Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Donkey Kong Rumble - chcete být opicí?

  12:00aktualizováno  18. června 4:33
Co takhle se zkusit vžít do kůže obrovské opice, spíše tedy orangutána a jít džunglí, všechny kosit a dostávat na kolena? Tato skvělá plošinovka je velice dobrou hrou pro začátečníky, ale i zkušenější hráče, protože je udělána velice příjemným a zajímavým způsobem.

Donkey Kong Rumble

Platforma: Freeware
Výrobce: Freakzone

Stáhnout

Donkey Kong Rumble

Plošinovek z přírodního prostředí nebo i ze samotné džungle je dost a dost a tvoří velkou část skákaček vůbec. Toto prostředí má své výhody a nevýhody, pokud chcete džungli udělat alespoň trochu realisticky, nemusí pak být vidět předměty, které jsou životně důležité, ovšem takovéto ani jiné problémy grafická stránka Donkey Kong Rumble naštěstí nemá. Samotná hra je velice pěkně a originálně zpracována tak, že vlastně nemá na freewarové scéně obdoby a jasně se tak řadí mezi špičku hopsaček. Maličko mi připomněla známé gamesky Lio King, Rayman či Prehistorik, kde stejně jako v této hře máte za úkol postupovat po jednotlivých bodech na mapě k nějakému cíli. Každá zastávka (stanoviště na mapě) je pečlivě propracovaná a také je úplně jiná než ta předešlá. Hry typu Donkey Kong Rumble se ještě před třemi, možná čtyřmi lety prodávaly za několik stokorun, dnes si ji už ale můžete stáhnou za cenu nejmenší - zadarmo.

Bohužel nečekejte žádný příběh, který bychom mohli v recenzi popsat. Podle mého názoru se máte dostat přes několik různých stanovišť na mapě přes celou džungli k nějakému cíli a tak nějak to pravděpodobně bude. Hra je dělena hned na pět dílů, přičemž každý díl je jinak zpracovaný a objevují se v něm úplně jiné bytosti. Vy se vžíváte do role obrovského orangutána s červenou kravatou kolem krku, ochotného zničit vše, co se odváží postavit proti němu a jeho síle. Díly jsou pojmenovány Rumble in the Jungle, Jungle Tunble, Chaotic Cavern, Orrible Ocean a Sunset Jungle.

Donkey Kong Rumble

V prvním kole Rumble in the Jungle se ocitáte v normální obyčejné džungli, skáčete zde po větvích stromů a sbíráte banány, které tak nějak zastupují funkci klasických bodíků. Banány buď leží na zemi, nebo jsou ukryty v korunách stromů. Aby to nebylo tak lehké, kráčí proti vám zdatní aligátoři a hlodavci dost podobní krysám. K překonání těchto zlých tvorů stačí jeden dobrý skok na jejich hlavu, oni vyskočí, nějakým způsobem se otočí a padají někam dolů do prázdnoty - za jejich zneškodnění žádné bodíky nedostanete.

Životů máte celkem pět a ztratit je můžete opravdu mnoha různými způsoby. Například se může stát, že spadnete do jámy, nebo vás zašlápne krokodýl či poďobá vosa… Příkladů bych mohl jmenovat moc, ale všem těmto věcem se dá poměrně lehko vyhnout a věřte, že žádný velký problém to není. Pokud vám dojde i poslední pátý život, tak se před vámi objeví pěkný obrázek s nápisem Game Over a hra pro vás končí. Pokud se ale rozhodnete hrát znova, dostanete se přímo k levelu, kde jste skončili naposledy, budete svěží a zdrávi, skvěle připraveni k postupu.

V dalších kolech se ocitáte například v hájku, kde musíte hlavně přeskakovat velké jámy, později se dostanete do velkých jeskyní, v kterých sídlí obrovští ještěři a nějaké obrněné vosy, další kolo se odehrává ve vodním prostředí a poslední je pěkně na sluníčku. Celá hra není nijak moc těžká, pokud nejste opravdu Donkey Kong Rumblenějaký nezručný moula, měli byste ji dohrát za několik desítek minut.

Ovládání hry je opravdu lehké, používáte pouze šipky k pohybu a Shift ke skoku, jinak čím co budete dělat, to si můžete nastavit v položce Controls. Gameska má suma sumárum necelé tři megabajty, což je při stahování opravdu jen maličká chvilička i pro ty nejnetrpělivější pařany. Jinak je k dispozici i help, jak v adresáři hry, tak při samotné pařbě.

Grafika hry je opravdu na docela vysoké úrovni, je totiž pěkně pestrá a překvapivě nápaditá. Efektů má gameska také dost a všechny jsou kvalitně a zajímavě provedeny. Hratelnost je také na slušné úrovni, zábavy si užijete dle mého názoru až dost a zalíbit by se to mohlo i příznivcům jiných žánrů než jen arkád. K poslechu hraje vynikající, výstižná hudba, skvěle doplňující atmosféru hry. Celkově sečteno se jedná o opravdu revoluční kousek světové freewarové scény.

Autor:Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz