Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Doomed - invaze příšer

  12:00aktualizováno  29. června 10:15
Docela sami budete muset odolávat útokům nesčetných mimozemských příšer, jejichž jediným zájmem je si na vás smlsnout. Tento názor ovšem s nimi samozřejmě nesdílíte, takže jim ukažte, zač je toho loket.

Doomed

Platforma: Freeware
Výrobce: Brent Cowan

Stáhnout

DoomedJakmile hru spustíte, bezprostředně zjistíte, že jste se ocitli ve velice podivném a téměř strašidelném prostředí. Zaútočí na vás totiž ihned nějací příšerní mutanti, kteří se snaží vás slupnout jako malinu, v čemž jim ale samozřejmě, pokud chcete ovšem přežít, musíte zabránit. Zpočátku máte k dispozici pouze ne příliš účinnou brokovnici, kterou musíte postřílet všechny útočníky, neboť sem se budete v průběhu hry stále vracet. Jakmile si tedy celý prostor vyčistíte, všimněte si létajícího talíře, který se vznáší nad celým prostorem a vrhá dolů ohnivé koule. Nepodařilo se mi ani po pečlivém zkoumání zjistit, po kom to vlastně střílí, ale je jisté, že ho budete velice potřebovat.

DoomedPotom vstupte do fialkové záře, přemístíte se tak do dalšího prostoru, kde je těch mutantů ještě více. Nesnažte se ale s nimi bojovat, zabíjejte je pouze tehdy, pokud vám překážejí v cestě. Vaším úkolem zde je úplně něco jiného, než se zbavovat těchto potvor. Po okolí jsou rozházeny lékárničky, náboje do brokovnice, náplně do plamenometu a plazmových pušek. Těchto věcí je třeba nasbírat co nejvíce a pak, pokud možno tehdy, jakmile máte doplněno zdraví na maximum, vstoupit nazpět do záře, čímž se ocitnete opět v původní lokaci. Pak se přibližte k létajícímu talíři, vstupte do světlého kruhu, který se pod ním odráží na zemi a tak se přenesete do uzavřeného prostoru.

DoomedZde, jak jinak, je nutné se opět zbavit nebezpečných útočníků a pak už se můžete dostat na další, velice zajímavá bojiště, pobíjet mutanty a jiné druhy nepřátel prostřednictvím vstupu do různých fialových září měnit svá stanoviště a působiště. Tak se vám otevírá cesta do nových a jiných zajímavých prostorů, takž tímto způsobem se stává hra velice variabilní a obzvláště zajímavá. Připomínám znovu, je nutné se však vždy předem řádně vyzbrojit a doplnit zdraví na maximum. Hra je velice dobře a snadno hratelná a pokud se dobře seznámíte s jejím principem, není ani nijak zvlášť obtížná a ručím vám za to, že se i velice dobře pobavíte, neboť způsob jejího zpracování je vskutku originální.

DoomedDoomed je akční freeware, která by měla uspokojit i ty nejnáročnější hráče. Už ta skutečnost, že je vytvořena v 3D velice výmluvně svědčí o tom, že se vymyká z běžné řady plných her tohoto typu a staví se v tomto žánru akčních freeware zcela určitě na ta přední místa. Grafické zpracování je opravdu zdařilé, efekty výbuchů a skomírání mutantů jsou velmi důkladně propracovány. Škoda jen, že autor nepřidal do hry nějakou tu muziku, nebo alespoň zvukové efekty, pokud by mutanti řvali a ozývaly se i zvuky výstřelů, byla by hra dokonalost sama. Snad jediným nedostatkem se mně jevila ta skutečnost, že při střelbě chybí nějaký ten zaměřovací terčík, takže je nutno střílet jen pomocí intuice a odhadu.

Jsem ale přesvědčena, že po chvíli hraní si ani tento mnou zmíněný nedostatek nebudete uvědomovat, protože sami přijdete způsobu střelby na kloub. Pak jistě budete souhlasit s mým tvrzením, že hra skutečně za stáhnutí a zahrání stojí, pokud ovšem nepatříte do kategorie těch lidí, kteří ohrnují nos nade vším už jenom ze zásady, což vy určitě a samozřejmě nejste. Pokud čirou ovšem náhodou ano, pak raději si hru ani nestahujte. Jo a abych nezapomněla, jakmile zemřete, uvidíte i počet docílených bodů a důležitá je i ta skutečnost, že hru si můžete kdykoliv uložit a zpětně nahrát.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz