný nákup vám kurýr přiveze až ke dveřím, což si pochvaluje i naše redakce eMimino.cz - otestovali jsme dovoz do práce a uspořádali místo oběda společný piknik.Najdete na iDNES.cz