Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Donkey Kong Rumble - chcete být opicí?

  12:00aktualizováno  18. června 4:33
Co takhle se zkusit vžít do kůže obrovské opice, spíše tedy orangutána a jít džunglí, všechny kosit a dostávat na kolena? Tato skvělá plošinovka je velice dobrou hrou pro začátečníky, ale i zkušenější hráče, protože je udělána velice příjemným a zajímavým způsobem.

Donkey Kong Rumble

Platforma: Freeware
Výrobce: Freakzone

Stáhnout

Donkey Kong Rumble

Plošinovek z přírodního prostředí nebo i ze samotné džungle je dost a dost a tvoří velkou část skákaček vůbec. Toto prostředí má své výhody a nevýhody, pokud chcete džungli udělat alespoň trochu realisticky, nemusí pak být vidět předměty, které jsou životně důležité, ovšem takovéto ani jiné problémy grafická stránka Donkey Kong Rumble naštěstí nemá. Samotná hra je velice pěkně a originálně zpracována tak, že vlastně nemá na freewarové scéně obdoby a jasně se tak řadí mezi špičku hopsaček. Maličko mi připomněla známé gamesky Lio King, Rayman či Prehistorik, kde stejně jako v této hře máte za úkol postupovat po jednotlivých bodech na mapě k nějakému cíli. Každá zastávka (stanoviště na mapě) je pečlivě propracovaná a také je úplně jiná než ta předešlá. Hry typu Donkey Kong Rumble se ještě před třemi, možná čtyřmi lety prodávaly za několik stokorun, dnes si ji už ale můžete stáhnou za cenu nejmenší - zadarmo.

Bohužel nečekejte žádný příběh, který bychom mohli v recenzi popsat. Podle mého názoru se máte dostat přes několik různých stanovišť na mapě přes celou džungli k nějakému cíli a tak nějak to pravděpodobně bude. Hra je dělena hned na pět dílů, přičemž každý díl je jinak zpracovaný a objevují se v něm úplně jiné bytosti. Vy se vžíváte do role obrovského orangutána s červenou kravatou kolem krku, ochotného zničit vše, co se odváží postavit proti němu a jeho síle. Díly jsou pojmenovány Rumble in the Jungle, Jungle Tunble, Chaotic Cavern, Orrible Ocean a Sunset Jungle.

Donkey Kong Rumble

V prvním kole Rumble in the Jungle se ocitáte v normální obyčejné džungli, skáčete zde po větvích stromů a sbíráte banány, které tak nějak zastupují funkci klasických bodíků. Banány buď leží na zemi, nebo jsou ukryty v korunách stromů. Aby to nebylo tak lehké, kráčí proti vám zdatní aligátoři a hlodavci dost podobní krysám. K překonání těchto zlých tvorů stačí jeden dobrý skok na jejich hlavu, oni vyskočí, nějakým způsobem se otočí a padají někam dolů do prázdnoty - za jejich zneškodnění žádné bodíky nedostanete.

Životů máte celkem pět a ztratit je můžete opravdu mnoha různými způsoby. Například se může stát, že spadnete do jámy, nebo vás zašlápne krokodýl či poďobá vosa… Příkladů bych mohl jmenovat moc, ale všem těmto věcem se dá poměrně lehko vyhnout a věřte, že žádný velký problém to není. Pokud vám dojde i poslední pátý život, tak se před vámi objeví pěkný obrázek s nápisem Game Over a hra pro vás končí. Pokud se ale rozhodnete hrát znova, dostanete se přímo k levelu, kde jste skončili naposledy, budete svěží a zdrávi, skvěle připraveni k postupu.

V dalších kolech se ocitáte například v hájku, kde musíte hlavně přeskakovat velké jámy, později se dostanete do velkých jeskyní, v kterých sídlí obrovští ještěři a nějaké obrněné vosy, další kolo se odehrává ve vodním prostředí a poslední je pěkně na sluníčku. Celá hra není nijak moc těžká, pokud nejste opravdu Donkey Kong Rumblenějaký nezručný moula, měli byste ji dohrát za několik desítek minut.

Ovládání hry je opravdu lehké, používáte pouze šipky k pohybu a Shift ke skoku, jinak čím co budete dělat, to si můžete nastavit v položce Controls. Gameska má suma sumárum necelé tři megabajty, což je při stahování opravdu jen maličká chvilička i pro ty nejnetrpělivější pařany. Jinak je k dispozici i help, jak v adresáři hry, tak při samotné pařbě.

Grafika hry je opravdu na docela vysoké úrovni, je totiž pěkně pestrá a překvapivě nápaditá. Efektů má gameska také dost a všechny jsou kvalitně a zajímavě provedeny. Hratelnost je také na slušné úrovni, zábavy si užijete dle mého názoru až dost a zalíbit by se to mohlo i příznivcům jiných žánrů než jen arkád. K poslechu hraje vynikající, výstižná hudba, skvěle doplňující atmosféru hry. Celkově sečteno se jedná o opravdu revoluční kousek světové freewarové scény.

Autor:


Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Další z rubriky

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...Najdete na iDNES.cz