Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

DopeWars - drogovým dealerem

  12:00aktualizováno  19. srpna 6:02
V dnešním titulu si může každý z vás vyzkoušet, jaký chleba má drogový dealer. Čeká vás spousta obchodů, ale i potyček s policií či nečekaných příhod ze života běžného pouličního prodejce...
50

Dope Wars

Platforma: Freeware
Výrobce: Ben Webb

Stáhnout

DopewarsNelegální drogy dnes již může každý z nás potkat na každém rohu. Drogových dealerů se potuluje ulicemi měst čím dál více, a tak není pochyb nad tím, že tomuto tématu zasvětí nějaký vývojář i svoji hru. DopeWars sice není prvním ani posledním ze simulátorů tohoto obchodu, domnívám se však, že patří zcela zajisté mezi ty propracovanější, jak záhy rovněž zjistíte.

Na začátku hry se ocitáte s hotovostí ve výši $2,000, za kterou je nutno nakoupit libovolnou drogu v libovolném množství. Pochopitelně se musíte dobře orientovat v cenách, protože drogy je nutno nakupovat za levný peníz a prodávat draho. Avšak po vaší finanční stránce to není vše - u lichváře máte dluh ve výši $5,500, který se stále zvyšuje. Je tedy třeba začít vydělávat. Ceny se mění během každého pohybu, mezi základními osmi stanovišti jednoho nejmenovaného amerického města (dle lokací ihned pochopíte jakého). Za běžných okolností se pohybují v jistých mezích, dochází však k situacím, kdy například dojde k levné masové výrobě a tak je daná droga k mání za hubičku, jindy zase dojde k policejní razii a tak se cena dané drogy vyšplhá na závratnou sumu. A zde je prostor pro zmiňovaný kvalitní obchod.

DopewarsAvšak nejen penězi jste limitováni, omezené je také množství drog, které můžete při sobě nésti. A tak je třeba tu a tam si najmout nějakého nosiče (bitch), který vám s tím pomůže. Mnohdy se vám nabídnou sami, za malý peníz, jindy za ně zaplatíte statisíce. Co se týče potyček s policií, není to nic radostného. Pokud se totiž rozhodnete bojovat, znamená to pro vás určité ztráty, co se nosičů týče, tudíž i ztrátu nesených drog, případně zbraní, které si lze ve hře taktéž koupit.

Tu a tam se do hry vnesou i náhodné situace. Tu a tam okradete ležící mrtvolu, někdy potkáte kamaráda, který vám zdarma věnuje několik dávek drogy, či se vám dostane pod ruce nabídka ke společnému otestování nových vzorků, které obvykle končí vaší smrtí na předávkování.

Hra dosud popisovaná funguje jako Single Player, hru však můžete hrát i on-line a porovnat tak výsledky s jinými hráči. Další obrovskou výhodou pak je nastavení hry. To je natolik propracované, že si můžete celou hru uzpůsobit zcela k obrazu svému. Můžete si tak nastavit kolik peněz do začátku dostanete, jaké drogy a za kolik se budou prodávat, zbraně a jejich parametry, policejní hlídky včetně jejich údernosti a četnosti. V neposlední řadě si můžete libovolně přidávat i lokace ve hře, tudíž si můžete ze hry udělat třeba simulátor dealera cigaret mezi dětskými hřišti.

DopewarsPokud budeme hodnotit hru po audiovizuální stránce, v žádném případě nelze hru nijak vychvalovat. Musíte se totiž spokojit s jednoduchým textovým prostředím, doplněným základní sadou zvuků, které lze však změnit. Co se však týče hry tohoto typu, absence grafiky sice nesráží celkovou hratelnost, avšak její existence by hráče potěšila.

V závěrečném hodnocení jsem tedy nucen shrnout všechny kladné i záporné vlastnosti hry. Patří mezi ně propracovanost celého simulátoru, jeho variabilnost i reálnost. Mezi zápory však nutno zahrnout kratší dobu, po kterou hráče zaujme a absence grafického interface. Sáhnu tedy po průměrném hodnocení.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 37 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.Najdete na iDNES.cz