Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dizzy: The Lost Island - ostrov pokladů

aktualizováno 
Roztomilé vajíčko Dizzy se vydává na novou pouť za bohatstvím. Ta nás tentokráte provede vzdáleným tajemným ostrovem, kde se nachází bohatství, které je nutné posbírat.
75

Dizzy - The Lost Island

Platforma: Freeware
Výrobce: Park Productions

  • pěkná 3D grafika
  • rozmanitý herní svět
  • mohlo být detailnější prostředí

Stáhnout
DizzyDizzy patří mezi oblíbené a na freeware scéně dobře známé herní hrdiny. Ostatně další hry s jeho tématikou je možné najít vypsáním hesla Dizzy do vyhledávacího políčka a vzhledem k velkému množství budete jistě spokojeni. Tato hra s podtitulem The Lost Island je trochu jiná než 2D zpracování Dizzyho a to zejména díky třem dimenzím, které z Dizzyho udělali velmi služnou explore plošinovku.

Většinu herního času tedy strávíte prohledáváním okolí a to podporováni lehce strohým příběhem. Ten nás informuje o Dizzyho mnohaleté pouti, na jejímž konci nyní konečně našel ostrov, který nyní hodlá kousek po kousku projít a najít na něm cenný poklad. Ten je všude kolem roztroušen v podobě mincí, které si budete jednu po druhDizzyé připisovat na konto. Kromě toho můžete ze země sbírat také další věci, naráz ale postavička zvládne unést pouze jedinou věc a tak je dobré si rozmyslet, co seberete.

Vzhledem k tomu, že se jedná o plošinovku s označením explore, nejen že projdete velký herní prostor, ale také se vyplatí opravdu jej prohledávat. V místech, kde byste to místy ani nečekali se totiž občas objeví potřebný předmět jako je třeba klíč tak trochu splývající se střechou osamělého domu.

Autorům je nutné k dobru přičíst také fakt, jaksi vyhráli s okolním prostředím. I když není exotický letní ostrov nikterak do detDizzyailů vymodelovaný, nechyběly nápady a tak se budeme vedle zelenou potažených planin pohybovat také po hornatých kouscích zakončených zdí, po mostech a kolem dalších přírodních úkazů. Možno je prozkoumat dokonce podmořský svět, to ale ne všude. Zejména zpočátku jsou okraje útesů označeny cedulí No diving (kterou si můžete společně s hrdinou přečíst) a to v praxi znamená, že stačí malé zaváhání, hrdina se sesype dolů a je na místě mrtvý – a z plavání tedy nebude vůbec nic.

Většinu herního času tedy strávíte chození a pak také poskakováním, kde je nutné ohodnotit velmi sympatickou 3D animaci výskoku, během kterého je možné udělat hned několik kotrmelců. Animace jsou tedy také zdařilé a celkově hře patří nadprůměrné hodnocení. Milovníky akční zábavy sice asi neuspokojí, hráči arkád by ale mohli být opravdu spokojeni.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

34 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz