Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dizzy: The Lost Island - ostrov pokladů

aktualizováno 
Roztomilé vajíčko Dizzy se vydává na novou pouť za bohatstvím. Ta nás tentokráte provede vzdáleným tajemným ostrovem, kde se nachází bohatství, které je nutné posbírat.
75

Dizzy - The Lost Island

Platforma: Freeware
Výrobce: Park Productions

  • pěkná 3D grafika
  • rozmanitý herní svět
  • mohlo být detailnější prostředí

Stáhnout
DizzyDizzy patří mezi oblíbené a na freeware scéně dobře známé herní hrdiny. Ostatně další hry s jeho tématikou je možné najít vypsáním hesla Dizzy do vyhledávacího políčka a vzhledem k velkému množství budete jistě spokojeni. Tato hra s podtitulem The Lost Island je trochu jiná než 2D zpracování Dizzyho a to zejména díky třem dimenzím, které z Dizzyho udělali velmi služnou explore plošinovku.

Většinu herního času tedy strávíte prohledáváním okolí a to podporováni lehce strohým příběhem. Ten nás informuje o Dizzyho mnohaleté pouti, na jejímž konci nyní konečně našel ostrov, který nyní hodlá kousek po kousku projít a najít na něm cenný poklad. Ten je všude kolem roztroušen v podobě mincí, které si budete jednu po druhDizzyé připisovat na konto. Kromě toho můžete ze země sbírat také další věci, naráz ale postavička zvládne unést pouze jedinou věc a tak je dobré si rozmyslet, co seberete.

Vzhledem k tomu, že se jedná o plošinovku s označením explore, nejen že projdete velký herní prostor, ale také se vyplatí opravdu jej prohledávat. V místech, kde byste to místy ani nečekali se totiž občas objeví potřebný předmět jako je třeba klíč tak trochu splývající se střechou osamělého domu.

Autorům je nutné k dobru přičíst také fakt, jaksi vyhráli s okolním prostředím. I když není exotický letní ostrov nikterak do detDizzyailů vymodelovaný, nechyběly nápady a tak se budeme vedle zelenou potažených planin pohybovat také po hornatých kouscích zakončených zdí, po mostech a kolem dalších přírodních úkazů. Možno je prozkoumat dokonce podmořský svět, to ale ne všude. Zejména zpočátku jsou okraje útesů označeny cedulí No diving (kterou si můžete společně s hrdinou přečíst) a to v praxi znamená, že stačí malé zaváhání, hrdina se sesype dolů a je na místě mrtvý – a z plavání tedy nebude vůbec nic.

Většinu herního času tedy strávíte chození a pak také poskakováním, kde je nutné ohodnotit velmi sympatickou 3D animaci výskoku, během kterého je možné udělat hned několik kotrmelců. Animace jsou tedy také zdařilé a celkově hře patří nadprůměrné hodnocení. Milovníky akční zábavy sice asi neuspokojí, hráči arkád by ale mohli být opravdu spokojeni.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

34 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz