Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

DopeWars - drogovým dealerem

  12:00aktualizováno  19. srpna 6:02
V dnešním titulu si může každý z vás vyzkoušet, jaký chleba má drogový dealer. Čeká vás spousta obchodů, ale i potyček s policií či nečekaných příhod ze života běžného pouličního prodejce...
50

Dope Wars

Platforma: Freeware
Výrobce: Ben Webb

Stáhnout

DopewarsNelegální drogy dnes již může každý z nás potkat na každém rohu. Drogových dealerů se potuluje ulicemi měst čím dál více, a tak není pochyb nad tím, že tomuto tématu zasvětí nějaký vývojář i svoji hru. DopeWars sice není prvním ani posledním ze simulátorů tohoto obchodu, domnívám se však, že patří zcela zajisté mezi ty propracovanější, jak záhy rovněž zjistíte.

Na začátku hry se ocitáte s hotovostí ve výši $2,000, za kterou je nutno nakoupit libovolnou drogu v libovolném množství. Pochopitelně se musíte dobře orientovat v cenách, protože drogy je nutno nakupovat za levný peníz a prodávat draho. Avšak po vaší finanční stránce to není vše - u lichváře máte dluh ve výši $5,500, který se stále zvyšuje. Je tedy třeba začít vydělávat. Ceny se mění během každého pohybu, mezi základními osmi stanovišti jednoho nejmenovaného amerického města (dle lokací ihned pochopíte jakého). Za běžných okolností se pohybují v jistých mezích, dochází však k situacím, kdy například dojde k levné masové výrobě a tak je daná droga k mání za hubičku, jindy zase dojde k policejní razii a tak se cena dané drogy vyšplhá na závratnou sumu. A zde je prostor pro zmiňovaný kvalitní obchod.

DopewarsAvšak nejen penězi jste limitováni, omezené je také množství drog, které můžete při sobě nésti. A tak je třeba tu a tam si najmout nějakého nosiče (bitch), který vám s tím pomůže. Mnohdy se vám nabídnou sami, za malý peníz, jindy za ně zaplatíte statisíce. Co se týče potyček s policií, není to nic radostného. Pokud se totiž rozhodnete bojovat, znamená to pro vás určité ztráty, co se nosičů týče, tudíž i ztrátu nesených drog, případně zbraní, které si lze ve hře taktéž koupit.

Tu a tam se do hry vnesou i náhodné situace. Tu a tam okradete ležící mrtvolu, někdy potkáte kamaráda, který vám zdarma věnuje několik dávek drogy, či se vám dostane pod ruce nabídka ke společnému otestování nových vzorků, které obvykle končí vaší smrtí na předávkování.

Hra dosud popisovaná funguje jako Single Player, hru však můžete hrát i on-line a porovnat tak výsledky s jinými hráči. Další obrovskou výhodou pak je nastavení hry. To je natolik propracované, že si můžete celou hru uzpůsobit zcela k obrazu svému. Můžete si tak nastavit kolik peněz do začátku dostanete, jaké drogy a za kolik se budou prodávat, zbraně a jejich parametry, policejní hlídky včetně jejich údernosti a četnosti. V neposlední řadě si můžete libovolně přidávat i lokace ve hře, tudíž si můžete ze hry udělat třeba simulátor dealera cigaret mezi dětskými hřišti.

DopewarsPokud budeme hodnotit hru po audiovizuální stránce, v žádném případě nelze hru nijak vychvalovat. Musíte se totiž spokojit s jednoduchým textovým prostředím, doplněným základní sadou zvuků, které lze však změnit. Co se však týče hry tohoto typu, absence grafiky sice nesráží celkovou hratelnost, avšak její existence by hráče potěšila.

V závěrečném hodnocení jsem tedy nucen shrnout všechny kladné i záporné vlastnosti hry. Patří mezi ně propracovanost celého simulátoru, jeho variabilnost i reálnost. Mezi zápory však nutno zahrnout kratší dobu, po kterou hráče zaujme a absence grafického interface. Sáhnu tedy po průměrném hodnocení.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 37 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...Najdete na iDNES.cz