Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Jak se vám líbí remake Skool Daze?

School Daze dozajista potěší zejména děti školou povinné. Mohou si zde totiž beztrestně užít roli postrachu školy, klučiny, co se snaží co nejvíce sabotovat vzdělávací proces, jde z průšvihu do průšvihu a přitom baví sebe i své spolužáky...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mita Lelanmi

back to skool
Kde si můžu stáhnout Back to skool?Je to pokračování Skool daze a já to chci mít!!!Please kde to můžu stáhnout!Poraď´te
0/0
24.4.2005 2:26

Mnemonic '76

Zkusil bych nejakej emulator ZX Spectra (na webu jsou jich spousty) a pustit to v nem. PC verze neexistuje, pokud vim.
0/0
24.4.2005 3:32

Marek Hajdovský

help...datum narození toho páprdy....
Mám problém, nemůžu prostě přijít na to datum narození toho dějepisáře, dědek jeden plesnivej...nevíte aspoň přibližně, kdy se narodil? prý se to datum furt mění...
0/0
31.8.2004 3:08

Jana Fi.

Nostalgie
Už jsem to kdysi hrála. Prima. Teď už tomu navíc rozumím.
0/0
31.8.2004 9:35

Ene Bene

Vo co go

Nemůže mi někdo trochu popsat jak to hrát. Z readme chápu že mám najít heslo do počítače. Ale jediný co se mi podařilo provádět bylo střílení prakem shazování štítů a občas něco napsat na tabuly. Co se tam dá dělat víc? Nějak mi princip téhle hry asi uniká.

dík

0/0
26.8.2004 6:26

Rotten Fox

Popis

Vo co go: Tady máš ten popis:

T - spustit počítač (když si sedneš k předposlednímu počítači,tak se ti spustí hra,kde sestřeluješ nějaký potvory,když máš tisíc bodů,smaže se ti 1000 trestnejch bodů - trestný body sou v dolnim levym rohu. za 10 000 tě vyhodí ze školy. U ostatních počítačů musíš přít na PIN. To je cíl hry.)

S - Sednout si - stoupnout (Normálně přídeš k židli v učebně a zmáčkneš S. Každý ráno si musíš sednout na zem v tý místnosti,jak je tam podium. Vždycky tam stojí ředitel a má nějaký keci.)

D - Drop krystal - To nevim...

F,mezerník - střílení prakem

H - Tím můžeš mlátit spolužáky. Normálně až pudou proti tobě,tak to zmáčkni

J - Tim se skáče

C - Tim zvedneš bombu (taková ta hromada koulí ve školníkovo bytě. Musíš přijít ke špičce tý hromady a zmáčknout to.)

B - Tim tu bombu položíš. Pak utíkej - vybouchne!!!

 

V dolní liště se ti píšou vzkazy,kam jít. Takže zazvoní a napíše se tam třeba : Mr. Withit, The map room to znamená,že tě učí pan withit a máš se dostavit do pokoje s mapou.

 

A teď mi prosím napiš,jak psát na tabuly. to se mi furt nedaří. Vim,že se to dělá W,ale furt mi to nejde. To potřebuju nějaký křídy,nebo jak?

 

0/0
27.8.2004 3:21

Ene Bene

No jo

Všechno co jsi mi poslal jsem už tak skoro pochopil z readme. Až na to braní bomb, ty jsem nenašel. Ale nějak pořád nechápu jak pomocí těchto činností získat přístupový heslo. prostě chodím střílím mlátím spolužáky atd, ale že by to k něčemu vedlo, to ne.

Na tabuli se mi podařilo psát jen občas. Žádný křídy k tomu nepotřebuješ. Spíš je asi třeba stát na správným místě (mám pocit že to bylo v pravé části tabule, otočenej doleva). Asi to chce zkoušet. pak jsem zmáčknul W a ono to začlo psát cokoliv jsem zmáčknul. Psaní se ukončuje Entrem. Ale boihužel se mi nepodařilo zjistit jak tabuly smaat, takže jsem přepisoval původní text.

