Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

(Don't) Save the Princess! - (ne)pohádka

aktualizováno 
Máte rádi pohádky, zároveň ale nechcete přijít do styku s další průměrnou hrou, která se v nich inspiruje? Tento logický kousek je zcela originální, zábavný a rozsáhlý. Vyzkoušejte!
74

(Don't) Save the Princess!

Platforma: Freeware
Výrobce: Shen Games

  • originální nepohádkový námět
  • různé úkoly a dostatek levelů
  • slabší herní prostředí

Stáhnout

Don't save the princess

Don't save the princess(Don’t) save the princess je tak trochu netypická hra už z toho hlediska, že vlastně při stahování netušíte, co se po vás bude chtít. Půjde tedy o epickou záchranu ve stylu pohádkových příběhů, kde na konci všech nástrah vyčkává krásná princezna nebo bude naopak cílem této krasavici jakýmkoliv způsobem škodit? Jak už to tak občas dopadá, odpověď se nachází někde na půlce cesty.

Jedná se o hru logického charakteru, ačkoliv některé levely z obrázků mohou působit arkádovým charakterem. K tomuto žánru se hra ani trošku nepřiklání, což je patrné již jen z té drobnosti, že hlavního hrdinu vůbec sami neovládáte, to je svěřeno počítači. Jediné, co mu můžete sami sdělit je fakt, zda se má dát do pohybu nebo naopak zůstat ještě na startu. Tato Don't save the princessstartovní pozice je předem daná a z výchozího postavení se má rytíř za úkol dostat někam dál a to již v závislosti na aktuálním úkolu. Ten je při každém levelu zapsaný krátkým textem někde v herním poli, naštěstí i takto krátký popisek zcela stačí. Většinou se na něm nachází, zda se od vás očekává opravdové zachránění princezny nebo ji naopak zachraňovat za žádnou cenu nemáte či se máte dobrovolně nechat sežrat některým z monster, které vás po cestě čekají. Těmito příkazy se vyplatí řídit doslovně, neboť pokud máte vyloženě napsané, že se princezna zachraňovat nemá, nesmíte se jí ani dotknout a nechat ji přivázanou ke kůlu napospas svému osudu.

A jak vlastně záchrana či případné nezachraňování vypadá? Jak jsem již uváděla, s rytířem přímo nemanipulujete. Místo toho mu jen předáte impulz pokud byste rádi, Don't save the princessaby se dal do pohybu a předtím je nutné trať správně připravit. K tomu jsou určené šipky ve spodní části obrazovky, kterých máte pouze omezené množství. S těmito omezenými prostředky se budete muset naučit pracovat a připravit vše tak, aby hrdina procestoval herním polem, nebyl sežřán monstrem a případně nevyletěl z okraje obrazovky – to ale neplatí vždy, někdy jsou i tyto na první pohled špatné konce žádoucí. Vše pak provedete jednoduchou manipulací myší, kterou ukážete na místo, kde byste rádi ukazatel položili. Šipka nahoru znamená, že po našlápnutí do tohoto místa se začne hrdina okamžitě pohybovat vzhůru. Analogicky k tomu si lze jednoduše odvodit, co asi dělají zbylé tři ukazatele.

(Don’t) save the princess je originální především v tom, že se nesnaží o klišovité zpracování pohádky, ale prezentuje vlastní nápad, který nedopadl vůbec špatně. Škoda jen jednoduššího grafického zpracování, které se projeví hlavně v komplexnějších levelech, kdy stejně vypadající šedé bloky pokrývají většinu obrazovky.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

74 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

Po nesprávné odpovědi v Baldi's Basics dostanete pravítkem přes prsty

Baldi's Basics

Noční můra může mít mnoho podob. Někoho děsí tmavá monstra, dalšího uzavřené prostory a pak jsou tací, které málem...

Writer's Block je úžasný příběh o zničující závisti

Writer’s Block

Pro spisovatele je nejhorší, když nemůže psát. Hlavní hrdina této krásné adventury je přesvědčený, že má nepřekonatelný...Další z rubriky

The Dark Mod přináší legendární Thief moderním hráčům

The Dark Mod

Město spí pod rouškou mlhového oparu a oblohu osvětluje jen srpek měsíce. Přesně v takových chvílích vyráží do ulic...

Svým věznitelům ve Stoneshard Prologue to vrátíte i s úroky

Stoneshard

Stoneshard začíná nenápadně, ale při jeho hraní brzy zjistíte, že se doslova nemůžete odtrhnout od obrazovky. A to i...

Vězení kolem vás v The Basement's Calling není tím, čím se zdá

The Basement's Calling

Logické hry, ve kterých je třeba uniknout z uzavřené místnosti jsou velmi známé a oblíbené. The Basement's Calling vás...Najdete na iDNES.cz