0/0
27.8.2004 9:26

Petr

Pokud je to absolutně věrný remake původní hry ze Speccy, pak by měl stačit tento návod:

Erb můžete sestřelit buď prakem (střelte učitele pod erbem a potom vystřelte ještě jednou - střela se odrazí od učitelovy hlavy a trefí erb), nebo na něj můžete vyskočit. Trefený erb musí blikat! Až sestřelíte všechny erby, ozve se krátká hudba a učitelé budou zmatení. Když některého střelíte prakem, objeví se nad jeho hlavou kombinace od trezoru (ovšem ne celá - učitelé jsou čtyři!). Pokud si učitel dějepisu na kombinaci nevzpomene, musíte napsat jeho datum narození (v každé hře je jiné) na tabuli a on, jakmile vejde do třídy a uvidí svůj datum narození, řekne i on svou část kombinace. Až budete znát celou kombinaci, napište ji o přestávce na čistou tabuli (ovšem musí být napsaná ve správném pořadí!), jděte do sborovny (až tam nikdo nebude) a dotkněte se trezoru. V případě, že kombinace je správná, trezor začne blikat. Hra končí teprve tehdy, až dáte všechny erby do původního stavu (nesmí blikat)!

Hrál jsem to v padávných dobách na Speccy a nostalgicky i před pár lety na emulátoru Speccy a myslím, že to tak opravdu funguje.

0/0
28.8.2004 6:50

Ene Bene

aha

Já od toho čekal víc logiky.

0/0
28.8.2004 10:27

Marek Hajdovský

zákys...
Tak jsem zakysl...sestřelil jsem všechny štíty a sejmul jsem následně všechny profesory i školníka, abych získal kód. Problém je u dějepisáře (ten s holí), toho trefim a nic...jinak jsem našel bombu u školníka v tý jeho kůlně vpravo dole, je to celkem šupa, když to bouchne. Pak jsem našel nějakej klíč (pokaždý jinde poté, co sestřelím všechny štíty) a v chemický učebně ve skřínce cosi, co nevim,co je...jo a taky ještě u školníka jsem vyhodil pojistky..celkem švanda... :))) Umí někdo poradit, jak ten kód z toho páprdy dostat? Někde jsem četl, že je potřeba před jeho hodinou něco napsat na tabuli, ale já nevim co....  a psaní na tabuli je taky docela problém, někdy to jde a někdy ne...asi člověk musí stát úplně přesně...ale nevim přesně kde...
0/0
26.8.2004 4:29

Rotten Fox

Máte špatně recenzi

Máte špatně recenzi! Pořádně si u hry pročtěte read me a zjistíte,že cílem je přijít na Login u počítače a vymazat svojí složku. Díky té složce Vás měli přesunout do zválštní školy nebo něčeho takovýho. Jinak je to skvělá hra.

A mám dotaz : Jak se píše na tabuly? V readme je napsáno ,,W"" ale asi nemam křídu,nebo co...

0/0
26.8.2004 1:08

Marek Hajdovský

school daze a back to school....klasa!!!
Jejej! já jsem pamětník, school daze a jeho pokračování back to school byly naprosto geniální hry! možnost si pojmenovat profesory i studenty byla super vychytávka! navíc jsem tu hru měl ve verzi, kde byl obrázek upravenej od Franty Fuky...  teď stahuju a doufám, že to má stejnou atmosféru!  Každopádně ten bonzák, co tam byl, to schytával třeba i 5x za hodinu, aby nemohl bonzovat....
0/0
25.8.2004 3:17

Mnemonic '76

Jo jo, presne :) Tezka nostalgie. btw ta hra se menuje Skool Daze, ne School :)
0/0
25.8.2004 4:14

Marek Hajdovský

pravda pravda :)
Je to fakt: SKOOL DAZE.. kazdopadně mě potešilo, ze tam je ten původní obrázek...
0/0
25.8.2004 7:11

Josef Černotík

To Tomáš Krajča

Nazdar Tome, už jsem ti zkoušel napsat na jiném místě, ale ty prostě píšeš články o takových blbých věcech, kde se vůbec nediskutuje. Já teď pracuju v Praze, takže jestli jsi doma (možná že jsi) a máš trochu času (což asi nemáš, co?), tak bysme se mohli nějak domluvit. No dobře, to jsem jen tak plácal, ale teď zcela vážně: nemáš doma náhodou Sacred?

Zdraví Jožin (snad si ještě vzpomeneš kdo jsem )

0/0
25.8.2004 9:31Najdete na iDNES.cz